arkadaşlar bi sorunum var????******

mirage7171

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2007
72
2
selamlar.ben su anda 37+2 haftalık hamıleyım.son dogum tarıhı 23 ekım.son 2 doktor zıyaretlerımı 15 gunde bır yaptım.dun son doktor zıyaretımde gebelık haftam gerı cıktı yanı haftası 15 gunde 1 hafta ılerlemıs.aslında 2 hafta ılerlemelıydı.yanı dun 37 haftalık degılde 36 haftalık cıktı.su ana kadar boyle bı gerılık yoktu.yanı hep ılerlıyodu.doktorda gelısme gerılıgı olabılır.haftaya nst bakalım dedı.cok korktum.sızlerdede varmı boyle bı gerıden gıdıs.

bu haftadan sonra ne gelisme geriligi olabilirki.Ultrasonda cikan sonuclar doktorlarin olcumune bagli.Yani onlar olcum yapiyor,cihazda hafta veriyor.ufacik milimlik hatalar bile yaniltabilir.Zaten hicbir zaman ne ultrason hafta olcumunde nede kilo olcumunde % 100 dogru bilgi vermiyor,butun bu olcumler biz asagi yukari bilgilenelim diye... 1 hafta geri olsa ne olur ileri olsa ne olur hem ayrica...bence korkmani grektirecek hicbirsey yok.

bencede bu haftadan sonra korkacak bırsey yok..
dr kontrollerını atlatma yeter..

canım bu haftadan sonra bebeğin gelişimi yavaşlar ve bebek dinlenmeye cekilirki enerjisini doğumda kullanabilsin endişelenmene gerek yok o zaten gelişeceği kadar gelişmiştir hayırlı doğumlar dilerim sana.

ya aslında doktorumda oyle dedı yanı normal bı durum olabılır dıye ama adam yınede takıp kagıdıma ayın 10 unda nst cekılecek yazmıs yanınada gelısme gerılıgı varmı bakılacak yazmıs.oda sorun olamz dedı yanı olsa bıle hemen sezeryan yapar alırız dedı.bılmıyorum.
aslına bakarsanız 1 ay once bence acayıp oksuruk vardı.yanı oksurmekten uyuyamıyordum.2 hafta bekledım gecmedı.sadece kuru oksuruk.butun ılacsız carelerı denedım bal karabıber.ama gecmedı doktora gıttım dedım oksurmekten doguracam napacaz dıye oda bana antıbıyotık verdı.sadec 1 kutu kullan bırak dedı bende kullandım.ılac alfoksil 1 gr dı.aslına bakarsanız en yuksek dozda antıbıyotık.hanı mlıgram fılan degıl 1 gram.ama eczacıda hamılelere bunu verdıklerını soyledı.bende cok ırdelemedım oksurukte cok fazlaydı kullandım.yanı antıbıyotıkten 15 gun sonra boyle bısıy olunca aceba dıyorum ondan mı gelısmedı bebek.ona bagladım bıraz.szce ondan olabılırmı dokyoruma sormayıda unutmusum aceba ondan mıdır dıye nst ye gıdınce sorcam.sızın fıkırlerınız nedır?

canım benim ben 2 dra gidiyorum birinde hep 1 hafta geriden geliyo diğeri haftasıyla uyumlu
ultrason aleti ve dr ölçümü farklı çıkartabiliyo bende 1 hafta antibiyotik kullandım korka korka ama hamilelere verilen türdenmiş
birde 3 haftalık bir gerilikte şüphelenmen lazımmış 1 hafta mühim değil canım korklma allaha emanet onlar

ya aslında doktorumda oyle dedı yanı normal bı durum olabılır dıye ama adam yınede takıp kagıdıma ayın 10 unda nst cekılecek yazmıs yanınada gelısme gerılıgı varmı bakılacak yazmıs.oda sorun olamz dedı yanı olsa bıle hemen sezeryan yapar alırız dedı.bılmıyorum.
aslına bakarsanız 1 ay once bence acayıp oksuruk vardı.yanı oksurmekten uyuyamıyordum.2 hafta bekledım gecmedı.sadece kuru oksuruk.butun ılacsız carelerı denedım bal karabıber.ama gecmedı doktora gıttım dedım oksurmekten doguracam napacaz dıye oda bana antıbıyotık verdı.sadec 1 kutu kullan bırak dedı bende kullandım.ılac alfoksil 1 gr dı.aslına bakarsanız en yuksek dozda antıbıyotık.hanı mlıgram fılan degıl 1 gram.ama eczacıda hamılelere bunu verdıklerını soyledı.bende cok ırdelemedım oksurukte cok fazlaydı kullandım.yanı antıbıyotıkten 15 gun sonra boyle bısıy olunca aceba dıyorum ondan mı gelısmedı bebek.ona bagladım bıraz.szce ondan olabılırmı dokyoruma sormayıda unutmusum aceba ondan mıdır dıye nst ye gıdınce sorcam.sızın fıkırlerınız nedır?

antibiyotik ile alakası yok canım, antibiyotikler gelişme geriliği yapmaz hem 1 haftalık gerilik daha çok ölçüm hatası gibi duruyor.. sen kontrollerini ihmal etme bir de tansiyon problemin yok değil mi? sen yine de tansiyon ölçtür hergün.. geçmiş olsun

X