Arkadaslar cok acillll yardim lazim

Tipcisorunsali

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2016
2
0
29
Arkadaşlar sizlerden cok onemli bir karar için acil yardim istiyorum. Ben tip okuyorum, erkek arkadasim ise ftr 2.yi bitirdi ancak bu donem radikal bir karar alarak birakip yeniden hazirlanmak istedigini ve tip yada dis gibi hep hayalinde olan bir bölümü kazanmak icin en azindan denemek istedigini ve kararli oldugunu soyledi. Bu konuda elbette benden destek bekliyor fakat ben onu yanlis yonlendirmek istemiyorum. Onu cok seviyorum ve hayallerinin gozunde kalmasini istemiyorum en azindan denemeye deger gibi geliyor fakat kendi ellerimle riske atmak da istemiyorum. En dogru karari vermemize yardimci olun lütfen. O donemde siralamasi 70 000 lerdeydi sizce 2 yil sonra toparlama sansi var midir ??Eger hazirlanirsa cok ciddi bir caba gerekecek fakat
kararli olduguna gercekten inaniyorum. Sizlerin fikirlerini bekliyorum arkadaslar lütfen yorumlarinizi belirtin ve bize yardimci olun???? Cok onemli lutfen

Ben sıralama çekme konusunda bilgi sahibi değilim ama inanan ve çaba sarfedenin emeğinin havada kalacağına inanmıyorum.
Bir ömür boyu yapacağı iş. Keşke deneseydim demektense denesin.

Arkadaşlar sizlerden cok onemli bir karar için acil yardim istiyorum. Ben tip okuyorum, erkek arkadasim ise ftr 2.yi bitirdi ancak bu donem radikal bir karar alarak birakip yeniden hazirlanmak istedigini ve tip yada dis gibi hep hayalinde olan bir bölümü kazanmak icin en azindan denemek istedigini ve kararli oldugunu soyledi. Bu konuda elbette benden destek bekliyor fakat ben onu yanlis yonlendirmek istemiyorum. Onu cok seviyorum ve hayallerinin gozunde kalmasini istemiyorum en azindan denemeye deger gibi geliyor fakat kendi ellerimle riske atmak da istemiyorum. En dogru karari vermemize yardimci olun lütfen. O donemde siralamasi 70 000 lerdeydi sizce 2 yil sonra toparlama sansi var midir ??Eger hazirlanirsa cok ciddi bir caba gerekecek fakat
kararli olduguna gercekten inaniyorum. Sizlerin fikirlerini bekliyorum arkadaslar lütfen yorumlarinizi belirtin ve bize yardimci olun???? Cok onemli lutfen
hayaline destek olmalisin, sonradan onun icinde bi ukde kalmasi seni de üzer onu da..

Hayali neyse tabiki de onu yapsin. Yol yakinken.. Inan sonradan pisman oldugunda is isten gecmis olabilir

Eğer gerçekten tıp diş istiyorsa denesin en azından içinde kalmasın.Fakat çook iyi ders çalışması lazım ve eğer kaldırabilecekse ftr yi okumayada devam etsin ne olur ne olmaz ftr okuması çok ağır bir bölüm değil.Tekrar tıp diş için hazırlanmak istemesinin sebebi senin tıp okuyor olman olabilir mi acaba?

Vallahi guzelim bu cocugun bu kadar hevesli olmasinin sebebi sana yetismek.

Kadinin erkekten onde oldugu iliskiler genelde erkegin kompleks yapmasiyla patliyor. Ftr kazanmis cocuktan tip kazanacak malzeme cikmaz. Yani eninde sonunda bu is bir yerinden patlar, o cocuk da tekrar hazirlanmayla ziyan ettigi zamanla ve okulunu birakmanin acisiyla kalir. Birakmasin, kalkismasin da , hayatini senin icin degistirmesin derim.

Hayalinin peşinden gitmeli bence. Olur ya da olmaz, en azından denemiş olur, içinde kalmaz. Azimle ve hırsla çalışıp elinden geleni yaparsa türkiye birincisi bile olur. Ama okulunu bırakmasın, dondursun. Ne olur ne olmaz.

Onu desteklememen sevkini kirabilir ve bence çok istiyosa basaramama sansida yoktur istedigi meslegi severek yapar kusurunu gormez ama istemedigi bolumde kendini gösteremez desteklemelisin bu yola çıkan kendisi siz demedinizya böyle yao diye suclayacakta degil olmazsa en azından içinde kalmaz keske demez ilerde

Bu büyük bir karar şahsen daha sevgili dönemindeyken evet bırak ve ya hayır bırakma diyemezdim. Ama bırakacaktıysa 1. sınıftan bırakması daha uygun değil miydi? Yani bir bölüme gidersin, bakarsın beğenmezsin yanlış tercih yaptığının farkına varırsın ve hazırlanırsın. Bizim bir arkadaş tıpı 4. senede bıraktı bazen insanlar bunalıma girip böyle şeyler yapabiliyor. Bence siz de ne karar alırsan arkandayım ben sana güveniyorum diyin fazlasını söylemeyin. Burada sıkıntı şu olabilir, sizin bulunduğunuz ildeki tıpı, dişi kazanamazsa ama o kadar hazırlanıp başka tıp-diş kazanırsa ne olacak ? o kadar uzun süre farklı illerde o iş yürümez gibi geliyor. Zaten kazansa bile sizden sonra mezun olacak, askerliği vs de var bu işin yani uzun iş. Altta kalmamak için çekilecek bir şey de değil bence. Çünkü 2 sene okumuş 1 sene de fazladan hazırlanacak 3 sene kaybetmiş olarak kazanacak kazanabilirse. Kazanamazsa zaten o okula geri dönmek tam bir işkence. Tüm arkadaşları sınıf geçmiş olacak ve kendisi gidip sınava girmiş ama kazanamamış olarak geri dönecek. Millet arkasından dalga geçecek vs çok zor gerçekten. Bu yüzden kayıt dondursa bile sınıftaki arkadaşlarına ailevi problemler var desin sınava gireceğim vs demesin bence.

X