arkadaşlar dişi agrıyan var mı...

S

sekreter18282

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi sekreter18282
dün akşamdan bu yana acayip bi diş agrısı cekiyorum kızlar annem hamilelikte mutlaka bu agrıyı cekersin dedi gecmiyo bi türlü kafayı yiyecegim ya allah kimseye diş agrısı vermesin yaaa :çok üzgünüm:sizinde var mı böyle sorununuz?

sanırım yok bu feci agrıyı ceken ne güzel ya kızlar kendinize maşallah deyin bence:nazar:

canım valla ben hiç çekmedim şimdiye kadar allaha şükür :nazar: yani daha önceden de hiç diş problemim olmadı.ama zaten hamileleri sürekli uyarıyorlar diş bakımı yaptırın diye.bence en kısa sürede bir doktorta git.dediğim gibi bende de onceden problem olsaydı hiç aksatmaz giderdim.çünkü diş ağrısı çok kötü ve hiçbirşeye benzemiyor :1no2: geçmiş olsun canım.umarım biran önce atlatırsın a.s.

canım valla ben hiç çekmedim şimdiye kadar allaha şükür :nazar: yani daha önceden de hiç diş problemim olmadı.ama zaten hamileleri sürekli uyarıyorlar diş bakımı yaptırın diye.bence en kısa sürede bir doktorta git.dediğim gibi bende de onceden problem olsaydı hiç aksatmaz giderdim.çünkü diş ağrısı çok kötü ve hiçbirşeye benzemiyor :1no2: geçmiş olsun canım.umarım biran önce atlatırsın a.s.

teşekkür edrim canım bugün gidecegim dr a daha fazla cekmek istemiyorum artık akşamdan beri valla bitirdi beni ya..gercekten cok önemli bi konu aslında diş saglıgı.hamilelik döneminde dişlerini kaybeden cok insan varmış bende acıkcası cok korkuyorum bir an önce tedbir almakta fayda var.bol bol kalsiyum almak gerekiyormuş...bu arada kendine maşallah de yani:nazar:

canım mrb. öncelikle geçmiş olsun. şu anda çektiğin diş ağrısı muhtemelen daha önceden problemli olan ama senin farketmediğin bir dişten kaynaklanıyordur. hamilelikte de diş temizliğimize gereken önemi göstermediysek var olan prblem çok çabuk ilerleyebiliyor. yoksa sapasağlam bir diş hamilelikten dolayı çürümez ya da ağrı yapmaz. her hamile böyle diş ağrısı çekecek diye bişey yok korkutmayalım hamişlerimizi di mi. yani bu dişin geçmişi baya önceye dayanıyor aslında. planlı hamileliklerde de hep diş bakımını öneriyorlar ya işte hamilelik sırasında enfeksiyonlu bir diş istenmediği için diş bakımı önemli. bi an önce bi diş hekimine gidip uygun tedaviyi yaptırmalısın. bu arada ağrı dişten değil de diş etindense, diş etlerin şiş kırmızı ve kanamalıysa bu tamamen hamilelik sırasında yetersiz diş temizliğinden dolayı meydana gelen hamilelik gingivitisi denilen bi hastalık ve bunun da uygun tedavisi var. hiç korkmana gerek yok.kasım annesi olduğuna göre ilk trimestiri atlatmak üzeresindir zaten tedaviler için riskli dönem ilk ve son trimestr.3-6 ay arası daha güvenli olarak yapılır dişinin tedavisi aman aksatma. şimdi bi şekilde geçiştirirsin de son üç ay gene patlak verir. tekrar geçmiş olsun canım

dün akşamdan bu yana acayip bi diş agrısı cekiyorum kızlar annem hamilelikte mutlaka bu agrıyı cekersin dedi gecmiyo bi türlü kafayı yiyecegim ya allah kimseye diş agrısı vermesin yaaa :çok üzgünüm:sizinde var mı böyle sorununuz?

canım geçmiş olsun...doktoruna söyleyebilirsin bunun için destek ilaç veriyorlar.hiç çekmedim fakat benimde korkulu rüyam herkes ondan yakınıyor hamileyken.....inş.kısa zamanda problem kalmaz

gecmiş olsun ben hıc yasamadım ama yasanıyomus hamıleyken allah yardımcımız olsun arkadaslar

offf hamileyken yasadıgım agrıları hatırladım,benımde 20 lik dişlerim patlamaya çalışıyordu,yaklaşık 5-6 aylık hamileydim oyle buyuk bir agrıydıki çenemi açamıyordum,iki üçgun çok zor yemek yedim,hatta hamıle olmasam yemek bıle yemıycem,çenem kilitlenmişti resmen.bebek annenin herseyıne ortak oluyor,dolayısı ile zatıf bir noktadan yakalaybiliyor,ben dr.umun tavsıyesı ile minosrt almıştım,o bıraz rahatlatmıştı,tam geçtı derken doguma yakın tekrar oldu daha azdı şiddeti ama yınede çok etkıledi.geçmiş olsun.

canım ya benimde başlarda çoook ağrıyordu şimdi 11+2 haftalık
hamileyim ama doktor folic asit verince allaha şükür ki geçti

selam aynı şikayet bendede var canım fakat dr minoset kullanabilirmişim aldım ben günde sadece bir tane içiyorum geçmiş olsun

selam aynı şikayet bendede var canım fakat dr minoset kullanabilirmişim aldım ben günde sadece bir tane içiyorum geçmiş olsun

a.s.sagol canım sanada gecmiş olsun dr bana da minoset verdi ve faydası da oldu gercekten artık o sorunu da atlattık ama allah kimseye vermesin bir an önce gecsin diye cok dua etmiştim yani

Bana diş ağrısı demeyin çünkü bende çok çekiyorum diş ağrısını.Doktora gittim ama ilk üç ay riskli diye müdahale etmedi sadece gargara kullan dedi ama onuda mide bulantısından kullanamadım.Ablamdan duymuştum ağrıyan dişin üzerine karanfil koy demişti onu denedim biraz rahatlattı.Sizlerde deneyebilirsiniz hem riskide yok.

sanırım diş tedavileri ikinci trimesterde yapılabiliyormuş güvenli olarak

X