artık dayanamıyorum yardııııım

aysee

Guru
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2007
134
4
benim 2 yaşında bir kızım var. doğduğundan beri hiç sıkıntısı bitmedi. doğdu dğalı yemek sorunumuz var. beni hiç emmedi. mamayı da kabul etmedi. denmdiğimiz mama götürmediğimiz dr kalmadı. ama bişeyi yok. ben zorla yeirmezsem 5 gün birşey yemiyor.acıkmak nedir bilmiyor. ve işin en kötü tarafı sürekli kusması. ne yedirsem kusuyor artık dayanamıyorum. sinirlerim o kadar bozuk ki kızıma kusunca vurmaya başladım. sonrasnda çok ağlıyorum birdaha yapmam diyorum ama dayanamıyorum bide yanlızım bana yardım edecek kimse yok. olsa da bişey değişmez kızım çok yabani kimseye gitmiyor.hiçbiryere gidemiyoruz yanına birisi yaklaşınca ağlıyor.zaten kusacak korkusuya biyere gidemiyoruz kızlar bana bi akıl verin naslı sabırlı olacağım.

2 yasındakı cocuk dayakdan anlasa vurun derdım ..
ama vurmanız cok kotu oncelıkle sız sakın olun kızınızın kusması bebek reflusu olabılır..
yada sık sık yemek yedırmenızden kaynaklanıyodur..
eger kı 1 yasına kadar devamlı kustu ıse bebek reflusudur ama 1 yasından sonra azalması lazım..
cocugunuzun yasıtları yokmu cevrenızde yada yakınlarınızn cocukları onların arasına atın emınım kendınıze cok alıstırdınız ve sıze baglanmıs..parka goturun baska cocukların arasına karısmasını saglayın elınde oyuncaklarını paylasmasını saglayın kı sızden bır nevı uzaklassın..
ve sıze sunu demeden gecemıcem annelık demek sabır demek emek demek..
annelık demek uykusuz gecelere demek annelık demek sevgı demektır emınım cok sevıyosunuz kızınızı ama oncelıkle sızde sakın olun..dılerım hersey duzelır..unutmayın gelecekde ıyı bı bırey olması ıcın cocuklukdakı egıtımıne dıkat edınız.sevgılerle...

allah sabir versin canim.isin cok zor.ama yapilacakta bir sey yok bu durum gecici.bizim bir tanidigimiz var oda senin durumundaydi kizi hiv bir sey yemezdi 3 gün ac biraktim ama hic yemedi demisti.simdi kizin halini bir gör.o kadar kiloluki.kizin agzini sikip öyle yediriyodu yemegini zorla.simdide gözünün icine bakiyor yemesin diye.bence sende biraz rahat ol.cocuklar fazla ilginin farkina variyor .zamana birak sabirli ve sakin ol.üzerine hic düsme yemek yedirmeye calisma inan kendisi gelicek istiycek senden.allah yardimcin olsun canim.

Allah sabır versin cnm..

Çocuk büyütmek gerçekten çok zor,yanında yardım edecek kimseninde olmaması dahada zordur eminim..

Ablamdan biliyorum onunda kızı sürekli böyleydi..yemezdi zorla yedirirdi onuda kusardı..Şu an biraz daha iyi artık düzenli bi şekilde yiyo ve çok ama çok uslu bi kız oldu 2.5.yaşında şimdi..Ablamdaki sabrada herzaman hayran kaldım..

Çok sinirlendiğinde biraz uzaklaş balkona çık, hava al öyle yanına git..Belki ozaman daha sakin olursun..

canım senin sinirlerin çok yıpranmış
önce kendine çeki düzen ver bence
hiçbiyere gidemiyorum deme çıkın gezin bebeğinle
kusar diye korkma çocuk bu kusarsa kusar ne olacak
oturduğun yerde küçük çocuğu olan anneler varsaa evine çağır misafir et
çocuklar oynasın yabancılık çekiyor deme mutlaka alışacaktır.
yada parkta filan buluşun.
yemiyorsada çok ısrar edip kendinide harap etme mutlaka severek yediği şeyler vardır onlardan yedir
hem belki çocuğun bu durumu psikolojikte olabilir senin tedirginliğin mutsuzluğun mutlaka ona yansıyordur.
birde şu var en önemli besin çorba süt meyve filan değildir. anne sevgisidir.
ona sevgini sonuna dek göster. o senin sevginle büyüyecek canım
inşallah herşey yoluna girer.
bebişinle sıkısıkı sarılın birbirinize

arkadaşım aynı sıkıntı bir tanıdığımda olmuştu kar arkadaşın bahsettiği gibi çocuk reflüsü olabilir iyi araştırmak her tahlili yaptırmak gerek
bir anne olarak iyi anlıyorum seni.

canım allah sabır versin benim oğlumda aynı senin kızın gibi iştahsız ama kusmuyor çok şükür.. benimde sinirlerim harap olmuş durumda ama arkadaşların dedikleri gibi bunaldıgın zaman çık dışarı neresi olursa hem bebegin yorulur hem sen açılırsın.parklara çık orada akranı olur yavaş yavaş alışır bir iki aglar sonra alışır.sen yemek yedirirken stres yapıyorsan inan bu çocuga yansıyor ben bunu oğlumda gözlemledim sinir olarak zorla azarlayarak hayatta bir şey yediremem mesela..beslendikten sonra sürekli kusuyor olması benimde aklıma reflüyü getirdi ama götürmediğimiz dr kalmamış yazmışsın mutlaka reflüyü araştırmışlardır diye düşünüyorum..dediğim gibi allah bool bool sabır versin ama ne olur vurma çokk küçük çok savunmasızlar şu an senin sevgine o kadar ihtiyacı varki..inşallah en kısa sürede herşey yoluna girer..

Nasıl sabırlı olacağım demişsin; Çok basit: Öncelikle kızına uyurken gezerken bir bak onu seyret. Ve sonra düşün Allah bana hayatımda sahip olabileceğim en nadide şeyi evladı bana bahşetmiş ve ben onu büyütmek için için sabır diliyorum. Bak ne kadar üzüleceksin. Kızına sarıldığın zaman onun varlığından ne kadar mutlu olduğunu ne kadar haz aldığını düşün.

Ve yemiyormuş kusuyormuş bak hiç aklına bile gelmiyecek. Ben bir anneyim 2 çocuk yetiştirdim ve çocuklarım aynen senin kızın gibiydi ve hatta fazlası vardı gece ağlamaları. Ben ne yapardım biliyormusun. Sadece yavrumu seyrederdim ve ona bakarken tüm kızgınlığım giderdi. Sende öyle yap. Ve inan düzelecek annesi biraz daha büyüsün düzelecek. Oğlum aynen senin kız gibi hem yemez hemde kusardı. Şimdi nasıl biliyormusun 13 yaşında ve bana tepeden bakıyor. Aşırı yememesi içinde sürekli uyarıyorum.

Umarım seni biraz rahatlatmışımdır genç kardeşim. Yavrunla uzun hayırlı ömür diliyorum sana.

yemediginden dolayı vücutda bir vitamin eksikligi oluyor uzur süre önce arkadasımın kızı öyle olmustu tahliller sonra o vitamini yerine koyinca kusmasıda kesili yemeside düzeldi oda simdi uzun boylu bir kız bence sen bir doktora ğötür bence zamanla düzelecek ama sen sakin ol inan cocuk büyütmek kolay bir sey değil cok zorlukları var bunlar gececek ve insallah hic bir sey yaşamamış gibi olacağız

Komşumun kızı 2,5 yaşında doğduğundan beri aynı durumda, 1 hafta ağzına lokma koymasa dururdu, çiğneme nedir bilmiyordu hatta. Doktora gittiklerinde normal diyorlardı ama başka bir doktora götürdüler ve çocuk reflüsü çıktı. Yani elinde olmadan yemiyor, yese de çıkarıyormuş meğer. ılaç tedavisi gördü. Şimdi de çok ilerleme yok ama yemeklerin tadına bakıp ekmek yiyebiliyor en azından. Benzer bir sorun olabilir biraz daha araştırın sebebini bence.

arkadaşlar destekleriniz için hepinize teşekür ediyorum. evet reflüyü bizde ve dr da olabilir dedi fakat onunla ilgili araştırmayı tam 4 hastanee yeniden yaptrdık en son kızımın mideisne hortm atıldı yani endoskopi yapıldı. ama bişeyi yok . arkadaşlar bn kızıma aşık bir anneyim her anenin olduğu gibi. kızım uyurken onu seyredip ağlıyorum. başka hiçbir zaman bir sorunumuz yok günümüz çok güzel geçiyor. kızım uyanıkken evde hiçbir iş yapmam o ilgisiz kalmasın diye.her defasında kendime söz veriorum kızıma söz veriyorum sinirlenmicem diye günlerce dayanıyorum ama bazen olmuyo. mesele bugn iftara gittik arkadaşlara ev çok klabalık kızıma arkadaş sofrada bir kaşık yemek vermiş sofranın ortasına kustu. benim düştüğüm durumu bir düşünün. ama hiç kızmadım bugün sabrettm

bunlar bana o kadar tanıdık geliyorki. Benimde kız kardeşim oğlumun ağzına bir kaşık pilav vermişti ve masadaki bütün yemek dolu tabakları döktük. Çünkü içlerine kustu ve kahvaltı yaptık.Lokantadada aynı şey başıma geldi. Yemek istiyor çırpınıyor masaya ben vermek istemiyorum kusar diye arkadaş acımış olacakki ağzına küçük bir parça kıyma kebab verdi, Sakın verme dememe kalmadan. Tabi sonuç: Tüm servis yeniden yapıldı ve biz yemediğimiz kebabında parasını verdik.

Sabır kardeşim sabır geçecek ve düzelecek. Ben unuttum sende unutacaksın. Sana ve yavruna hayırlı ömür diliyorum.Şeniz

Dert etme kardeş derdi veren allah dermanıda verir. BENCE Uzman bir doktora götür .psikolojiksel de olabilir ..İYİLEŞİR İNŞALLAH

ay arkadaşım seni çok iii anlıyorum benim ablamında 20 aylık 1 oğlu var ve onunda 4. aydan sonraki sorunu aynı benimde oğlum 18 aylık az yiyor ama o kadarda değil en azından kusmuyor ama yegenim de çok kusuyor ablam allahtan sabırlı ama nerde kusacak diye takma kafana bende oğluma verince yemek yeğenimde yesin diye verince bir felaket olmuştu ama onlar çocuk kusan çok çocuk var nere olursa olsun sen çocuğunun sağlığını önemse ablam ın ilk oğluda aynıydı şimdi maaşallah çok iii birde benim oğlum bişey istemeyince kahvaltılık yiyiyor belkide zeytin çekirdeği çıkarmak hoşuna gidiyodur bir dene istersen ben tv izlerken veya oyuncaklarla oynarken yediriyorum gerçi bunları yapmak doğru değil ama kitap resimleri çocukların ilgisini çok çekiyor o baktıkça ben yediriyorum birde bişeyi yedi diye onu bitirsin demeyin birazı kalsın allah yardımcınız olsun çok zor ama ha bide benim büyük oğlum küçükken çok iii yerdi okula başladığından beri bebekten beter hiç yemiyo yaşıtlarından küçük 10 yaşında ama 8 gibi ama çok takmamaya çalışıyorum balık yağı veriyorum pekmez yediriyordum önce artık onuda yemiyo onun etkisi var ama bebeğinizede deneyin bence onuda kusmazsa ablamınki kusuyor çünkü ama suya karıştırıp deneyin sade pekmezde olur yeterki yesin sütlü şeylerle arasında yarım saat olsun. inş biraz yardımcı olmuşuzdur allah yardımcın olsun

canım benim ablam kimseye danışmadan etmeden çocuğunu tek başına büyütme kararı aldı.çocuğu 2 yaşını bitirdi ve daha yeni köfte ne bliym sebze tarzı şeyleri yiyor o da minik minik parçalar halinde.çocuk çiğnemeyi blmiyor sürekli püre yapıp veriyor her şeyi ve pirinç tanesi kadar pütür olsa kızımız çıkartıyor ağzından o an.evinin 10 aylık halısını değiştiricek şimdi bıktım usandım kusmuk silmekten diyor.çocuğuna bence müzik dinlet ne bileyim mesela baby tv açınca bizim kız yiyor al parka götür orda yedirmeye çalış ödül sistemi yaratmaya çalış çocuğun kafasında

Canım özellikle şu mubarek ayda sana sabır kızına acil şifalar diliyorum.
canım birde işin psikolojik tarafıda olabilir şükür ki kızının fizyolojik bir rahatsızlığı yokmuş:Saruboceq:
öncelikle psikolojik bir yardım alsanız hem senin için hemde yönlendirecekleri bir pedogok olabilir.
ALLAH kolaylık versin

ya benım kızım 4yasında hala 13kılo aaa bu buyumemış pekzayıf dıyenlerden bıktım yok oyunla yok parkta yok tv ızlıyerek hıc bırsey sokmuyor her an parka goturemıyorsun tv zaten kapanmıyor ızlıyor gecen sene psikologa danıştık anaokuluna gonderın dedı gonderdık cocuk ıyıce bır derı bır kemik kaldı cunku sureklı hasta oldu ıstahı ıyıce gıttı benım kızım kendı oturup sofraya yemesı gerek ben hala pesınden kosuyorum agzından tukurdugu zaman bagırıyorum ya babasına yada babannesine aglayarak kosuyor yuz buluyor 3gun ac bırak acıktım demez olumune dıyette sabah 9da basladıgımız kahvaltı 11de falan bıtıyor yedıgı sey 1dılım ekmek saatlerce agzında tutuyor suslu tabaklar suslu bardaklar kasıklar hersey aldık ılk heveslenıyor sonra gene aynı yemek konusu banada onada iskence gıbı gelıyor nefret edıyorum. acaba ne yedırsem bugun ac yattı dıye dusunmekten cıldırcam bunye zayıf olunca hemende hasta oluyor ya aldıgım kot pantolon belınden dusuyor bunlar benı delı edıyor bu boyle buyuyecek bakalım benı cıldırta cıldırta buyucek ya ben kafayı yıcem ya o yemeklerını dogru duzgun ogununde yıyecek kardes gelıyor 3ayımız kaldı kıskanclıktan ya ıyıce zayıflıcak yada ıstahı acılcak cadının:umursamaz:

Arkadaşlar yazılanlar bana çok tanıdık geliyor.Benim de oğlum bebekken inenılmaz iştahsızdı .Ağzında lokmasıyla yatar aynı lokma ağzında kalkardı.Gençlik işte zorla yedirmeye çelışırdım çok hatalar yaptım çok ( Sakın çocuklarınızı yemeğe zorlamayın hele sevmediği yiyecekleri asla yedirmeyin .Bunlar +40 yaş bir annenin tavsiyeleri.Ben zorladıkça çocuk yemekten nefret etti.Yemeği görünce öğürmeye beşlıyordu.Ordu evlerinden sinirden ağlıyarak çıktığım günleri unutamıyorum .Tam bir sinir hastası olmuştum.Sonra kızım dünyaya geldi oğlum 6 yaşındaydı .ılgi azalınca iştahı düzeldi , kızımı asla zorlamadım zayıf ama yiyen bir çocuktu .Şimdi düşününce çok hata yaptığımı anlıyorum.Unutmayın çocuklarınızın kusme ve yemeği redetme sebebi biz anneler olabiliriz.Çünkü zorlandıkça midesi bulanıyor ve kusuyor .Siz sinirlendikçe yemeği reddediyor .En önemlisi bırakın kendi sevdiği şeyleri yesin , eli kaşık tutunca döke saça kendi yemeğini yeme zevkini tatsın.Kızlar bu anlattıklarımı yabana atmayın .Şimdi bir bebeğim olsa asla aynı hataları yapmazdım.Eminim çocuğum çok iştahlı olmasa bile, kusmayan inat etmeyen normal yiyen bir çocuk olurdu.Şimdiki durumu merak ettiyseniz, oğlum şu anda 29 yaşında 180 boyunda oldukça yapılı bir genç adam :))Yemek sorunu var mı derseniz evet var , ama sürekli fazla yememesi için ikaz etmek zoronda kalıyoruz:))
Merak etmeyin bu günler geçecek , şimdi ağladığınız bu günleri bazen hüzünle bazen gülümseyerek hatırlayacaksınız:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…