Arkadaşlar hamile kalmış olabilir miyim????

ErdeminE

mis kokulum iyi ki gelmis
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2009
1.008
1.422
34
Merhabalar; ben 5 buçuk aylık evliyim... ilk 3 ay hapla korunduk fakat hap beni aşırı gerginleştirdiği ve sinirli yaptığı için bırakmak zorunda kaldım 2 aydır ise prezervatifle korunuyoruz fakat geçen hafta ilişki sırasında prezervatifin yırtıldığını ve tamamiyle spermlerin içime boşaldığını farkettik... şimdi sorum şu, o ilişki yaşandığı zaman adetime 8 gün vardı yanı 20. günümdeydim, netten araştırdığıma göre yumurtlamanın en verimli olduğu dönem adetin 1. gününden itibaren 13_ 15 günleri arasındadır... Buna rağmen hamile kalmış olabilir miyim? ( 5 aralık da adet olmam gerek ve bi kaç gün öncesinden kasık ağrılarım bel ağrım falan başladı...)

olabilirsin tabi ama düşük bir ihtimal bence. çünkü hamile kalmak o kadar kolay olmuyo malesef.. zaten her ay hamile kalmak için uğraşsak bile hamile kalma olasılığımız %25 miş.. e birde senin durumundaki gibi bir kerelik kazayla olasılık dahada düşer...

hiç belli olmaz bu işler..kimi yıllarca uğraşır kimininki anında hamile kalır...umarım gönlünce olur ama bana sanki hamile kalmıcakmışsın gibi geldi :)))

canım sanmıyorum ben cünkü 20.günündeymişsin adet olmana 8 gün vardı demişsin normalde adetin kac gün sürüyosa ondan 14 gün cıkaracaksın mesela 28 günde biğr adet görüyosan 28-14: 14 .gün yumurtlama günün oluyo sense 20.günümdü demişsin yani yumurtlama günün gecmiş bitmiş tabi ben buna dayanarak diyorum...
belkide kalmışsındır belli olmuyo bu işler canım hakkında hayırlısı olsun inşallahhh

Son düzenleme:
Eğer geç yumurtlama yoksa hamile kalamazsın ama bazen kadınlarda geç yumurtlama olabiliyor bu durumda elbette ihtimal var. Adet gününü geçince bir test yaparsan sonuç alırsın. Allah isteyenlere versin.

teşekkürler arkadaşlar... Aslında bana da kalma ihtimalim düşük geliyo ama Allahın takdiri sonuçta... geçerse test yapıcam sonucu bildiririm...

Merhabalar; ben 5 buçuk aylık evliyim... ilk 3 ay hapla korunduk fakat hap beni aşırı gerginleştirdiği ve sinirli yaptığı için bırakmak zorunda kaldım 2 aydır ise prezervatifle korunuyoruz fakat geçen hafta ilişki sırasında prezervatifin yırtıldığını ve tamamiyle spermlerin içime boşaldığını farkettik... şimdi sorum şu, o ilişki yaşandığı zaman adetime 8 gün vardı yanı 20. günümdeydim, netten araştırdığıma göre yumurtlamanın en verimli olduğu dönem adetin 1. gününden itibaren 13_ 15 günleri arasındadır... Buna rağmen hamile kalmış olabilir miyim? ( 5 aralık da adet olmam gerek ve bi kaç gün öncesinden kasık ağrılarım bel ağrım falan başladı...)

sanmiyorum ama hic belli olmaz:KK31:

valla hiç belli olmaz ben ilk hamileliğimde gerç o düştü ama hiç anlamadığım bi dönemde kaldım ve adet günümün 20. sindeydi :) 2. sinde ise adetimi geçince test yaptım kanda bile değer çıkmamıştı yani bu işler hiç belli olmuyor Allah hayırlısını nasip etsin diyelim
mesela ben şuan hamile miyim diye düşünüyorum aslında 13-14 kasım gibi adet oldum ama şu 5 gündür sabahları mide bulantısı ile kalkıyorum idrara sık çıkıyorum karnımda yüz üstü yatınca bi gerginlik hissediyorum ve bubelirtiler benim hamileliğimde yaşadığım belirtilerle aynı bi yandan istiyorum bi yandan şuan için erken çünkü 1 yaşında bi oğlum var

aslında benim için de hiç olmaması gereken bir zaman ama bu duygu bu bekleyiş bile ayrı heyecanlıymış... varlığına emin olamadığın bişey seni bu kadar mutlu edebiliyorsa, hayatındayken ne mutlulukLar yaşatır... Allah isteyen herkese en hayırlı zamanda versin inşallah...

eğer yumurtlaman geç olduysa hamile kalmış olabilirsin
bir çok kişi bunları yaşadıktan sonra çocuk sahibi olmaya karar veriyor gerçekten.tarifi imkansız duygular yaşanıyor

az önce adet oldum... Rabbim isteyen herkese en hayırlı zamanda bebek versin...

X