artık dayanamıyorum

aysee

Guru
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2007
134
4
mrb benim derdim kızımla daha 14 aylık ama ben onunla uğraşmaktan çok yoruldum doğduğundan beri hiç birşey yemeyi kabul etmedi ne emdi ne de mama yedi almadığımız mama kalmadı yurt dışından mamalr getirttik ama yemiyo götürmediğimiz dr yapılmayan tahlil kalmadı hiçbirşey çıkmadı 5 gün yedirmesm yemiyor şimdi hala aynı oyalayarak 2 kaşık yediriyorum on da kusuyor artık kusmalarına tahammül edemiyorum evime kokudan girilmiyor yaşıtlarından çok küçük gözüküyor onu teni gören birirsi hemen ne kadar zayıf diyoor o zaman kafamın tası iyce artıyor kafayı yemek üzereyim artık kızıma bağırmaya başladım yeter diye bi öneriniz olursa sevinirim

kıyamam sana da,kızına da...
annesi, anlıyorum sizi,üzüntünüzü,çabanızı..
ama ne olur bağırmayın kızınıza,korkar....
aç karnına vitamin şurubu deneyin,
tv de reklamları,ya da ilgisini ne çekiyorsa onun karşında yedirin...
belki mamayı beğenmedi,tarhana çorbası yapın,14 aylık bebeğe mama vermeyin zaten.
sevdiği oyuncakları dökün önüne,beraber oynayarak yedirin...
ben ne kılıklara girerdim yedirmek için...
Allah yardımcınız olsun...ama sabırlı olun ki sağlıklı bir birey yetişsin...
sevgiler...

Son düzenleme:
canım benim benim oğlumda aynısıydı şuanda 3.5 yaşında eskisi kadar olmasada yine aynı ama çok şükür şimdilik biraz daha iyi benim oğlumdada reflü vardı ve hep kusardı reflüsüde daha yeni geçti galiba herşeyi zamana bırakmak gerek evet çok sinir bozucu ve çok üzücüde olsa yapacak bişey yok canım zorla yedirmek zorundasın

offf off kelin ilacı olsa başına sürer. Benim sıpam 7 yaşında hala daha aynı problemi yaşıyorum

Ama Songül'ün tavsiyelerini yapın bence.

Son düzenleme:
çok zor bir durum benim kuzenim böyleydi büyüdükçede değişmedi sabah kahvaltıda yediğini öğlen ,öğlen yediğini akşam ağzında bulurduk sonunda teyzem uykuda yedirmeye başladı biberonıun memesini kocaman deldi ve bulduğu herşeyi karıştırarak sıvı kıvamlı mamalr yapmaya başladı tabi tatlı yaptı hepsini ama peynir yumurta zeytin ezmesi süt pekmez herşeyi katıyordu kuzenım uykusunda bir solukta içiyordu bilmem sizde etkili olurmu şimdi kuzenim genç kız oldu önünden alsak gene yiyor

peki doktora gittik demişsiniz; doktor ne dedi bu duruma.
belli bi rahatsızlığı var mı yani

cnm merhaba benimde kızımla aynı sorunum vardı.hiçbirzaman iştahlı bir çocuk olmadı.çok üzülüyordum zayıf dediklerinde.sonradan baktım zorlada olmayacak kendi haline bıraktım.şu an onüç yaşında ince uzun çok şükür sağlıklı vede çok zeki bir kız oldu ablası.eminim sizinkide toparlanır.doktorum sağlıklıysa kilosunu sorun etme derdi.hala yemek seçer.ama bir anne olarak her şeyden yiyip vitamin alsın istiyor insan.ama yemeyincede olmuyor işte.doktorunuzla bağı koparmayın.size güzel önerileri olacaktır.bide bağırmayın nolur.bende yemek seçerdim.ayyy zorla yedirdikleri hala aklımda.kızımı hep anlamaya çalıştım bu yüzden.a.s.

bu sorunu yaşamayan yok gibi galiba,benim de 5 yaşında bir kızım var çok dr götürdüm bana dediği sen çocuğu bırak kendin bi pisikoloğa gözük dedi,çocuk yemek yemiyo diye kendi pisikolojim bozuldu, o yemek yemiyo diye bende yemek yemedim o aç diye bende aç yattım seni anlayabiliyorum cnm allah sabır versin ama zorla olmuyor yemeyince yemiyor dr danışıp iştah açıcı bi vitamin kullanabilirsin faydası olur belki dene

canım seni çoook iyi anlıyorum benimde 11 yaşında kardeşim var aynı senin tarif ettigin gibi fazlası vardır eksıgı yoktur emin ol,oda yeni dogdugunda sadece annemı emıyordu 6 aydan sonra ek gıdaların hıc bırını kabul etmedı ne yedırsek kusuyordu gitmedigimiz doktor kalmadı özel doktorlara mamalarına dünyanın parasını veriyorduk vitaminler iştah açıcılar hiç işe yaramadı
11 yaşına geldı ne yedırsek kusuyor misafırle bi masaya oturtamıyoruz koydugumuz beslenmeler hiç acılmamıs vaziyette geri geliyor Allah sabır versin sanada ne diyim işin çok zor

benim oğlumda 6 aylık olduktan sonra hiçbir ek gıdaya geçmek istemedi,yoğurt,püre,muhallebi ne verdiysem kustu.birgün dışardan kebap söylemiştik masada yiyorduk.kokusunu alınca yürüteçle masaya yaklaştı yemek istedi,azıcık ezerek ağzına koydum bitince ağlamaya başladı daha da yiycem diye,elimi kaptı hatta ısırmaya falan çalıştı.meğerse bizimki etçilmiş hala da öyle,anne but yap,mangal yap falan diyor.kaşık mamalarının çoğunun tadı kötü bence hazır mamalar yerine evde kendin hazırla taze taze.çocuklar evde ya da parkta yanında oyun arkadaşı varken çok güzel yemek yiyor,karambolde tıkıyorsun ağzına.en iyisi öyle yap.komşuların evine elimizde tabakla az gitmedik,sağolsunlar anlayışlı davrandılar.

dr a götürdünüz mü,yememesinin belki başka bir sebebi vardır.

küçükken annem de çok çekmiş bizle.sıkıntınızı tahmin edebiliyorum. 2 kardeş ağzımıza doğru dürüst yemek koydurmazmışız, süt de emmezmişiz. hazır süt de içmezmişiz. arada zoraki 3-5 kaşık, tüm gün onunla dururmuşuz. iştah şurupları bile verirmiş dr tavsiyesi ile, ama bunları uzun süre kullanmak da sakıncalıymış. özellikle ben çok zayıfmışım. şu an boyumuz da uzun sayılır(170-172cm.anne-baba da uzun).
ben 12-13 yaşımdan sonra yemek yemeye başladım.
tahminimce inatlaşma da oluyor. ben hatırlıyorum,annem elinde tabaklarla peşimizden gelirdi. inat eder yemezdik. bir de kimsenin yanında yemediğini anlatmayın. çocuk iyice şartlandırıyor kendini yememeye.şu an bebeğiniz küçük, büyüdükçe bunlara dikkat edin. başkalarının yanında daha iştahla yiyebilir.annem özellikle yemeğe birilerini çağırırdı hep.
neler çektirmişiz ya...
size de kolay gelsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…