arkadaşlar bana yardım edin lütfen

selaleyel

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2009
79
1
arkdaşlar bugün tam 15 gün günüm geçti iki önce evde test yaptım çok net pozitif çıktı. bugün kan tahlili yaptırdım ve beta hcg hormonum 678,3 çıktı en son adet tarihim 22 şubat şu anda yaklaşık 6 haftalık olması lazım ama değerim 4 haftalık çıktı biraz düşük çıktı pazartesi bir daha bkacaz beta hcg hormonuna dedi.ben dört senedir eşimle korunmadan hamile kaldım çok süpriz oldu. 6 yaşında kızım var kızımdada 1,5 yıl hamile kalamadım doktorum hap verdi yumurtlamam çok oldu tedaviyi kesti ve iğneli tedaviye başladı iğneli tedavide hamile kaldım ve kızımdada kese görünmemişti doktor 3 ihtimla vermişti ya hamilesin ya dış gebesin yada bebek rahimde düşük yaptı demişti.sonra 4 defa tahlil yapmıştı ve beta hcg hormonlarım yükseldi bana çok iyi gidiyor dedi ve sonrasında ultrosonda keseyi görmüştük bana geç döllenme olduğu için böyle oldu demişti.. şimdi tedavi olmadan hamile kaldım ve durumum böyle acaba yine geç döllenmemi oldu arkadaşlar moralim çok bozuk kanamam sancım yok.. lutfen bana bişeyler yazın:18:

arkadaşlar 68 kişi bakmış bir kişi bile yorum yapmamış.lütfen tecrubesi olan arkadaşlar bana bişeyler yazın dün özel hastaneye gittik.doktor değer son adet tarihine göre biraz düşük dedi normalde keseyi ve kalp atışlarını duymamız gerekirdi dedi şuanda altı hafta 4 günlük ama değere göre 4 hafta civarlarında. bana ya geç döllenme oldu yaa bebek düştü yada dış gebelik dedi pazartesi bir kan tahlili daha yaptır değerlerine bakalım dedive sonra beni ultrasona altı üsten karınıma baktı ve keseyi göremedi ama, sanki rahim gebeliğe hazırlanmış gibi dedi.. kızımda da aynı durum geç döllenme olmuştu ve önce değerlerim düşüktü sonra git gide arttı ve vajina usg baktı keseyi görmüştü. şimdi yarınki tahlili bekliyorum elim ayağım titriyor çok korkuyorum şuanda kanamam sancım yok ama çok stres yapıyorum dış gebelikse ya diyee arkadaşlar ne olur birşeyler yazın:18:

Öncelikle tebrikler Kan sonucuna göre gebe olduğun kesin. Yalnız doktorun karından mı baktı ultrasonu, yoksa alttan mı? Çünkü karından bakıldıysa 6. haftadan sonra ancak görülebiliyor kese.
Eğer alttan bakılıp görünmediyse kese, dış gebelik riskin olabilir.
Yalnız şunu söyliyeyim; dış gebelik olsaydı bu büyük ihtimal tüplerde olacaktı. Tüplerde oluşan dış gebelikte daha erken dönemde ciddi sancı yapar. ama sende sancı yok. ben dış gebelik değildir diye düşünüyorum açıkçası

tatlım karnımdan baktı, alttan bakmadı henüz 4.5 haftalık civarlarında genelde karında ultrosonda,6 haftadan sonra kese gözükürmüş ama nedense alttan bakmadı.. tatlım inşallah dedğin gibi dış gebelik yoktur. cevabın içinde ayrıcaa çok tşkrlr

ben evde ıdrar testı yapmıstım pozitif cıkınca ıkı uc gun sonra hastaneye gıttık. ve doktor ultrasona bır seferlıgıne alttan bakacam cunkı su an cok kucuk olacagı ıcın karından gozukmez bundan sonrakılere karından bakarız demişti. alttan ultrasona baktı, keseyi gördü ve kalp atıslarınıda bana dınlettı. adet gunum bır haftayı gecmıstı ıkı haftayı gecmemıstı tam olarak kac gundu hatırlamıyorum. 6 haftalık gebesın dediyararı olurmu bılmıyorum basımdan gecen olay bu sadece bı yararı olur belkı dıye yazdım.

canım benim yaa. benim 11 günüm geçmişti evde test yaptım pozitif çıktı biraz silikti sonra 3 sonra bir daha yaptım iki çizgide çok net belli oldu. ertesi gün devlet hastanesine gittim bulunduğum ilde özel hastane olmadığı için devlete kan tahlili yaptırdım sonra doktora gösterdim beta hcg hormonum 678,3 çıktı değerin biraz düşük dedi. en son adetim 22şubattı ve normalde 6 haftalık civarlarında olması gerekirdi dedi şimdiki değere göre 4,5 haftalık felan bana pazartesi gel beta hcg hormonuna bir daha bakalım dedi. bende durumuyum hiç eşimle beraber en yakın ildeki özel hasteneye gittik doktor değeri düşük buldu biraz geride dedi ya geç döllenme oldu ya düşük yada dış gebelik dedi ve ultrosonla karnımdan baktı kese gözükmedi yanlız sanki rahim gebeliğe hazırlanmış gibi dedi alttan bakmadı pazartesi bir daha tahlil yap dedi değerlerin ikiye katlarsa bu iyi gelişme ama keseyi ve bebeğin kalp atışlarını görmemiz gerekir tam olarak sana hamilesin diyebilmek için dedi. ama, neden alttan bakmadı anlamadım çünkü kızımdada geç döllenme oldu kese gözukmedi sonraki gunlerde alttan ultrosonla baktı o zaman görmüştü kızlar çok endişeleniyorum yarınki tahlil sonucum ne olcak bakalım

hayırlısı olsun inş. istediğin gibi bir sonuç alırsın.

neden alttan bakmadı. bılmıyorum :S cunku bana dırek kendısı tahlıl bıle yapmadan alttan baktı hatta rahatlatmak ıcın sımdı alttan bakıyorum ama bır daha alttan bakmıyacaz cunku karnından bakarsak GÖREMEYİZ dedi. dırek alttan baktı ve gördü. Ama sonucta doktor olan onlar vardır illaki bir bildikleri

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…