arkadaslar bebegim oluk gibi kusuyorrrr :-(((((

yagmur77

Guru
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2008
1.122
2
arkadaslar herkese merhaba.cok yazmiyorum ama mumkun oldugunca yazdiklarinizi okuyorum.beni taniyanlar bilir zaten.benim son 1 haftadir moralim cok bozuk.oglum 3 defa oluk gibi kustu son 1 haftada ama oyle boyle kusma degil hani oluktan su fiskirir ya iste oyle yuzu gozu kulaklari o anda nerdeyse bulundugu yer her yer kusmuk oluyor.midede ne varsa cikiyor.dr a sordum cok yediryosundur dedi ama he zamanki gibi yediriyorum onceden yoktu bole bisi.birde fazla olan gida fiskirir gibi mi cikar?agzinin kenarindan akitmasi gerekmezmi fazlayi ama oglum akitmak ne kelime ki fiskirtiyo resmen.en son dun meyve yediriken kustu yatagin ustundeydik dusunun artik yatagimin altina kadar gecti.banyoya zor attim ikimizi.birde artik ek gida almak istemiyor cildirmak uzereyim.sadece beni emmek isiyor ama sutumde eskisi gibi degil az geliyor.sasirmis durumdayim.gecen gun ek gida verirken ac oldugu halde almak istemedi ve ben de zorla vermeye calisirken kustu artik yedirmeye korkar hale geldim.kilosu da pek yok yani tombik falan da degil.elleri ayaklari ciroz gibi ama kilosu sukur normal sinirda.ben ne yapacagim bilemez durumdayim moralim cok bozuluyor kustugunda . sizin bebislerde kusuyomu???sabahtan beri ac yavrum bu arada sadece beni emdi.kahvalti yapmak istemedi.cok uzgunum kizlar ya :çok üzgünüm:

Son düzenleme:
cnm yok beni emdikten sonra kutugu hic olmadi.sadece ek gidadan sonra kusuyor.ama hic bisiyi degistirmedim mama konusunda meyve konusunda hep sevdigi mama ve meyve puresini yapiyorum.birde dunku kusmasinda daha yedirmeye yeni baslamisitim ki sabahki yediklerini cikardi aradan 3-4 saat gecmesine ragmen.

inek sütü içeren ya da soğuk bir şey verdin mi yağmur çünkü inek sütü alerji yapıyormuş ya da soğuk bir şey yediyse midesini üşütmüş olabilir
başka bir şey aklıma gelmiyor

Canım telaş yapma önce. Belki doktorun doğru söylüyordur. Bazen bebekler istemedikleri şeyleri yedirmeye ısrar edersen kusuyorlar. Ben bir şey yedirirken bebeğim öğürüyorsa hemen kesiyorum yedirmeyi. Devam etsem dediğin gibi kusar. Kahvaltıyı belki karışık yemek istemiyordur bir de tek tek vermeyi dene. ıstemediği şeyleri verme bir süre. Yoğurt falan yiyor mu.

Ama seni daha fazla telaşlandırmak istemem de kusma bazen hastalık habercisi diye okumuştum kimi internet sitelerinde. Belki sadece üşütmüştür. En iyi doktorun bilir bence devam ederse mutlaka ya doktoruna ya da ona güvenmiyorsan başka bir doktora git. Bir de kilo alımı önemli tabii ki. Eğer kilo almamışsa sorun var demektir zaten.

cnm az önce benim kızımda aynı dediğin gibi kustu yayla çorbası içiyordu pirinci yutarken kustu kusmaya başlayıncada hemen kesilmedi yediği kahvaltı bile çıktı aynen dediğin gibi hemen banyoya attım ikimizide,seninde belki pütürlü bişey geliyodur bebğinin boğazına ondan yapıyodur benimki alıştı pütürlülere ama bugün pirinçten mideside bulandı sanırım

cnm az önce benim kızımda aynı dediğin gibi kustu yayla çorbası içiyordu pirinci yutarken kustu kusmaya başlayıncada hemen kesilmedi yediği kahvaltı bile çıktı aynen dediğin gibi hemen banyoya attım ikimizide,seninde belki pütürlü bişey geliyodur bebğinin boğazına ondan yapıyodur benimki alıştı pütürlülere ama bugün pirinçten mideside bulandı sanırım

cnmsenin dedgin gibi bende ondan suphelendim cunku kusmadan az oncesi ogurur gibi yapiyor sanki bogazina takiliyomus gibi ardindan da kusuyor zaten.birde dikkatimi ceken bisi daha oluyor karni sis oluyor kusmadan once kusunca karni bayagi iniyor,dr siskinilii yok dedi ama acaba ustuyomu gece cok ustunu aciyo ince bir penye battaniye ortuyorum gece bunun yuzunden 10 kere kalkiyorum nerdeyse ama yinede aciyo.buralarda gerci sicak ama bebek oldugu icin usutuyomu acaba anlayamadim.

cnm senin bebişinde o yüzden kusuyodur belki boğazına takılıyodur bişey öğürüyodur böyle olunca ekgıdalarıda bu yüzden kabul etmiyo belki,üşütse durup dururkende kusar ama sadece yemek yerken kusuyosa boğazına takılıyo bence

geçmiş olsun canım ...başına güneş geçmiş olabilir mi? uzun süre dışarda kaldı ise ondan olabilir, ılık bir banyo yaptırıp, yoğur yedirebilirsin.. ve bol su içirmeyi ihmal etme bence..
tekrardan bol geçmiş olsun ..

bir müddet kes canım ek gıdayı,midesi rahatlasın biraz..pütürlü gıda veriyosan boğazında kalıyodur on danda yapar.sen iyisimi sadece püre yap yemeklerini bi süre..

geçmiş olsun canım, dr genellikle kilo alımı iyise yada kilo kaybı yoksa birşey vermiyor, yalnız arkadaşların dedikleri dışında diş çıkarırkende kusma artabiliyor

arkadaslar herkese cok tesekkur ederim desteginiz icin.ek gidayi azaltmeye basladim.sabah kahvalti bile yapmadi.2saat once brokoli-havuc-kabak ve irmikten olusan bir corba yaptim az bisi yedi.ama agzini o kadar minik araliyoki sadece tadina bakmak icin begenince de hafif acti.bende zorlamadan yiyebildigi kadar verdim.4-5 kasik anca yedi .simdide uyuyo kalkinca yogurt vericem insallah yer.ya isin kotusu bende de fobi oldu artik.cokkorkuyorum bisi verirken.bu arada 1 haftadir uykusuzum oglumun yuzunden o kustugunda felaket moralim bozuluyo.geceleri hic rahat uyuyamiyorum ustunu acacak diye migrenim var zaten nerdeyse hergun basim agrir oldu.

canım kendine bu kadar dert etme lütfen, birçok şey atlatacaz büyütene kadar senin sağlığın ve moralinde önemli, adanada yaşıyorsun sanırım üşüyeceğini sanmıyorum ama eğer üşüyeceğini düşünüyorsan bir kat fazla giydir yatırırken, yada uyku tulumu al, tabii terlemeside iyi değil,sende uykunu uyu migren ağrısını bilirim çünkü, kolay gelsin

canım öncelikle geçmiş olsun eğer emdikten sonrada kusuyor olsaydı acaba reflü mü var diye düşünürdüm ama yanlızca ek gıdalardan sonra kusuyorsa demekki ya boğazına bir şey takılıyor yada biraz fazla zorluyorsun ne kadar istiyorsa ne kadar yiyorsa o kadar ver biz anneler tabakları bitsin diye uğraşırız az yediklerindede üzülürüz ama acıkmamışş olabilir bazı yiyecekler daha uzun süre tok tutuyor
örneğin benim oğlum muhallebiyi hiç sevmiyor kaç kere denediysem iki bilemedin üçüncü lokmada öğürüyor ve kusuyor bende artık vermiyorum sende zorlama canım ne kadar isterse o kadar yesin

eger kusma harıcınde bır rahatsızlıgı yoksa ek gıdadandır ara ara benımkıde yapıyor. boyle yaptıgı zamanlarda cok uzuluyorum ama bunlarıda yasıycaz sanırım

canım okadar dert etme benim kızımda bi ara öyle çok kusuyordu özellikle pütürlü şeyler yerken ben artık kahvaltısını verirken 2 kaşık mama 1 kaşık su veriyorum çorba ve pürelerinide yogurtla yediriyorum yanında sulu bişey verince kusmuyo bide ögürünce zorlama 2-3 kaşıkta olsa yediklerinide çıkarıyolar

yedikleri hafif serin olsa bile kusuyolar..

dün ilk defa benim oğlumda öyle kustu sonra farkettim ki meyvesi biraz serin..

sağlıklı günler:)

herkese ayri ayri tesekkur ederim cevaplariniz icin arkadaslar.ek gida verirken daha sulu yapicam arada yogurduna da karistiriyorum ama oyle sevmiyor oglum.yogurdu sade yiyor.ben gunde 6 ogun besliyordum yani ortalama 3 saat falan arayla oluyor.1-1,5 aydir boyle besleniyoruz.ogun miktarini da pek artirmadim ama dunden beri azalttim.oncekilerin yari kadarini veriyorum.gerci iki gundur o kadar bile yemiyor bende zorlamiyorum kusar diye.biraz once 6. ay asimizi olduk kiyametler koptu.zor sakinlesti.asidan sonra calpol verdim buzdolabindaydi ilimasini bekleyemedim insallah bisi olmaz ustune de biraz beni emdi.calpolu yutarken bile ogurdu.yarim olcek kadar verdim oysa.bu kuzucuklar buyusede rahatlasak diyecem ama.buyuyuncede keske hic buyumeselermis mi dicez acaba CADIARZU

canım telaşlanma aynı şeyi benimkide yapıyor bi aydır falan.Hatta doktora bile gittik bu yüzden.Bizimkinde reflü var o yüzden yapıyo dedi.Ama benim tecrübelerime göre midesi bişeyden bulanınca yapıyor.mesala yemek yerken ağzını kapatıyosa ısrar etmeyeceksin.Yoksa kendi kendine midesini bulandırıp öğürüyo bu sefer de ner var ne yok çıkıyo.Yada pütürlü şeyler daha dişi olmadığı için ağzında döndüremiyo veya damağına yapışıyo galiba o zamanda yapıyor.Yada bazen ağzına olmadık şeyleri sokuyor benim görmediğim bi anda taa küçük dilene kadar mesala o zamanda yapıyo:) yani üşütme falan değil.sen bunlara bi dikkat et bak canım.ek gıdalara yavaş yavaş devam et.hep az az ver şimdilik.benimki de az az sık sık yiyor .çok fazla yemez.alıştırmaya çalışmak zorundasın.alışır zamanla merak etme ama biraz uğraşabilirsin.ben hala tel süzgeçten geçiriorum herşeyi.doktor nasıl isterse öyle ver dedi.daha dişi yok zaten.pütürlü veremiyorum fazla ama ilerde o düzelirmiş.

kizlar herkese cok tesekkur ederim tekrar.sanirim olayi cozduk.en son 3 gun once yine kustu ama bu sefer anladim kusacagini ve hemen ayaga kaldirdirdim ve zaiyat az oldu.sadece yeri batirdi.ve yine tabi ek gida verirken oldu.aksam son ogunuydu kasik mamasi veriyordum.once 90 cc hafif sulu yaptim cok guzel yedi.bitince mizmizlanmaya basladi coksasirdim 30cc daha hazirladim ama bu biraz hafif kati oldu.yedirirken ogurmeye basladi bogazinin ilerisinde duruyordu yutmayi beceremedi ve bir iki derken midesi kalkti sanki ben hemen ayaga kaldirdim 5 sn icinde cikardi zaten ne varsa.ama oyle kaskati bir mama degildi yiyebilecegini dusundugum kivamdaydi.sanirim bir de cok geldi ben de mizmizlaninca gaza geldim yemek istiyor daha diye :-))))
sonuc olarak oglum hafif kivamli yiyebilene kadar sulu vermeye devam edecegim ve miktari da arttirmayacagim

kusmuksuz gunler gecirmek dilegiyle herkese sevgilerrrrr......

Son düzenleme:
X