artık benimde bir kedim vaarrr...

Fides_

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2010
1.815
1
merhaba arkadaşlar
daha önce bi hayvan beslemeyi hiiç düşünmüyodum...
bu yaz bi süre teyzemle kaldım ve onun kedisi vardıı
çook alıştım, oynamaya sevmeye...

daha sonra benim de bi kedim olsun diye tutturdum
ille bulun bana bitane diye anneme babama söyleyip duruyodum kaydirigubbakcemile3

aylaarr sonra yani bugün
annem yaşadığım şehrin köyüne gitti
hemen aradım bak orda bulursun belki sor soruştur bakalım dedimsırnaşık şey

annem de oturmaya gittiği kişiye bahsetmiş
komşusunun kedisi varmış yavrulamış 4 taneymiş.
ev kedisi yanii evde yaşıyoo

1 aylıkmış

annemde konuşmuş bugün getirdi eve

nasıl mutluyum anlatamam
sevdim bi hoşuna gidiyo ki hemen yuvarlanıveriyor delikafadulden

ama çok miyavlıyoo birde çok titriyoo
çok korkuyo sanki kaçıcak delik arıyoo etrafında dönüp duruyo CADIARZU
sevdiğin zaman çok hoşuna gidiyo ama onun dışında çok miyavlıyo

ay annesinden kardeşlerinden ayırdık diye üzüldüm bide

annem diyo 2 güne alışır ama çok titriyo sürekli kaçışıyo bi yerlere

hasta falan olmaz dimii

ay alışsın hemencik bana çok severim ben onuu :sm_cool:

ona şaşkın diyesim geldi valla ilk görüncee

isim ne koyabilirimm
sizin fikirleriniz var mı???

kedin hayırlı olsun canım.. şimdi korkması çok normal sen onu kucağında sevip besledikçe o daha alışacak ve güvenecek tabi.. sana en başta tavsiyem wc sini sabit bi yerde tutman.. yemeğinide nerde veriyorsan hep orda ver bence.. isim olarak reçel benim favorim:) yemeğini verirken ismini mutlaka sesli söyleyerek ver.. belki bunları biliyosundur ama ben yinede paylaşmak istedimyerimseniben

evet ayarladım nerde ne yapacağını

inşallah evin ortasında etmez bi şeyleriii kaydirigubbakcemile3

güle güle büyüt bebeğini Fidesim opuyorumnanaktan

çookk sağol meg
biberon aldı annem ona süt içirdik bugün
meğersem kendi kaptan yeteri kadar içemediği için o kadar huysuzmuş kaydirigubbakcemile3
mayıştııı sempatiksalakcinni

çookk sağol meg
biberon aldı annem ona süt içirdik bugün
meğersem kendi kaptan yeteri kadar içemediği için o kadar huysuzmuş kaydirigubbakcemile3
mayıştııı sempatiksalakcinni

rica ederim arkadaşımopuyorumnanaktan
Fidesim,sütü sek olarak verme tamam mı canım benim,biraz sulandırarak vermelisin,ağır gelmesin diye..
ishal olabilir çünkü..

kedim daha 2. günden tuvaletini nereye yapacağını öğrendi... artık her şeyin yerini biliyor...
nasıl güzel oynuyor ya :nazar:

1760.jpg

1 aylıkken

1764.jpg

burda 3 aylık falandı sanırım

1770.jpg

1771.jpg

burda da 7 aylık

Son düzenleme:
oyyy çok tatlı ya mıncık mıncık edicem seni canım güle güle büyüsün her zaman yanında olsun emii:KK71::KK71::KK71:

Sağol sedef10.
Çoook yaramaz bir görsen nasıl fena :KK9:
Türü avcı olduğu için durmadan atlıyo,zıplıyo, kovalıyo :KK9:
Bir de yemek beğenmez oldu iyi mi. Ağzına göre valla :KK19:

Arada da bahçeye çıkar oldu. Kızlara mı gidiyo ne? :KK53:

Sağol sedef10.
Çoook yaramaz bir görsen nasıl fena :KK9:
Türü avcı olduğu için durmadan atlıyo,zıplıyo, kovalıyo :KK9:
Bir de yemek beğenmez oldu iyi mi. Ağzına göre valla :KK19:

Arada da bahçeye çıkar oldu. Kızlara mı gidiyo ne? :KK53:

aaaaaaaaaaa bak sen çapkın seni bi bakmışsın gelinle birlikte geliyomuş:KK30::KK30::KK30::KK9::KK9::KK9:

Allahım maşallah sayenizde büyümüş tosun olmuş,ne güzel baktığınız halinden belli..Tebrik ederim.Konuyu açalı çok olmuş keşke annesinden ayırmasaydınız en azından 4 ay diyecektim ama çok geçmiş üzerinden :)
Ne olur asla bırakmayın onu ömrünün sonuna kadar,onunda normal bir bebekten farkı yok ikisinin de ihtiyaçları aynı.Büyüdükçe fotoğraflarını görmek isteriz bu güzelliğin..İnşallah Allahım bir gün bana da yaşatır :KK43:

nasıl besliyoruz bi görseniz...
benden daha çok babam. durmadan fındık maammaa diyip duruyo kedi kocaman oldu :KK1:
birde bi seviliyo ki...

asla bırakmak istemiyorum zaten. arada sırada evin bahçesine çıkar, 2-3 saat dolanır gelir. (ben çıkarmak istemiyorum ama babam çıkarıyo)
geçenlerde babam çarşıya gidiyomuş...
babamla beraber yürümeye başlamış. baya bi yürümüşler. sonra kedi durmuş devam etmemiş babamla yola, babamda orda bırakmak zorunda kalmış... :KK50:
babam çarşıya gidiyo geliyo yollara bakıyo bizim fındık yok. eve geliyo biraz bekliyo tekrar çıkıyo bahçeye bakıyo fındık yok. tekrar o yürüdükleri yollara bakıyo seslenerek gidiyo ama gene fındık yok. evlerin bahçelerine bile seslendim diyo... (fındık diye seslenince hemen gelir yanımıza normalde)
babam eve geliyo, aradan biraz daha zaman geçiyo, tekrar bakmak için dışarı çıktığında fındık kapının önüne gelmiş...:KK66:
toplam 6 saat yoktu yani bizim kedi...

nasıl korktum ama, kediyi kaybettik diye. neyseki kediler yollarını bulurlarmış. birdaha kediyi peşine takma dedim babama :KK34:

öyle alıştık ki yokluğu zor gelir bize...
iyice evcilleşti, dediğimizi baya anlıyo...
seninde dediğin gibi aynı bebek gibi, benimle yatıyo, nefes alışına bakıyorum da insan bi garip oluyo... :KK61:

Son düzenleme:
X