artık dayanamıyorum:((

sevgii35

Kuzularım❤️❤️
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2007
1.373
15
kızlar artık dayanamıyor ve her gecen gün umudumu kaybediyorum olmuyor ne yapsam kendimide parçalasam olmuyor sonuç hep aynı.....hüsran.belki kısa bi süre 8 ay ama hiç bi umut ışığı yok.artık biliyorum anne olamıycam kocamı baba yapamıcam bendedn sonra evlenen eltimin bile eveleneli 1ay olmasına ragmen ilkayda hamile kaldı.bense...kocam için üzülüyorum ençok.başkalarının çocuklarını sevicek hep enzoruda kendisinden küçük kardeşinin bebğini sevecek.kendimi işe yaramaz ve gereksiz hissediyorum olmuyor elimde değil hep bi yanım boş her ay yeni umut fakat adet olunca dünyam kararıyo sanki eşimde ben üzülüyom diye üzülüyo kızıyo bana.abartıyon diye ama ben çocukları okadar çok severimki....hayatta en çok istediğim şeydi evleneip bebeğimi doğurmak.kaynanam görümcem ve eltilerim hepsi bana acıyo biliyorum.enkötüsüde bu oldu herkes üzülme seninde olur falan diyo bu beni daha çok üzüyo.bazen eşimden ayrılmayı bile düşünüom onunda çocuk hayalini yıkmayım diye.sorun ne onu bile bilmiyorum doktora bile gitmedim henüz.eşim tutturmuş tüp bebek diye.oda çok masrafl daha borçlarımız bitmedi bilmiyorum kızlar inanın depresif bi halde geziyorum ruh gibi.bunaldım artık bebek konusunda.sizlerle paylaşmak istedim beni dinlediğiniz için saolun kızlarsenağlama

doktora bile ğitmeden nasıl böyle diyorsun canım benimde 2 sene olmadı şimdi 4. hamileyim ufacık bir üşütmedir belki bence hemen dr git

doktora bile ğitmeden nasıl böyle diyorsun canım benimde 2 sene olmadı şimdi 4. hamileyim ufacık bir üşütmedir belki bence hemen dr git

korkuyorum gitmeye eşim doktor olmasına rağman korkuyorum doktorlardan helede kadın doğum doktorlarından negüzel allah evlatlarını sana bağışlasın darısı başıma inşşş

arkadaşım bence senin sinirlerin bozulmuş ama böyle olmaz önce kendi kendinin doktoru ol ve kendini dinleme çoğu zaman stresten olmuyor yada ilk önce psikolojik destek al ve sonrasında akışına bırak.
üzgünüm ama bana göre tüm yazdıklarında çok yanıldığını düşünüyorum.herkesin bünyesi farklı.
üstelik anlaşılan 8 aylık bir süre sakin olmalısın moralini ve gücünü yüksek tutmalısın takıntından kurtulmalısın ve herşeyden önce doktora gitmeden kendi kendinin teşhisini koymuşsun vede üstelik eşim doktor diyorsun.

korkuyorum gitmeye eşim doktor olmasına rağman korkuyorum doktorlardan helede kadın doğum doktorlarından negüzel allah evlatlarını sana bağışlasın darısı başıma inşşş

sen şimdi 8 ayda mı bu psikolojiye girdin :1no2: tam 8 sene yaşadım bu dertle Çok üzgünüm çoook lütfen arkadaşım şöyle bir silkelen kendine gel , bugünden tezi yok önce moral olarak hazır olmalısın anne olmaya, psikolojini kendin tedavi et , sonra da ilk iş bir kadın doğum doktoru edinin güvenebileceğin birisi, madem eşin doktor bu çok kolay olacaktır zaten........... tüp bebek konusunda da pahalı demişsin ya , olumlu bir sonuç elde edip de bebeğini kucağına aldığında o mutluluğa değer biçebilecek misin ? PAHALI sözcüğünü bir daha düşün ...... rabbim en kısa zamanda yüzünü güldürsün

canım pahalı derken bebeğim için dünyaları veririm ben ama şuan yeni evliyiz ve borçlarımız bitmedi henüz imkanımız yok demek istedim yoksa parayla ölçülemez bi mutluluk bu yanlış anlaşılmış

dediğim gibi abrtıyosun diyeceğinizi biliodum.ama benim yerimde olmadığınız için nasıl bi baskı altında kaldığımı bilmediğiniz için böyle düşünmeniz normal...

seni 8 ayda bu kadar yıpratan duyguyu tam 8 sene yaşadım diyorum, sana bişey ifade etmedi galiba ....... bu dünyada herkes kendi çektiğini biliyor gerçi , üstelik belki tüp bebeklik bir işin de yoktur, belki bir iki iğne ilaç tedavisi ile sorunun hallolur ( tabii ortada bir sorun varsa ) zaten tedavi içinb gittiğin doktor sana hadi gel hemen bir tüp bebek deneyelim demeyecek ki, nerden baksan 1 seneye yakın sürecek önce haplar denenecek, olmazsa günlük iğneler , o da olmadı aşılama tüp bebek en son çare

Cnm bukadar kendini birakmamalisin..allah daha kötüsünden saklasin.bende nisanda evlendim hemen hamile kaldim ama sonuç hüsran var olani kaybetmek inan çok aci

CANIM seni çok iyi anlıyorum yaşayan bilir benimde 9 ay olmadı artık ümitsizliğe kapılmıştım.ve 10. ayda herşeyden vaz geçtim istemiyorum dedik eşimle ben ve erteledik çocuğu ve ertelediğim ay hamile kadım ve ümit yok tu beklemiyordum ve hamile olduğumu öğredim bende çevreden çok etkilendim onları oluyorda benim niye olmuyor diye demek istediğim kafanda bitirmen lazım ama eşinde kafasında bunu düşünmemesi lazım kendini üzme canım allah zamanı ne zaman sa o zaman verir onun bileceği bir iş kendini bu kadar yıpratma öpüyorum seni.

Cnm bukadar kendini birakmamalisin..allah daha kötüsünden saklasin.bende nisanda evlendim hemen hamile kaldim ama sonuç hüsran var olani kaybetmek inan çok aci

evet canım anlıyorum seni.konunu okumuştum allahım ne verirse hayırlısını versin tabi.üzme kendini.enazından çocuğun olabilio umarım enyakın zamanda yeniden bebğine kavusursun allahım isteyen herkese nasip etsin

saol canım umut oldun benim için.evleneli 11 ay oldu ilk biryıl korunalım diye konusuyorduk eşimle fakat 3 ay dayanabildik ve 8 ay oldu sonuç hala hamile kalamadım ah olabileceğinden emin olan 1 değil 2 yolda bekleeyim ama ya hiç olmazsa düşüncesi beni yiyip bitiriyo

arkadasım neden anlamayım çektiklerini ben hep diyorum allahım benden fazla bekleyenler nasıl dayabnmış nezormuş diye.yorum yapmaya başladığından beri azarlar gibi önemsemez gibi tavır sergiliosun nedenki?..zaten canım sıkkın arkadasım lütfen biraz anlayış

canım yeni evlisin ve bu haldesin bravo yani doltorar bile çocuğu omuyor mu sorun mu var diye bir seneen sonra bakıyorlar.
bence önce sen kendi psikolojini düzelt.sonra doktora git , emin ol bu dertlenmelrinin boşa olduğunu anlayacaksın.
eşin hem doktor hemde seni kolundan tutup muayene ye götürmüyor anlamadım yani

daha sorununun ne olduğunu bilmeden karamsar olmakta neyin nesi hem ayrica bi sorun varmi oda bellei değil ki yüksek ihtimelle yoktur.hem sonra tüp bebeğe gelene kadar daha ne imkanlar var,mesela aşilama yaptira bilirsin öyle çok masraflida olmazhem daha 1 yil bile olmamiş 8 ay diyosun tatlim bende 6 alti ay denedikten sonra hamile kaldim.böyle kendi kendini yiyip bitirmene hiç gerek yok senin şimdi tek yapman gereken bi jinekoloktan randevu almak bunu ne kadar kisa sürede gerçekleştirirsen o kadar kisa süre bebeğine kavuşursun en önemliside her şey allahtan bol bol dua et şeker.

anne olmak her kadının arzusu.kimisi 3 sene sonra anne olur, kimisi 25 sene sonra ,kimiside asla anneligi yaşayamaz.umarım sen en kısa zamanda anneligi yaşarsın.ama sabır ve umut...bunlarla yaşadıgın takdirde bebegini kucagına alırsın insallah..seni çok iyi anlıyorum..sen hiç doktora gitmeden simdiden böyle umutsuz olmuşşun..ya doktor deseki çocugun hiç olmayacak.o zaman eşinimi boşayacaksın.hersey çocukta degildir bunu asla unutmayın.ben 17 senelik evliyim ve çocugum yok ..eşimi asla bırakmam.oda asla beni bırakmaz...kadere boyun bükmeliyiz ve bizi sevenleride üzmemeliyiz.ayrıca kimse size acımaz...bu acıma duygusunu beyninizdende silin...çünki acınacak bi durumunuz yok ortada....ne siz nede bizim gibi anne olamayan kadınlar bu durumu biz istemedik.yüce rabbim bize böle layık gördü...sevgilerimle....

o gidelim diyo fkat ben bu ay olacak öbür ay olur doktora gitmeye gerek kalmaz diye diye erteledim bugünlere geldik.korkuyorum çok korkak biriyim ayrıca kötü bişey vardir diye korkuyom ya hiç olmucak derlerse diye aman ne bileyim sanırım fazla abartıyom ama elimde değil çok istiorum

çok karamsar olma lütfen sevgi hayata gülerek bak.fani dünya o kadar kısaki mutlulukla geçir bence kendine zehir etme hayatı.biliyorum bunların çoğunun sebebi çevre.bekarsan sorarlar ne zaman evlenecen evlenirsin sorarlar çocuk varmı(onlara neyki) olana sorarlar bi daha düşünmüyonmu.daha soracak bişeyleri kaldımıki.ama sakın çevrendeki söyleyenleri düşünüpte mutluluğunu bozma.daha sıkı sarıl eşine ikiniz her işin üstesinden gelirsiniz birlik olunca.bilim o kadar geliştiki 100 yaşında bile artık anne olmaya hazırlanın diyordu gazeteler.çevremizdede var çocuğu olmayan ama hayata gülümseyerek bakan insanlar bence en güzelini yapıyorlar hayat kısa doya doya yaşıyorlar.Allah başka acılar göstermesin.ben bebeğimi kaybettim yinede hayata güzel bakabiliyorum umutluyum yarından güzel şeyler olacağını biliyorum.Allah büyüktür derdini veriyorsada dermanınıda verir.sen daha yeni evlisin inşallah yakın zamanda boy boy çocuklar verir Allahım sana ve tüm isteyenlere.

canım senin yerinde, hatta daha kötü durumlarda olan o kadar çok kadın varki... bir bilsen bende hiçbirşey yok derdin. çocukları olmadığı için aile baskısı koca baskısı gören o kadar çok ki... çok şükür ki bunlardan biri değilsin. zaten henüz 8 ay olmuş daha yolun başındasın be bitanem bu kadar karamsarlk niye ben 3 yıldır istiyorum yumurta takibi,rahim filmi, 2 kez aşılama denedim olmadı ama ben senin kadar olumsuz bakmıyorum. birgün olucak diyorum
lütfen toparlan kendine gel benimde etrafımda bizden çok sonra evlenip şimdi anne olan çok var ama ne yapalım yani bizim bebekler biraz nazlı özletiyorlar kendilerini ki geldikleri zaman daha çok sevilsinler :)

unutmaki yalnız değilsin......

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…