Arkadaşlar bi bakın da cevap yazın lütfen !!

tuliny

hér$éy s@n@ d@iR ..
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2007
5.329
5
40
Biz 1,5 yıldır bebek istiyoruz ve evliliğimizde 5 yılı bitirdik. Eşime sol varikosel teşhisi kondu. Ameliyat olması lazım denildi ve oldu. 3 doktora birden gidiyoruz. Birinin sonuçlarına göre hareket etmiyoruz. Sperm sayısı ameliyat öncesi 13,000,000 'ken sonrasında 12,000,000 'a düşmüş. İlaç tedavisine başlandı. L- ARGININE , ACE PLUS SELENYUM ve TRENTAL isimli ilaçları kullanmaya başladı eşim. Sizlerde de bu ilaçları kullanıp faydasını gören var mı? İlaçlarla birlikte başka şeyler de denediniz mi? Yorumlarınızı bekliyorum.. Şimdiden herkese teşekkürler..

Canım allah acil şifalar versin...
Yardımcı olamicam kusura bakma ama eminim doktorun verdiği ilaçların faydası olacaktır

canım benim eşimde 3sene önce varikosel ameliyatı olmuştu ama normal yoldan yine hamile kalamamıştım aşılama yaptırdık o şekilde hamile kaldım.ama kimi varikosel ameliyetından 1ay sonra bile hamile kalbilyor.sperm testlerine pek güvenmiyorum ben bir günde 2 örnek verse ikisindede farklı sonuçlar çıkıyor.sıcak,stres vs.erkeklerin sperm sayısını etkiliyor.inşallah en kısa sürede hamile kalırsın hakkında hayırlısı olsun canım.

Teşekkür ederim esra. Ameliyat doktoru klomen ve evicap vermişti. Diğer doktorumuz bunların hormonlu olduğunu ilk olarak hormonsuz kullanmasını önerdi. Umarım ilaçları kullanıp faydasını gören vardır..

Varikosel ameliyatının etkisi 1 yıla kadarmış. O zamana kadar değişiklik olmazsa ya aşılama ya da tüp bebek olur dedi doktor. Ama sadece 1 çocuk için çare üretmeyelim. Şimdilik beklememizi aşılamayı tavsiye etmediğini söyledi. İlaçları kullanıp 3 ay sonra tekrar teste gidicek eşim. Haklısın sperm verilen ortamlar da pek sağlıklı değil. Zaten vermek için strese giriyorlar. Tüm bunların etkisi de vardır. Bir çocuğun mu var eda ? Başka düşünüyormusunuz?

1,5 yıl önce eşim varikosel ameliyatı oldu 9 ay önce üstüste 3 aşılama geçirdim ve sonuş yok hala maalesef evicap 1 yıl düzenli kullandık ama bi gelişme olmadı ramazan ertesi tüp bebek yaptırıcaz cnm bizde acil şifalar diliyorum sizede

Allah sana da istediğin güzelliği yaşatır umarım canım .. Kimse başına gelmeden neyin ne olduğunu bilmiyor. Aşılama da kadında fazla hormonlu iğne ilaç falan alıyormuş. Doktorumuz şimdilik bize önermedi bekleyin dedi..

varikosel ameliyatı olupta çocuk sahibi olanlarda var.sperm sayısını arttıcı doğal bişeylerde kullanablir.netten bakarsın

Varikosel ameliyatının etkisi 1 yıla kadarmış. O zamana kadar değişiklik olmazsa ya aşılama ya da tüp bebek olur dedi doktor. Ama sadece 1 çocuk için çare üretmeyelim. Şimdilik beklememizi aşılamayı tavsiye etmediğini söyledi. İlaçları kullanıp 3 ay sonra tekrar teste gidicek eşim. Haklısın sperm verilen ortamlar da pek sağlıklı değil. Zaten vermek için strese giriyorlar. Tüm bunların etkisi de vardır. Bir çocuğun mu var eda ? Başka düşünüyormusunuz?

canım zaten varikosel zaman içinde tekrarlayabiliyor ilkin sorunsuz gebe kalanlar 2.çocuk istediklerinde olmayabiliyor.ama siz daha yeni yaptırmışınız en az 1sene bekleyin tabi.inşallah aşılamaya tüp bebege gerek kalmadan haile kalırsın.benim ilk bebegim darısı sana ve tüm isteyenlere

Biz 1,5 yıldır bebek istiyoruz ve evliliğimizde 5 yılı bitirdik. Eşime sol varikosel teşhisi kondu. Ameliyat olması lazım denildi ve oldu. 3 doktora birden gidiyoruz. Birinin sonuçlarına göre hareket etmiyoruz. Sperm sayısı ameliyat öncesi 13,000,000 'ken sonrasında 12,000,000 'a düşmüş. İlaç tedavisine başlandı. L- ARGININE , ACE PLUS SELENYUM ve TRENTAL isimli ilaçları kullanmaya başladı eşim. Sizlerde de bu ilaçları kullanıp faydasını gören var mı? İlaçlarla birlikte başka şeyler de denediniz mi? Yorumlarınızı bekliyorum.. Şimdiden herkese teşekkürler..

geçmiş olsun canım benim eşimde durumu aynıydı dr bize herhangi bir ilaç vermedi biz keçiboynuzu kürü kullandık sayımız ilk ay 12 mil dan 17 milyona çıktı fakat sonra durdu. daha sonra l-carnitine şurup kullandık ve 1 ayda 78 mil. ulaştı o ay aşılama yapıldı ve hamiş kaldım fakat düşükle sonlandı. şimdi aktardan aldığımız özel bir macunu deniyoruz bakalım inşallah işe yarar

geçmiş olsun canım benim eşimde durumu aynıydı dr bize herhangi bir ilaç vermedi biz keçiboynuzu kürü kullandık sayımız ilk ay 12 mil dan 17 milyona çıktı fakat sonra durdu. daha sonra l-carnitine şurup kullandık ve 1 ayda 78 mil. ulaştı o ay aşılama yapıldı ve hamiş kaldım fakat düşükle sonlandı. şimdi aktardan aldığımız özel bir macunu deniyoruz bakalım inşallah işe yarar

teşekkür ederim canım. amin inş Allah herkesin yüzünü güldürür. Kullandığınız macun da işe yarar inş yerimseniben

X