Arkadaşlar ikiz hamilelik dönemi nasıl geçiyor?

kızlar meraba yeni geldim annemdeydim öğretmen arkadaslarımın öğretmenler günü kutlu olsun özgede doğum yapmış sağsalim bebeleriyle dönsün tez zamanda evine inşallah yenide arkadaşlar gelmiş hoşgeldiniz kızlar aramıza iyi paylaşımlar

medinecim öğrenmişsin oohhh darısı başıma inşallah bakalım öğrenimde rahat rahat ne alıcağmı bilim istiyorum hem bi kız bi erkek süper olmuş vvalla sağlıkla al kucağğına inşallah canım

Canım geçmiş olsun öncelikle bende buna benzer bişi yaşadım fazla kanamam olmadı ama azda olsa kanama oldu ve risk vardı 12.haftaya kadar hep yattım.sadece wc ye kalktım progestan kullandım.Doktorunun dediklerini harfiyyen uygula ve moralini yüksek tut moral çok önemli kuzucukların bırakmaz seni...
Ay canım çok sevindim hayırlı uğurlu olsun sağlıcakla gelsinler inşallah moral değişikliği çok ii gelmiştir şimdi sana baya kötüydün çünkü istanbula gelmeden.Çok öpüyorum...

canım ben bilmiyodum ikiz annesi olduğunu onlar ne kadar oldular yani tecrübelisin yanlış anlamadıysam

ayy özgecikte doğum yapmış şimdi okudum Rabbim hayırlı uğurlu etsin bir ömür bebişleriyle sağlıklı huzurlu günler geçirmelerini nasip etsin diyorumm..Hakkaten ne kadar bereketli aymış bu kasım ayı opuyorumnanaktan

Ayy cnm sende bendensin desene.İki mutluluğu da bir yaşayacaksın.Gözünüz aydın bitanem.Rabbim kucağınıza alacağınız günü tez zmnda gözlerinin önüne sersin kaydirigubbakcemile3 zemuszemus
Msn baktım ama yoktun gelince hbr et yerimseniben

cevabın için teşekkürederim canım. 2 kilo fazlaya 1 sene? kendimi göbeğe alıştırsam iyi olacak herhalde

oy ne güzel bi anasına kavuşan bacımız daha medinede sende bol bol hasret gideirn amanında amanın annelik dışında bide teyzelik sıfatı alıyosun bebeğiniz hayırlı uğurlu olsun hayatım hadi hallet bakalım işleirni bizde seni öptükk

özgeciğede hayırlı olsun sanırım hepimiz kasımda doğurucaz kasım bulduğu hamileyi doğurtuyo heheh allahım özgeye bağışlasın bebekleirni umarım en yakın zamanda küvözden çıkarlar

günaydın kızlar,

dırım cnm ne yapalım bizde senin sarı şekerleri resimden takip ederiz maşallah çok güler yüzlüler,allah ömür boyu güzel gülücüklerini eksik etmesin,

kızar ben çok uykusuzluk çekiyorum kurulu saat gibi her gece 3,30 - 4,00 arası uyanıyorum saat 6 ya kadr bir damla uyku yok bende,gece yatmadan yarım saat önce süt içiyorm hani uyku getirsin diye,deliricem sonrada 7 de kalkıp evden işe gidiyorm,varmı bir yolu bu uykusuzluğun,hepmi böyle gidecek :gitme:

Canım öncelikle kızlarıma güzel sözlerin için teşekkür ediyourzzzopuyorumnanaktan
canım hamileliğinin bu zamanına kadar güzel gelmişsin kilo olarak,maşallah,ama ben de ayen senin gibi 7.ayıma kadar ayda bir kilo ile ortalama devam ettim,6,ayıma kadar neredeyse kendi göbeğim kadar göbeğim vardı,göbekler topiğinde görmüşsündür belki,
fakat asıl kilo bundan sonra alınıyor canım,hamileliğimi 16 kilo ile bitirdim,uzatmıyım,
fakat 10 gün için de 16 kilonun tamamı gitmişti,bu şimdiye kadar konuştuğum pek çok annede de böyle oluyor,
ama göbek zamanla kilo da verdikçe aşağı düşüyor,bu çok çirkin,
ben doktorun korse bir işe yaramıyor demesine rağmen,4.gün gelen misafirlerim için bile giymiştim,çıkardıktan sonra biraz ağrım oluyordu ama dikişlere zararı olmadığı gibi göbeğime de faydası olmadı açıkçası doktorumun söylediği gibi.
şimdi ise göbeğim üzerimde duruyor,korse bebekleri emzirdiğim için rahat oturmak ve rahat hareket etmek gerektiğinden şimdilerde neredeyse hiç giymiyorum,
göbek için spor yapmak iyi olur,fakat bebeklerden ona da fırsat bulamadım açıkçası,
inşallah artvinlimin de dediği gibi 1 yıla da olsa normale döner,
onun söylediği 1 yıla 2 kg. değil,göbeğin eski formuna dönmesi canım,,

ikincisi ben kızlarıma iki park yatak aldımm,şimdiye kadar yani 2 aya kadar beraber tek yatakta yatırdım,şimdi ikinci yatağımı da açtım,
yatağın kenarında bezlerimzi ıvır zıvırımızı toplayacak gözlerden tut,üzerinde müzikli titreşimli ve dönen oyuncaklı bir aparatımız var,
kızlarım iki aylık oldular ve o oyuncağı çalan müzikle beraber ilgiyle takip ediyorlar,
ben herkese bu özelliklerinin olduğu park yatak almanızı tavisye ederim düşünüyorsan eğer,
geçiriyorum yorganlarına yataklarına nevresimimizi misa gibi,oohhh,ben gerçekten çok memnun kaldım.
canım benim çok geçmiş olsun,
bu topikte her sıkıntına böyle fikren yardımcı bulursun gördüğün gibi,burçinim de sana durumu izah etmiş,
inşallah sende sağlıkla haftalarını geçirirsin,
bu yol zahmetli bir yol,yeterki sağlık olsuncanımmopuyorumnanaktan
temizlik vardı bugün evde..... o bitti kevserim.....
ayyy benim de dün temziliğim vardı,am bu temzilik hhhiiiç uzun sürmez,misaifr gibi hemen terke eder evimi temizlik benim:kedi:kaydirigubbakcemile3
maşalllahhhh canım,tebrik ederim bebeklerinin cinsiyetinialkisalkisalkis,,
bu sultanlığın da tadını çıkar kuzummŞeniz
ben de yavruları dolayısıyla resmi eğitimciliğinden vazgeçmiş biri olarak bu tebriğini havada kapıyorum canımm kaydirigubbakcemile5
Merhaba kızlar nasılsınız?Kimsenin sesi çıkmıyor yahu ...
sen nasılsın şeymacımm?
Canım benim bu uykusuzluk seni doğumdan sonraya hazırlayan bir uykusuzluk provası,Allahtannkaydirigubbakcemile3
aynen ben de saati saatine uyanırdım,dakika şaşmazdı,sonra da ağırlıktan uyuyamıyorsun ilerleyen hamilelik döneminde zaten..
napıcaksın,keyfine baakk:hulya:

Sağol cnm iyiyim çok şükür.Günaydın yerimseniben Nasılsın bakalım?

canım iyiyiz hamdolsun,ahanda Hale'm uyandı şimdi,ona bakıyım,biraz onunla ilgilenicem,sonra Sare'm uyanır,
derken gün ööööyyle başlaarr,böööyyle biter:hulya:

canım iyiyiz hamdolsun,ahanda Hale'm uyandı şimdi,ona bakıyım,biraz onunla ilgilenicem,sonra Sare'm uyanır,
derken gün ööööyyle başlaarr,böööyyle biter:hulya:

kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3 tamam cnm.Bebişlerine de günaydın o zaman opuyorumnanaktan Bende kalkıcam şimdi uyumam lazım biraz pek uyuyamadım akannehir

Canım benim bu uykusuzluk seni doğumdan sonraya hazırlayan bir uykusuzluk provası,Allahtannkaydirigubbakcemile3
aynen ben de saati saatine uyanırdım,dakika şaşmazdı,sonra da ağırlıktan uyuyamıyorsun ilerleyen hamilelik döneminde zaten..
napıcaksın,keyfine baakk:hulya:[/QUOTE]

senağlamasenağlama peki ben ne zaman uyuyacağım galiba bu gidişle bir 5 sene falan uyuyamayacağım

hepinize günaydın güzel hamişler ve güzel anneler

maryyciğim gelmiş maşallah yine bize bilgiler veriyo canım bende park yatak alıcam umarım benimkilerde o aparatları sever ve uyurlar ama ben 5-6 aya kadar yatırıırm diyodum sanırım 2. park yatağı daha kısa zamanda almam gerekecek olsun ne farkeder ha 3. ayında almışım ha 6. ayında almışım bence aynı şey

nasıl gidiyo maryycim annelik zorlumu yoksa bi şekilde altından kalkıyomusun tek başına yapılabilir bi durmmu yoksa kaynanama muhtaç olacakmıyım banyo felan tek başına yaptrıabiliyomusun yoksa annen hep yanındmı yemeğide yetiştiriyomusun yoksa kahvaltı hazır türlere talimmi benim eşim yarım gün çalışıyo sence ikimiz rahatça idare edermiyizzzz

çokmu soru sordummmm

arkadaşlar yeni gelenler olmuş hoş geldin diyorum yeni gelenlere tek tek selam veremedim sizlere kusura bakmayın şeymacım hamileliğinin hangiş haftasındasın bilmiyorum ama ilk zamanlarımda bendede olmuştu çok enteresan evim dışındada nerde olursam olayım sabah ezanında uyanıyodum bende tam 4 ay isnisnasız böyle gitti bende kalkıp dua ediyodum ilginç olan camii evime çok uzak hiç ezan sesi duymam ben ben değilsende gelsen duymazsın ama tüm sabah ezanlarında kalktım sonra benimde uykum kaçıyodu işe gitmeye 1 saat kala uyuyodum sabahta ağlaya ağlaya kalkıyodum uyuyamadım diye şimdide oluyo her gece 4.20 de wc ye kalkıyorum sonra uykum kaçıyo en az yarım saat tekrar uyumaya uğraşıyorum kısacası yalnız değilsinnn uyuyamama problemi gebeliğin her döneminde sıkça karşılaşan bi durumm

bu arada yeni hamişler haftalarınızı göremiyoz çizelge yapın kendinizeeee

medice kısss anana kavuştun bizi unuttunmu ne ?

kıssslar ben dışarı çıkıyorum annemle ufak kardeşime bayramlık almaya gideceğizzzz akşama burdayım öpüyorum sizleriiii

günaydın kızlar nasılsınız bende de hafta sonu temizlik vardı ablam geldi saolsun cam çerçeve heryeri tertemiz yaptı böyle oluncada ne güzel inanın 9 ay değil 9 sene içinde taşıyası geliyo valla elini sıcak sudan soğuğa sokturmuyorlar:)))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…