arkadaslar bir haber başlıgında okumustum,çok ilginç geldi sizlerle paylaşmak istedim

damlasu33

Üye
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2013
33
0
14-15 yaşlarındaki bir kızda durup dururken hamilelik belirtileri başlamış: Karnı hafiften şişkinleşmiş, kusma nöbetleri geliyormuş, sabahları yataktan hasta gibi kalkıyormuş... Fakat kız annesine ısrarla böyle bi şeyin mümkün olamayacağını, çünkü hiç bir erkekle bu sonucu doğuracak kadar yakın temasta bulunmadığını iddia ediyormuş.
Fakat zaman geçtikçe hem karnı büyümeye devam etmiş, hem de diğer belirtilerde değişiklik olmamış. Annesi, “Bu yaşta... Allahım Allahım, kepazelik bu” dese de kız hala hamile olmadığını söylüyormuş. Sonunda anne küçük bi kasabada yaşıyor olmalarına rağmen çıkacak söylentileri göze alarak kızını hastaneye götürmüş. Ancak çekilen ultrasondan sonra kızın inkarlarında samimi olduğu anlaşılmış. Çünkü karnında son derece büyük boyutlara ulaşmış bir tümör tesbit edilince şişkinliğin ve diğer belirtilerin asıl sebebi ortaya çıkmış.
Vakit kaybetmeden, apar topar ameliyata alınmış tabii. Doktorlar rutin kabul edilen bu operasyon sırasında karnı açmışlar ve işte o an gördükleri manzara karşısında şok olmuşlar. Meğerse tümör sandıkları şey kocaman bir ahtapotmuş. Üstelik kıpır kıpırmış da hayvan, yani canlıymış.
Olayın aslı sonradan anlaşılmış. Kız üç-dört ay önce ailesiyle birlikte okyanus kenarındaki bir kasabada tatil yapmış. Ahtapot yumurtaları da mikroskobik boyutlarda olurmuş ve bunlardan doğal olarak okyanus sularında milyarlarca varmış. Kız muhtemelen yüzerken yuttuğu sularla beraber bu yumurtalardan da indirmiş mideye. İşte bunlardan biri de, milyonda bir görülecek biçimde de olsa, kızın vücudunun içinde yaşamayı, hatta büyüyüp gelişmeyi başarmış
( ilk okudugumda gerçek gelmedi ama o kadar merak saldım ki internette araştırma yaptım yaşanmış bir hikaye üstelik ahtopotların yumurtaları görülmeyecek kadar küçükmüş, zaten bir çok haberdede yer almış)

ayy içim bir garip oldu

yıllar önce türkiyede kızın birisi hamile kalmış ama kimseyle birşey yaşamadığını iddia ediyormuş.
en sonunda gittiği sahunayı suçlamış,erkeklerden sonra kadınları sahunaya almışlar,
kesin ordan bana sperm bulaştı ondan hamile kaldım demiş,
davanın sonucu ne oldu bilmiorum ama aklıma geldi.

canım bu konuyu bende duymustum ama gerçek olması imkansız çünkü sperm anne rahminde 72 saat açık havada ise 2-3 dk arası yaşar. kadınlı erkekli dönüşümlü hamamları sağlıklı bulmasam da bu olayın gerçek olma ihtimali yok kadın suçunu ört baz etmek için öyle söylemiştir :)

ayy bugün Sauna ya gidecektim bi tuhaf oldum simdi :s gerci havlusuz oturmuyorum ama yinede iyyyyy..
Bildigim kadariyla Spermler acik havada (Nem, isik ve sicakliga göre) 24 saate kadar yasabiliyormusda :/

ayy bugün Sauna ya gidecektim bi tuhaf oldum simdi :s gerci havlusuz oturmuyorum ama yinede iyyyyy..
Bildigim kadariyla Spermler acik havada (Nem, isik ve sicakliga göre) 24 saate kadar yasabiliyormusda :/

yinede dikkat et canım ALLAH muhafaza, gidecegin hamam dönüşümlü değilse sorun olmaz ama öyle ise lütfen dikkat et.

Zaten evhamlı bir insanım, böyle gördükçe beterleşiyorum..
Allah'ım daha neler duyacağız..

iyi, kıza zarar vermemiş..
yalnız nasıl manyaklaştıksa artık konunun sonuna gelene kadar aklımdan onlarca şey geçti.
yok kız uyurken biri mi birşey yapmış acaba,
yok aileden biriymiş de kız ondan mı gizliyormuş annesinden falan..
kendimden korktum ha:44:
ahtapot hiç gelmemişti :)
artık deniz görünce aklıma bu haber gelir..

denizi bilmem ama ben bundan sonra kalamar yiyemem :)ayrıca kız ölmüş ahtopot midedeki asidi bitirmiş

denizi bilmem ama ben bundan sonra kalamar yiyemem :)ayrıca kız ölmüş ahtopot midedeki asidi bitirmiş

benim zaten kalamarla falan işim olmadığı için rahatım :)

ay yazık ya, annesi keşke önce götürseydim milleti düşünmeseydim diyordur kesin..

benim zaten kalamarla falan işim olmadığı için rahatım :)

ay yazık ya, annesi keşke önce götürseydim milleti düşünmeseydim diyordur kesin..

önüne gecilebilir miydi bilmem ama asıl annesi gebe kalmakla sucladıgı için vicdan azabı cekiyordur

gerçekten çok şaşırdım.yüzlerce aile çocuk yapmak için uğraşırken kız oturduğu yerden döllenmiş:S birde milyon tane spermin teki yumurtaya yetişiyor.gerçekten şaşılacak şey doğrusu.ahtapot olayı ise ap ayrı bir vaka.çok dikkatli olmak lazımmış onu farkettim :))

kızlar bu hamam olayı tamamen efsane.sperm canlı olsa bile onun hızlı bir şekilde yumurtaya ilerlemesi imkansız.milyonlarca spermden bile sadece bir tanesi o hızı yakalayıp (kaldı ki erkeğin cinsel organı içerdeyken,o kısacık mesafede )ilerleyebiliyorken canlı bile olsa sperm kadının cinsel organını bulup oraya yerleşip hızlı bir şekilde yumurtayı bulması imkansızdır.bunu bir doktor söylemişti.yok kız babasından bu şekilde hamile kaldı yok saunada kadın hamile kaldı gibi söylemlere inanıp hiç paranoya olmayın

ingilizce bilen arkadaslar icin link de atiyorum ama ozet olarak boyle asparagas haberlerin dogrulugunu inceleyen bir ekip bunun hem tibben hem de deniz biyolojisi acisindan mumkun olmadigini dile getirmisler, zaten bu haber icin dikkat derseniz ne bir isim kaynagi var, ne belli bir yer, asil olan ingilizce kaynaklarda bu hikayenin genckizlari korkutmak icin yayilan bir efsane oldugu tahmin ediliyor.
Octopus Pregnancy Myth - The Mythbusters Wiki - The home of all things Mythbusters!

Buralarda var mıdır acaba ahtapot yumurtası... Akşamüstü denizdeydim ben de yutmuş olmayayım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…