arkadaşlar acil bir çözüm yolu bulmaya yardım edin...

kedi dili

EN BÜYÜK TÜRK ATATÜRK!
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2008
830
7
arkadaşlar ben hayvanları çok severim,benim memlekette çiftliğim var,ve hayvanlara çok büyük sevgi duyorum,fakat dün kayın pederin bahçesine tam kapının önüne 5 tane kocaman köpekler geldi,ben mutfaktaydım,bu ne homurduyor dedim(mutfak kapısı ön bahçeye çıkıyor,ordada bebek arabasında bebeğim oturyor ve yanında 85 yaşında kayın pederim,büyük oğlum(5Yaş)bisiklete binyordu),o köpeklerden biri homurıyarak onları üzerine yavaş gelmeye başladı,bebeğim bir dan çığlık attı ve o köpeyı yanına biri daha homurdamaya başladı,ben aniden çıktım,ve oklava ile o köpeklerin üzerine çök fena bir şekilde yürüdüm,hışt sert bir şekilde soylyordum,bir köpek hemen gitti,diğeri ise bana resmen saldıracak şekilde durdu,ben durmadım ve daha da yürüdüm,o zaman o uzaklaştı,biliyorum köpeğin üzerine böyle gidilmez çok tehlikele,fakat orda benim evlatlarım var ve onların canı bana daha yakın,kendimi feda ederim onlar için,biliyorum hata insanlarda önce alıp hayvanı sonra sorumsuzca sokağa bırakıyorlar,bana bir çözüm yolunu gösterin nereye aramam lazım ki barınak felen ,o hayvanlar alsınlar,bir veteriner barınağı yok mu,bahçeye çıkamaz oldum,çocuklarıma bir şey olacak diye çok korkyorum,lütfen bir yardım edin..mafoldumben

söyleseniz bile o köpekleri alıp kısırlaştırıp,aşılarını yapıp geri sokağa salacaklar... barınaklar dolu malesef böyle bi ülkede yaşıyoruz işte...insana değer verilmeyen bir ülkede hayvanlara verilmesi beklenilmez...

Dün benzer tehlikeyi ben de yaşadım.. Köpeğimle geziye çıktığımızda, beş köpeğin saldırısına uğradık.. Güvenlik görevlisi yakınlarda olduğu için paçayı kurtardır.. Yoksa durumumuz fenaydı..

Yalnız sizinle şöyle bir farkımız var..

Sizin bahçenize gelmiş köpekler.. Biz parkta karşılaştık..

Kendimce önlemler düşündüm.. Bugün Çankaya Belediyesi barınağına telefon edeceğim.. Çünkü tehlikeli köpekler, ıslah edilmeleri lazım..
Kişisel olarak da biber spreyimi çantama atacağım.. Yok başka çarem..

Ama siz sanki daha pratik şekilde, sorununuzu çözebilirsiniz gibi geliyor bana..

Bahçeye onlar için yemek ve su kabı koyun.. Karınlarının doyurulduğu yere saldırmaz köpekler.. Çocuklarınızın ikisi de küçük, Allah korusun..

Böylece herkes mutlu olur gibi geliyor bana.. Siz bilirsiniz tabii..

sizede geçmiş olsun,ben de çankaya da otutuyorum,ve bu yıl çok sahibsiz köpek var,üst bahçede var su kabı ve ertan yamekler koyoruz,bunların derdi o gün birleşme(kibarcası)erkekler dişi köpeye kendini gösterme amaci iydi,ben de belediyeye bildirdim,bakalım neolacak,hayvanları çok severim ama çocuklarımın canı daha kıymetli,akşam dışarı çıkamaz olduk resmen,bir çağre şart,pazartesi eşim bir daha belediyeye arıyacak bakalım..

Dün ben de telefon trafiği yaşadım..

Önce Çankaya Belediyesi Barınağını arayıp -ki bugüne kadar gördüğüm en güzel barınak, 3500 tane hayvana yuva imkanı sağladıkları için bu vesileyle teşekkür ediyorum-
Kaydımı aldılar..
Telefondaki yetkili oldukça hoş sohbetti.. 15 dakika sohbet ettik.. Perdenin arkasındakileri öğrenince biraz umudum kırıldı.. Ama yine de Cmt ve Pzt akşam ekiplerinin konuyla ilgileneceklerini söylediler.
Salı günü tekrar arayacağım.

Bunun dışında Mavi Masa'yı aradım. (153)
Burası Büyükşehir Belediyesinin şikayet dinledikleri telefon güya.. Dinleyip dinleyip, sonunda verdikleri numara Çankaya Barınağı çıktı.
Büyükşehir Belediyesi sokak hayvanları ıslahı için 6 ayda bir 3 trilyon ödenek alıyor ama barınakları bile yok..?!

Bir de işin traji komik yanı.. Dikmen Vadisi Parkı'nın işletmesinin, sınırları Çankaya'da olmasına karşın Büyükşehire bağlı olması..

Kimin hayatı, kimden ve kime göre değerli konusunda yorum yapmıyorum.. Kişisel görüş farklılığına ilişkin bir konu..

Ben sadece, her canlının huzur içinde yaşamasını diliyorum.. Hepsi bu..

X