arkadaslar ikizlerinizi nerede yatırmayı düşünüyorsunuz?

penses

Guru
Kayıtlı Üye
6 Ocak 2009
1.455
13
arkadaslar bende 7 haftalık ikiz bebek anne adayıyım bebeklerı nasıl yatırmayı ddüşünüyorsunuz ? park yataklar iyi olur mu? ben ilk önce 1 tane almayı düşünüyorum umarım sığarlar

Benim eşim de park yatak alalım birarada yatsınlar,aylarca bi karına sığıyorlar da şu koca yatakta yatamazlar mı demişti de mağazada millet de gülmüştü.Sen de mi penseskaydirigubbakcemile3. Sonuçta hadi diyelim öyle yaptın,bir yaşına kadar ikisi sarmaş dolaş uyudular(ki aynı odada bile birbirlerini uyandırdıklarını söylüyorlarken,aynı yatakta nasıl olur?),ondan sonra ne yapacaksın?Yani her halukarda bi yatak daha alaman gerekecek.Sonra bi de iki bebeğin kıyafetlerini nereye sığdıracaksın?
Biz bir oturma odamızı yok edip bayaa oda yapmak zorunda olduğumuza kanaat getirdik.Böyle altları bazalı,yanları çekmeceli,kaldırlınca büyüyen yatak olan ve yanımızda biri kalırsa diye altları bazalı bir oda alıcaz kısmetse.Kısmet olur da biz de fotoğraflarını paylaşırız ilerleyen zamanda..
Velhasılı,ha bir yıl önce,ha bir yıl sonra bi şekilde yer ihtiyaçları olacak.Bi tek park yatakla zor be güzelim..

canım bende oturma odamı bozup orayı tamamen cocuk odası yapmayı düşünüyordum dolabı güzel bazalı yatakları falan.ama sonucta bunlar bir yıl hemen hemen bizimle yatmak zorundalar yani onları odalarına koyup ayrı odada yatamayız gecede defalarca uyanıcajklar emicekler yada mama yicekler hadibi tane olsa neyse.ama iki tane biri sussa biri acıkıcak yani tüm gece yanında olmak zorundayız.ee cocuk odası olursa sen nasıl onların yanında yatıcaksın.ay benimde kafam cok karıstı acaba diyoruz ilk etapda iki tane surup beşikmi alsak hem yatak odasınada sıgır hem oturma odasınada 2 yasına kadar yatar orda en az sonradanda oda takımımı yapsak diye düşünüyoruz benimde kafam karıstı.fikirlerimizi söyleyelimki yalnıs tercih yapmayalım.

Hymary bu arada su takvimi nasıl yaptın.banada arkadsım yapmıstı tek bebek yapmıs ve bu cok ingilizce bişiy anlasılmıyo:KK70::KK70:

seçil sana özelden yazayım canım

Zor olacak biliyorum,bebekler doğmadan atıp tutmak ta kolay diyor kimileri ama ben zor daolsa nasıl başlarsak öyle gider diye düşünüyorum.Şimdi bu odaların ve bu tarz beşiklerin bazılarının altından çıkan bir sürgülü baza oluyor.O yatağa bir iç yatak atıp,nevresimi yorganıyl atek kişilik bir yatak oluyor alt taraf ta.Bu yüzden zor da olsa ılk 2 ay kadar bir dönem geceleri o yatakta onların yanında olmayı ve onları yanımıza değil odalarına alıştırmayı uygun görüyorum.Bunu yapmak adına da,odalarını hazırlayacağız inşallah.Yine burda paylaşalım..

Ben bir tane bebek odası takımı ve bir tanede park yatak almayı düşünüyorum. Diğer odalara götürdüğümde park yatakta yatarlar. Kendi odalarında olunca biri mobilyada diğeri parkta yatar. birde iki kişilik kanepelerden almayı düşünüyorun. Yatak olabilen.

arkadasım bu çocuk odası yapma işi güzelde ben nasıl yapayım öyle bi şansım yok canım lojmanda oturuyorum vlarımız fak bzim kendmr sığıyoruz zaten ancak park yatak olacak benım için şöyle altlı üstlü olanları var yada tek basına eni boyu genış bi park yatak alacagım 6 7 ay artık ne kadar sığarlarsa enıne bi şekılde ilk etapta birlikte yatırmayı düşünüyorum ilerleyen zamanlardaa artık bişeyler düşünürüz napalım .acıkma uyanma konusuna gelınce ben yatak odama koyacagım ilk zamanlar park yatagı biri ağladığında onu emzirip uyuyanıda ben kaldırıp emzirecegım yanı böylece daha kolay olduğunu sööylüyo tecrübelı arkdaslarım yanı ikisi için ayrı ayrı uyanmaya gerek yok diyolar bilmiyorum yaa zor olacak tabı ama bakalım hayırlısı

ikizler için küçük yataklar var park yatakların ikizler için olan hali ilk etapta onlardan alınsa bebeklerin büyüme hızlarına göre 6 ay yada 1 yaşına kadar kullanılır nasıl diim tek bir yatak boyutunda ama iki bölmesi var küçük bebekler için boyutu açısından hem yatak odasında hem salonda kullanılır tekerleklide sonrasına büyüdüğünde normal beşikleri alınır bebek odasının içinde olan o beşiklerden isimlerinide bilmiyorum tarif ediyorum bide kendi odalarına alıştırma durumu için diyeceğim şey arkadaşım bebeğini yatak odasına hiç almadı bebek her ağladığında bebeğin odasına gitti bi tane emsirme koltuğu aldı koltukta sallana salllana emzirdi hem güvenlik açısından iyi oldu diyodu yatakta uyuyup kalma riskin var koltukta pek olmuyo diyodu.iki yaşına kadar odasındaydı şimdi beraber yatılar ayrı yatıyolar kafalarına göre o kadar emeği boşa gitti sonra araştırdım ayrı yatırmak gerekiyomu diye çok şaşırtıcı bi sonuçla karşılaştım meğer 2 yaşına kadar bebeğin annesine ihtiyacı varmış özellikle çalışan annelerin yaptığı en büyük hata olarak değerlendiriyor uzmanlar ayrı yatırmanın hiç bi anlamı yokmuş ve bunun için bebeğin zorlanmasıda iyi bişey değilmiş

Ama arkadaşım bebeğin anneye olan ihtiyacı onunla her saati beraber geçirmek boyutunda mı,yoksa kendi zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması boyutunda mı?ıki yaşına kadar odasında beslenip büyütülen çocuklar,kararlı kalındığı sürece mümkün değil o saatten sonra yatmasın.Ben imkan olduğu sürece bazı şartları zor da olsa oturtmayı düşünüyorum inşallah.

Ama arkadaşım bebeğin anneye olan ihtiyacı onunla her saati beraber geçirmek boyutunda mı,yoksa kendi zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması boyutunda mı?İki yaşına kadar odasında beslenip büyütülen çocuklar,kararlı kalındığı sürece mümkün değil o saatten sonra yatmasın.Ben imkan olduğu sürece bazı şartları zor da olsa oturtmayı düşünüyorum inşallah.

şimdi uzmanın dediği uzman tvde dinlemiştim ayrı odada yatırmanın yanlış ve gereksiz olduğu bana sorarsan bende nasıl başlarsa öyle gider diyerek kendi odasında yatmasını tercih ederim yalnız uygulamada öyle kolay olmuyomuş arkadaşım da dediğim gibi 2 sene ayrı odada yatırdı kızı büyüyünce artık aklı ermeye başlayınca annesiyle beraber yatmaya başladı şimdi yazarken aklıma geldi demek çocuk için anneyle yatmak bir ihtiyaçki ayrı odada yatsa bile biraz büyüyünce durumu farkedince tercihini birlikte yatma yönünde kullandı ki kızınında hiç beraber yatma bilinci bile yokken

benimkiler şuan 23 günlük yatak odasının yanındaki odayı bebek odası olarak hazırlamıştık iki tane büyüyen karyola aldık birde iki kapaklı içi raflı dolap yanımızda yatmıyolar yani odalarındalar bi zorluk çekmiyorum şimdilik gece kalkma konusunda telsiz var aslında telsizede çok gerek kalmıyo oda bitişik kapılar açık olunca duyuluyo yani

aslında iyi fikir canım ama benım bebekler aralıkta doğacaklar inaşallah ve bizim ev sobalı lojman olduğu için bu sekılde ev soğuk olur herhalde ozaman bilmiyorum ne yaparım aslında benımde o sekılde bi odam var bizde park yatak almak istiyoz 2 tane mı alayım yoksa ilk etapta 1 tane mı alayım kararsız kaldık eğer sizin gibi odaları ayırırsak 2 tane park yatak alırız herhalde sizin büyüyen karyola dediğiniz nasıl oluyo acaba fiyatı nedır ve ne kadar süreyle birlikte yatabılecekler öğrenebılırmıyım ???

pardon canım yaa yazıyı iyi okumamısım ben siz 2 tane büyüyen karyola almışsınız sorun yok ozaman

benimkileri ilk birkaç yatak odamızda park yatakta yatırmayı düşünüyoruz. daha sonra kendi odalarına geçecekler karyolalarında yatacaklar.canlarım benim. Sağlıklı gelsinler Allah'ın izniyle.

X