Arkadaşlar yardım lütfen :((

tgultekin

ÖzLedİm..
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2008
123
1
Ağustos ayında regl düzensizliğim için prolaktin testi yaptırmıştım ve 1365 çıkmıştı.Bir kaç ay sonra tekrar yaptır dedi doktorum. şimdi bugün tekrar test yaptırdım ve düştüğünü umut ederken 2060 olmuş :çok üzgünüm: sizce neden yükselir ? sonucunda ne olur ? çok moralim bozuldu..

canım prolaktinin gerçekten 1365 olması şaşırtıcı geldi bana.o 13.65 olabilr,mi acaba? çünkü bende prolaktin yüzünden düzensiz adet görüyorum.süt hormonu üretio vücut buyüzden yumurtlama olmuyor yada gecikyor..en son testte 54 çıkıtğında korktum bende. hipofizde tümör varsa olabiliyomuş bu hormon yüksekliği. bende içim rahat etsin diye hipofiz mr 'ı çektirdim.gerçi 70'i geçmezse çekmiyolarmış ama benim içim rahatladı tümör falan yokmuş..sebebini bulamadılar ama hala hormonum yüksek çıkıyo. bu durumda hamile kalma yüzdesi azalıyo. fakat prolaktinin nromal seviyeye inmesi için dostinex adında bi laç var dr onu verince ve düzenli kullanımda adetim de düzenli oluyor.fakat bu ilacı kullanırken doğum kontrol hapı kullanmıyorsun.umarım senin de prolaktinin önemli bir sebepten dolayı yüksek değildir.geçmiş olsun kendine iyi bak!!!

şuan düzenleme için yasmin kullanıyorum 3 aydır. önceki 56 idi şimdi 85 i gösteriyo ..iki farklı değer verilmiş.

canım buradaki bir arkdaşın dediği gibi prolakti hormonu süt düzeyini gösteriri bu yükesekse hamile kalamazsın ve adet problemlerinde olur ama bunu doktor daha ii bilir hem niye sana ilaç vermemişki anlamadım ben yani kendinde düşmez ya.
Sen en iisimi bu konuyu jinekoloji sayfasına aç burası yalnış bence. geçmiş olsun.

Geçmiş olsun. Bu şartlarda en kısa zamanda bir beyin cerrahına gitmeli ve MR çektirmelisin. Hipofiz adenomu olasılığı ekarte edilmeli.

bak canım yasmin sadece yumurtlama olayını düzenledği için adetin düzenen girer. ama prolaktin seviyeni etkiliycek bie şey yapmaz doğum kontrol hapları. yani yasmin prolaktinini düşürmez....

bence sen de dr.undan hipofiz mr iste ve için rahatlasın.temiz çıkarsa mr sonucun için rahat olsun bünye meselesidir. benimde hala yüksek prolaktinim. hamile kalmak istersen prolaktini aşağı çekecek ilaç veriyolar. ama düenli olarak prolaktin seviyesini düşüren ilacı kullanırsan hem adet düzenin hemde hormon seviyen düzelir. kafana takılan özel bişe varsa bana özelden de mesaj atabilrisin canım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…