Arkadaşlar zor durumdayım Banka beni zor durumda bıraktı

minikorganizer

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2017
216
81
Arkadaşlar şu ara iş yerimin ödemelerde yaptığı sıkıntı yüzünden bazen aldığım şeyleri erteleyebiliyor ya da iptal ediyorum,bu ay çocuğa okul alışverişi için 1000 TL tutarında alışveriş yaptım internet üzerinden ancak maaş yatmadığı için iade etmek mecburiyetinde kaldım yeşil logolu olan bankayı kullanıyorum kredi kartına tek çekim çektim daha sonra iade ettim ancak ekstrem kesildi kesildikten sonra iadem onaylandı bu yüzden bu ay ödemek durumundayım ancak bankayı aradığımda ödedikten sonraki ay bana iade ücreti yatmayacağını kalan borcumdan silineceğini söylediler bi an afalladım çünkü o parayı almazsam birdahaki ay eve ekmek bile alamam önceki yaptığım iadelerime bakıyorum hâla ödüyorum madem ödeyeceğim neden iade var tek başıma çalışıp geçinen biri olarak bu durum beni çok üzdü gözüme uyku girmiyor büyük ihtimalle icralık olacağım :KK43:

Tek çekim yaptığınıza eminmisiniz ? Genelde taksitli iadelerde bu durum olur.

Ya harcama ekstreye yansımış. Sonra hesap özeti kesilmiş, ödeyeceği tutar belirlenmiş.

Bu arada iade etmiş ama harcama yaptığı hesap özeti kesildi diye, iade harcamanın yapıldığı değilde sonraki hesap özetine yansıyacak.

Sonraki ay hesap özeti harcama tutarından iade çıkmış hali olacak. Yani bu ay tam ödeyip, sonraki ay eksik ödeyecek.

Tüm bankalar aynı şeyi yapıyor.

Ya harcama ekstreye yansımış. Sonra hesap özeti kesilmiş, ödeyeceği tutar belirlenmiş.

Bu arada iade etmiş ama harcama yaptığı hesap özeti kesildi diye, iade harcamanın yapıldığı değilde sonraki hesap özetine yansıyacak.

Sonraki ay hesap özeti harcama tutarından iade çıkmış hali olacak. Yani bu ay tam ödeyip, sonraki ay eksik ödeyecek.

ha şimdi anladım.e o zaman sorun yok ki.

ha şimdi anladım.e o zaman sorun yok ki.
Sorun bu ay hesap özetinin tamamını ödeyecek bütçesi olmaması galiba.

Tüm bankların faiz karşılığı hesap özeti erteleme özelliği var diye biliyorum. Bin lirayı 20-30 tl’ye bir sonraki aya erteleyebilirsiniz. En azından bu ay için elinizde para kalır.

Sorun bu ay hesap özetinin tamamını ödeyecek bütçesi olmaması galiba.

Tüm bankların faiz karşılığı hesap özeti erteleme özelliği var diye biliyorum. Bin lirayı 20-30 tl’ye bir sonraki aya erteleyebilirsiniz. En azından bu ay için elinizde para kalır.
evet onu ben çok yaptım.son ödeme tarihinden önce başvurmalı netten ve asgarisini mutlaka ödemeli kabul edilmesi için.taksitli nakit avans da çekebilir.onun faizi normal krediden düşük.1000 tl taksitli nakit avans çekip onu 12 takside bile böldürebilir.

Sadece asgarisni yatirin. Muhtemelen 200tl gibi bir meblaga tekabül ediyor. Iade islemi provizyona düştüğünde 200tl lik kart alisverisi yaparsiniz.

Arkadaşlar şu ara iş yerimin ödemelerde yaptığı sıkıntı yüzünden bazen aldığım şeyleri erteleyebiliyor ya da iptal ediyorum,bu ay çocuğa okul alışverişi için 1000 TL tutarında alışveriş yaptım internet üzerinden ancak maaş yatmadığı için iade etmek mecburiyetinde kaldım yeşil logolu olan bankayı kullanıyorum kredi kartına tek çekim çektim daha sonra iade ettim ancak ekstrem kesildi kesildikten sonra iadem onaylandı bu yüzden bu ay ödemek durumundayım ancak bankayı aradığımda ödedikten sonraki ay bana iade ücreti yatmayacağını kalan borcumdan silineceğini söylediler bi an afalladım çünkü o parayı almazsam birdahaki ay eve ekmek bile alamam önceki yaptığım iadelerime bakıyorum hâla ödüyorum madem ödeyeceğim neden iade var tek başıma çalışıp geçinen biri olarak bu durum beni çok üzdü gözüme uyku girmiyor büyük ihtimalle icralık olacağım :KK43:
Tek çekim iadelerde iade süresi geçmedi ise maksşmum 10 iş gününde kredi kartına artı olarak yatar para, ekstre de hem eksi de hem artı da iki kalem olarak görürsünüz o alışverişi. Ben yıllardır internet alışverişi yapıyorum iade yaptığım çok ürün oldu hiç sıkıntı yaşamadım .Sadece taksitle alırsanız geri ödemesi de taksitli oluyor onu bilmenizi isterim. Birde bu kadar takmayın kredi kartının asgarisini yatırın kalan nakiti kendinize saklayın. Benimde ödemeler geriden geliyor ama kredileri ve faturaları ödedikten sonra kredi kartı çok sorun değil.

yapılan işlemde bi sorun yok gibi iadeler hesap kesiminden sonra olursa bir sonraki ayın hesap kesiminde düşüyor siz bu ay o 1000₺ yi eksik yatırın zaten hesabınıza iade yattığı zaman ikisi birbirini dengeler

kredi kartı iadesi nakit olmaz. hesap kesim tarihinizden sonra iade işlemi yapmışsınız demek ki. bir sonraki ekstrenizden düşer. bankaya başka borcunuz yoksa parayı yatırıp harcamalarınızı karttan yapın.

Allah kimseyi bankalara düşurmesin onlar işlerine geldiği gibi davranıyorlar konu hakkında bilgim yok ama bankaya borcunuz varsa icra ile aliyolar imkanınız varsa ödeyin kurtulun

Ben başka bir bankanın müşterisiydim orada böyle bir şey yoktu o yüzden düştüm bu duruma bilseydim hiç riske atmazdım
Konunuzla ilgili bir bilgim yok ama siz bekar ve çocuksuzdunuz sanki. Çocuk için alışveriş yaptım deyince söylemek istedim. Yanlış biliyorsam düzeltin
Küçük kardeşim var onu kast ettim

kredi kartı iadesi nakit olmaz. hesap kesim tarihinizden sonra iade işlemi yapmışsınız demek ki. bir sonraki ekstrenizden düşer. bankaya başka borcunuz yoksa parayı yatırıp harcamalarınızı karttan yapın.
Benim anlamadığım iade ya beklenen niteliği karşılamadığında ya da ödeme yapamayacak durumda olduğu için vb konularda yapılır madem ödeyeceğim neden iade var ben başka bir bankadaydım ancak iş gereği bu bankaya geçtim önceden böyle bir şey olmuyordu iadem hesap kesilse Bile taksidini ödediysem bana geri yatıyordu bilsem hiç bulaşmazdım

X