Arkadaşlar ikiz hamilelik dönemi nasıl geçiyor?

ya kızlar göğüslerden ne zaman süt gelmeye başlıyor? ben 23. haftamdayım ama bişi yok. daha varmı süt gelmesi içibn ?

dırımcım işte çocuk milleti o kadar oyuncak var o terlikle paralıyo kendini yerim yaa opuyorumnanaktan
nisan nur benim bildiğim süt doğumdan sonra hormonların etkisiyle salılanmaya başlıyo doğumdan önce süt gelmesi yine hormonların hatalı çalışması sonucu oluyo diye biliyorum canım yani doğurmayı bekle ama tabii tecrübeli arkadaslar seni daha iyi aydınlatır

kızlar been birasz baraaaaaaaamm temiizliğine başliiim ıykk diyoruum yaaaaa ıyyykkkkkmafoldumben

20.haftadayım cnm.bugünlük böyle uyku problemi her zaman değil çok şükür :Saruboceq:

Arkadaşlar,merhaba,tahminim doğru çıktı..Yine ikizlere hamileyim ...
Gözün aydın cnm aramıza hoşgeldina.s.

günaydın tetelerim biz tam gaz yayamazlık ve dağıtmaktayızz
oyy yerim ben onları maşaallah yaa.Bizimkiler de mi böyle olucak şimdi :sinifsinif:

Süt bezleri fazla çalıştığı zaman suya benzer bi sıvı geliyor delikler oluştuğu da o zmn farkediliyor zaten.14-15. hafta felandı sanırım bende olmuştu.Ara ara sancıyor hatta.Şimdi geçti şükür.Dr.um önemli değil demişti.
Elimdeki kitapta aynen şöyle yazıyor (önümde kendisi)
"Artık,gebeliğinizi yarıladığınızda,memeleriniz emzirmeye hazır hale gelecektir.19-20 haftalık gebelik esnasında,memelerden kolostrum denen,sarı renkli,süte öncülük eden bir sıvı salgılanabilir,merak etmeyin!..."

rose gerenimo cnm sağolun evet oyncak yerine klavye ve terlikle oynuyolar

ya kızlar siz ev işlerinizi yapıyormusunuz ve negibi işleri yapıyorsunuz ben hala ev işi falan yapmıyorum sadece yemek yapıyorum okadar ev işimi falan Allah razı olsun eltim gelinlerimiz yapıyor ilk iki ay kayın valıdem kaldı yanımda ben sadece yattım şimdi dışarı çıkmaya bile korkuyorum bugün doktora soracam bayramda geze bilirmiyim diye sizler gezecekmisiniz

Şu sıvı konusu açılmışken...
Dr.um ikiz bebek olduğu için göğüs uçlarına bol bol kremle masaj yapmamı söyledi.Acıyacak ama doğumdan sonra göğüslerin hiç dinlenemeyecek biri bitince diğeri başlayacak daha çok acıyacak o zaman dedi.Ara ara yapmaya çalışıyorum ben ama çok gıcık oluyorum yaaaa.Dr.uma da söyledim.Yapman lazım dedi kuvvetlenmesi için.Bi de eşime diyo ki sende yardım et. kaydirigubbakcemile3 İlişki haricinde normal zamanda işte :kedi: yapılınca uyuz oluyorum ben dayak atasım geliyor bu durumda olan var mı yaaa :kedi:

Ayrıca dr.unuz söylemediyse ben söylemiş olayım da bebişlerimiz aç kalmasın masaj yapın kızlar.Kremi unutmayın.Yara çatlak vs oluyormuş o zaman sütümüz olsa bile acıdan emziremezmişiz bebişlerimizi :ecrin_bebek:

ben tekiyle zor baş ediyorum:)))) allah size kolaylık versin sağlıklı mutlu günlerde kavuşun bebeklerinize

peki masajı hangi kremle yapıyosun doktorun krem adı verdimi

cevabın için teşekkürederim canım. 2 kilo fazlaya 1 sene? kendimi göbeğe alıştırsam iyi olacak herhalde
canım gerçi hymary açıklamış ama,demek istediğim kilo kalmıyor doğumdan sonra ama göbek sarkıyor,sezeryan dikişimin üstünde hala yığıntı gibi,2 sene olacak nerdeyse,ama hala eski haline tam gelmedi,gelmezde bu saatten sonra ben ümidimi kestim,tekrar hamileyim yeni göbek yani,:umursamaz:
vilcim evet canım ikizlerimi 36 haftalık doğurdum fakat doğumdan 5 gün sonra ikisinide kaybettim.
Arkadaşlar,merhaba,tahminim doğru çıktı..Yine ikizlere hamileyim ...
canım rabbim rahat kolay bir hamilelik döneminden sonra sağlıkla yavrularını kucağına almak nasip etsin.dualarım seninle.
ya kızlar göğüslerden ne zaman süt gelmeye başlıyor? ben 23. haftamdayım ama bişi yok. daha varmı süt gelmesi içibn ?

herkesten süt gelmeye bilir canım.benim ilk hamileliğim 36 hafta sürdü hiç süt gelmedi göğüslerimden,

kızlar günümüzde gebelikler zoırlaştı ....hamile kalmak bir sıkıntı taşımak ayrı bir sıkıntı

tabi ikiz gebelik iki kat yük benden size tavsiye kendinizi çok yormayın ev işi yapmayın

bırakın eviniz pislikten göçsün ama siz yapmayın yapabiliyorsanız yemeğinizi yapın derin

bol dinlenmek kızlar bebeklerinizin gelişimi içinde çok iyi

ben gebeliğim boyunca hiç yapmadım yemekde dahil aşırı bulantım ve kusmam

olduğu için evimde kalmadım hiç.....

doğru düzgün beslnemediğim halde 33 haftada çok iyi kiloda doğdu bebeklerim

bunun tek sebebi ise yatmak oldu ......bir arkadaşım da iki bebeklerine hamişti

o son hafta ev işi yapmış doğuma hazırlık gelişmesi geren haftada bebekleri

gelişmemiş kilo almamış doktor kendini yordunmu demiş evet demiş şimdi yatacaksın demiş

düşünün yaniii.....kızın bebekleri 35 haftalık doğdu ama kilosu düşük olduğu için küveze girdi

hee hoşş onunda gelişimle ilgili sorunu vardı ama yorulması dahda tetikledi....

benim bilgilerim ve gözlemlerim kızlar.....

eşinizle temiz havada havtada bir iki çıkın dolaşın ama işi unutun derimm

rose gerenimo cnm sağolun evet oyncak yerine klavye ve terlikle oynuyolar

Teşekkürler arkadaşlar :1hug: :1hug:

peki masajı hangi kremle yapıyosun doktorun krem adı verdimi

ya kızlar geçen gün tv de bir dr.vardı.hamilelikte çatlaklardan bahsediyordu.göğüs uçlarına krem sürün fakat masaj yapmadan diyordu.(göğüs ucu kadındaki cinsel türtüleri tetiklerrmiş ve rahimde kasılmalara sebep olurmuş) ama arkadaşında dr.masaj yap demiş benim kafam karıştı:uhm::uhm:

canım valla ben ilk zamanlar yattım sonra kalktım ayaklandım tabikii ağır iş yapmadan yüzeysel ama gezme konusunda da kasmadım kendimi doktorum zaten normal hayatına dön aşırı harekete kaçarsan onlar sana bel ve kasık ağrısı olarak sinyal verirler dedi bende öyle yaptım sonra kanamam oldu kesin istirahat verdi 10 gün annemde hiç bişi yapmadan yattım 10 gün sonra dr a gittim risklerini atlattın hamile olduğunu unutmadan normal hayatına geri dönebilirsin dedi bende ağır kaldırmadan kendimi zorlamadan işlerimi yapıorum mesela süpürüyorum 10 dk dinlenip vileda olayına geçiyorum falan gibi ama herkezin bünyesi ayrı bu konuda seni en iyi doktorun aydınlatır ben hep yatıp kaslarımında zayıflamasından korktum ondan biraz doktor dediği gibi hemen ayaklandım

canım verdigin bilgiler için teşekkürler ben hiç daha çıkmadım gibi dışarıya iki veya üç kere ev gezmesine gittim okdar oda arabayla gidp geldim sadece doktora çıkıyorum oda yine arabayla bazan bunalıyorum ama korkudan bişey olacak diye çıkamıyorum işte bugün doktora soracam gezebilirmiyim bayramda diye o nederse onu yapacam

canım bunu bende biliyorum göğüs uçları güçlensin diye gerçi yapıomusun dersen hayır yapmıyorum üşeniyorum ama yapsam iyi olucak bide uyarılmaların rahimde kasılma yaptığı doğru ama ileri dönemlerde ilişkiyi bile serbest bırakıyolar uyarılsa da bi sakıncası olucağnı sanmıyorum tabii ilk dönemler değil sonra ki aylarda bide insanda kendi göğüs ucuna masaj yaparkende uyarılırmıymış yaa bu biraz aşırı geliyo bana açıkçası:kedi:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…