Arkadaşlar ikiz hamilelik dönemi nasıl geçiyor?

bebişim spinalden sonra fazla ağrı olmuyor sanırsam dimi. ağrılı dönemi uyuşuk geçiriyorsun. bilgi verirsen sevinirim azcık. bende spinal düşünüyorum..

canım benim hiç baş ağrım yada bel ağrım olmadı..baştan anlatayım
beni masaya aldılar oturur pzizyonda omuzlar dik bel çıkacak dışarıya dediler ve kıl kadar ince bir iğne yaptılar kesinşlikle hissetmedim..2 sn sonra bacaklardan aşağıya sıcaklık hissediyorsun dr 5 dk sonra uyuşursun dedi ben 2 dk içinde uyuştum sende baş ağrısı olmaz dedi. çok çabuk uyuştum..sonra ayağını oynat diyorlar oynatamıyorsun tabii..ben sondayı uyuştuktan sonra takın dedim hiç hissetmedim.sadece çıkarırken çokm az acıdı ..ilk idrara çıkman sancılıoluyor sonrası basitt..ve o anı yaşamanızı isterim..çocukları duydum gördüm kameraya çekildi umarım burada paylaşırım çok güzeldii..unutamayacağım bir gğnn..bir daha doğursam spinal derim.

3 saat sonra ayaklarımın uyuşması geçti hemşireler ayağa kaldırdı yürü dediler yürüdüm ve kartallara gece baktım misafirleri ağırladım......
bazı dr ler epidural spinal diyor.. o yanlış. marryed aynısı söylemiş.. ben aradım tekrar gitti konuştu sadece spinal yaptırdı..

spinalde sakat kalma ihtimali varmıs dediler offffofff

canım epidurelin riski yüksek gülüm. çünkü omuriliğinde bi iğne sabit kalıyor. spinalde normal kalça iğne vurur gibi belden vuruyolar uyşturuyolar.
ona bakarsan işin uzmanı yapmadıktan sonra hepsiş tehlikeli. anestezi uzamanı anesteziyi ayarlıyamazsa allah korusun. epidurelde ise iğneyş yanlış yere taksa yada sen işlenm sırasında oynasa allah korusun. spinalde de aynı şey. yani allahım hepimizi korusun. nbormal doğum bile felç bırakabiliyor canım. bunları düşünme. doktoruna güven hangisini öneriyorsa onu yap. çünkü her doktor hastanesinin kapasitesini uzmanlık alanını bilir canım

spinalde sakat kalma ihtimali varmıs dediler offffofff

canım onu epiduralda duydum ben...dr ban aradaki farkı anlattı..epiduralda iğne belinde falan kalıyormuşş..hatta bugün arkadaşımlakonuştum..o da nisanda doğum yaptı.epidural olmuş..diyaorki halaşu gün oldu belim ağrıyorr..bende hiç bir şey olmadıı..çok rahatımm..sanki normal doğum yaptım:dance:

canım benim hiç baş ağrım yada bel ağrım olmadı..baştan anlatayım
beni masaya aldılar oturur pzizyonda omuzlar dik bel çıkacak dışarıya dediler ve kıl kadar ince bir iğne yaptılar kesinşlikle hissetmedim..2 sn sonra bacaklardan aşağıya sıcaklık hissediyorsun dr 5 dk sonra uyuşursun dedi ben 2 dk içinde uyuştum sende baş ağrısı olmaz dedi. çok çabuk uyuştum..sonra ayağını oynat diyorlar oynatamıyorsun tabii..ben sondayı uyuştuktan sonra takın dedim hiç hissetmedim.sadece çıkarırken çokm az acıdı ..ilk idrara çıkman sancılıoluyor sonrası basitt..ve o anı yaşamanızı isterim..çocukları duydum gördüm kameraya çekildi umarım burada paylaşırım çok güzeldii..unutamayacağım bir gğnn..bir daha doğursam spinal derim.

3 saat sonra ayaklarımın uyuşması geçti hemşireler ayağa kaldırdı yürü dediler yürüdüm ve kartallara gece baktım misafirleri ağırladım......
bazı dr ler epidural spinal diyor.. o yanlış. marryed aynısı söylemiş.. ben aradım tekrar gitti konuştu sadece spinal yaptırdı..

bebişim çok sağol bitanem.. ay bizde hayırlısı ile bi atlatsaydık. gün yaklaiştıkça insan tedirgin oluyor. sizler moral oluyorsunuz.
angel sana tavsiyem çok fazla internette araştırma yapma canım. iyice kafan karışır tedirgin olursun..

wavy çok haklısınn.benim dr işin uzmanıymış..dr murat bahçelievler medicana..benim dr bana hiç laf bırakmadı..sen spinal olacaksın dedi. ban kalsa genel anestezi olacaktım..kalbim dayanmaz dedimm..o duygu bence yaşanmalı

bebişim çok sağol bitanem.. ay bizde hayırlısı ile bi atlatsaydık. gün yaklaiştıkça insan tedirgin oluyor. sizler moral oluyorsunuz.
angel sana tavsiyem çok fazla internette araştırma yapma canım. iyice kafan karışır tedirgin olursun..
allahım sizide bir solukta kurtarsın....hiç korkma akışına bırak..ben 29 na doğum yapacaktım bak şimdi 17 günlüklerhihoyyyt

canım onu epiduralda duydum ben...dr ban aradaki farkı anlattı..epiduralda iğne belinde falan kalıyormuşş..hatta bugün arkadaşımlakonuştum..o da nisanda doğum yaptı.epidural olmuş..diyaorki halaşu gün oldu belim ağrıyorr..bende hiç bir şey olmadıı..çok rahatımm..sanki normal doğum yaptım:dance:

evet bebişim benim bi arkadaşımda epidurel sezeryan oldu. o da diyor asla tavsiye etmem bebişler 3 aylık oldu hala bel ağrısı çekiyorum diyor.. sanırım işlem sırasında hiç hareket etmemek lazım. yoksa iğne yerinden oynuyormuş ve sopnrası bel ağrısı baş ağrısı...

evet...bence spinali araştırın..marrydende dinleyin..sonra karar verinn..anestezi almaktan iyidir..

allahım sizide bir solukta kurtarsın....hiç korkma akışına bırak..ben 29 na doğum yapacaktım bak şimdi 17 günlüklerhihoyyyt

oy maşallah onlara..:nazar::nazar:

bebişim ya ben doktorumdan ciğer geliştirici vurulmasını istedim. şu an için bir risk yok niye yapalım hayır yapılmıcak dedi. oysa zararlı bişey değil. risk almakta istemiyom kafamı kurcalıyor ya napsam kiş. bak senin kartallar erken doğmalarına rağnmen maşallah solunum sorunu olmadıç. belkide ciğer geliştiricinin faydası bu. ayy endişeliyşim kafam karışık..:sinifsinif::sinifsinif:

bebişim kusura bakma benim çıkmam gerek yazık kociş koltukta uyukluyor kıyamam ona ben. bensizde yatmaz illa yanında olcam koca göbişimle:kedi:

öpüyom bitanem...

benim dr 28.haftadan itibaren 5 hafta boyunca yaptıı..risk olduğu için değil önlem için..bence yaptırrr

iyi geceler canımm..benimde kartallar uyandı altları değişti üstlerinide değiştim..şimdi mama eöiyorlarr.yatınca bend dinleneyim birazz..iyi geceler herekese

günaydınlarrr.....öncelikle bebişim seni çok aradım alksam yaaa 05 li numaran var bende

kafam sersem gibi kızlar geceleri çocuklar çok kalkar oldular ama gözleri açmıyolar ...mızıklıyolar başım sersem gibi oldu uyanıncada oyun istiyolar ..pöfffffffff

günaydın arkadaşlar........ nasıl bir hava bu ya.... sabah 7 den beri acayip gök gürüldüyor.... deli gibi yağmur yağıyor.... inşallah ikinci bir felaket daha olmaz....

dırımcım sen bebişlerden,bende sırtımın ağrısından hiç uyuyamadım akşam..... bugün sersem gibiyim... zaten tam uyumalık bir hava.... zaten kimseler yok hadi ben kaçtım....

merhaba canım, benim de 158 çıktı yaa.. pazartesi 100lük yükleme yapılcak.. sınır 140

p.tesi yükleme sonrası yorgun olmazsan sonucu ve yükleme tecrübesini yazarsan çok sevinirim Kevser :)
ben hamilelikten önce iki kere daha yükleme yaptırmıştım hipoglisemi olduğu için çok rahat geçmişti ancak şimdi malum ağırlaştık zorlanırmıyız diye merak ediyorum..

p.tesi yükleme sonrası yorgun olmazsan sonucu ve yükleme tecrübesini yazarsan çok sevinirim Kevser :)
ben hamilelikten önce iki kere daha yükleme yaptırmıştım hipoglisemi olduğu için çok rahat geçmişti ancak şimdi malum ağırlaştık zorlanırmıyız diye merak ediyorum..[/QUOTE]

canım bendede hipoglisemi var... hamilelikte hiç şeker problemim olmadı.... hatta en son ölçtüğümüzde 70 lerdeydi..... kaç haftalıksın bilmiyorum ama bende düşük şeker problem oldu.... hep bayılma hissi yaşıyorum... o yüzden sık sık atıştırıyorum....

margot cnm benimde hamişken 50 lik yüklemem 189 çıkmıştı bir hafta sonra 100 lük yapıldı ile değer dışında diğerleri düşük çıktı doktorum 2 pozitf olursa şeker var diyebilirim dedi....

ama yinede diyet istedi ...diyabete gittim sonra kilo vermeye başlayınca ...bir prof gördü perhizi kes dedi.

çünki sabah açlık kan şekerim 60 çıkıyordu....yani diyabetciler ikiz bebeğe göre değerlendirme yapamadılar cnm......

canbebek cnm sorma yaa buradada gök gürlüyo yağmur felaket en kötüsü haftaya pazar düğün var cuma kına var yaaa...pöffff........hava tahminlerine bakacam şimdi

muallim aplam ...ozge nasılsınız kızlarr bende pamuğu arayacam

çok ilginc bişi yaşıyoryum iki oldu bu yaaa 24 kontürüm varken hiçbiryeri aramadan 4 kontüre düştüm ama ekradna sank,i bi yer aranış gibi yazılar çıkıyor bakıyorum son aranana benim aradığım ama onda sadece 1 kon. gitmişti....kafayı yiyecem pamuğu arayamadım şimdi arayacam

X