arkadaşımın karnındaki bebeği çok zayıfmış

Merhaba canım benim iki oğlum var ilk oğlumun kilosu çok iyi idi ama ikinci oğluma hamileliğimde ilk 6 ay boyunca hem iştahsızdım hemde mide bulantımı gidermek için çok kola içiyordum doktoruma kontrole gittiğimde bana ne yediğimi sordu bende fazla bişe yemediğimi ama kolayı çok içtiğimi söylemiştim,,,doktorum baya kızdı bana kola bebeğin gelişimini durdurur dedi bende hemen bırakmıştım bolca sebze meyve ağırlıklı ve sütü bolca tükettim ve bebeğim kalan 3 ayda normal kilosuna ulaştı,,,

bol sebze,peynir,yoğurt,süt tüketmesi gerek.
bebeğin kilosu azsa anlamadığım şey neden doktoru vitanemine başlamamışki?
normalde anne besleyemiyorsa vitamin takviyesiyle bebeği besleyebilirler..

belki saçma gelecek herkese, reklama girsin de istemiyorum ama bol bol algida dondurma (max, cornet vb. değil) yesin...kutu içinde olanlardan.....

bol sebze,peynir,yoğurt,süt tüketmesi gerek.
bebeğin kilosu azsa anlamadığım şey neden doktoru vitanemine başlamamışki?
normalde anne besleyemiyorsa vitamin takviyesiyle bebeği besleyebilirler..

1ay öncede aynı sorun vardı vitamin pek işe yaramamış ,yinede devam ettiriyor aynı vitaminlere dr.,

arksadaşımın mide sorunu var yediğini çıkardığı çok oluyor

doğru beslenmesi tek cozum... ama mıde bulantısında dolayı yıyemıyorsa doktorun serum tedvısı uygulaması gerekır bence. bu durumda arkadasının yapabıleceği bırsey yok gibi aslında ama öğürsede cıkarsada yemelı yinede..

ben burda okumuştum
bebeği gelişmeyen bir arkadaşımıza doktor balık yağı hapı vermiş
benimde ikiz oldukları için banada vardi doktorum
faydası oluyor sanırım benim bebişlerim tek bebekle aynı gidiyor maşallah diyeyim
birde bol bol süt içsin

Bir tanidiğimizin da bebeği hamileliğinde çok zayifmiş,doktor önerisi ile ari sütü bal polen karişimi tüketmiş.bebeği kilo almiş.siz de doktorunuza bir sorun alerjisi yoksa kullanabilir.

kuzenimdede böyle bir sorun vardi..7.5 aylikken 1.5 kiloydu ve erken dogum riski vardi..nitekim 8ay 1 haftalik dogdu..o 2-3 hafta içinde bol süt ve süt ürünleri yiyerek cocuga 800gr aldirdi..ve oglumuz 2.300gr dogdu..

arkadaşımın karnındaki bebeği normale göre çok zayıfmış,

ona kilo aldırmanın bir yolu varmı arkadaşlar,

canım;
annenın beslenmesıne ve bunyesıne baglı bır durum bu
bazı bunye sadece kendıne beslenıyor
bazısıda bebege yarıyor
benımde bebek kılo alamıyordu
ben 22 kıloyla gıttım doguma ve sadece 2500 gr dogurabıldım:1no2::1no2:
drumda dedı masaallah sadece kendını beslemıssın dıye
druyla konussun oncelıkle saglık sorunu vs..yoksa cok hareketlı bır anneyse az hareket edecek bebegın gelısmesı ıcın ve yedıklerıne dıkkat edecek.
cok hamurısı ve tatlı yemesın.sebze bol meyve yesın bebege yarayacak seyler

Arkadaşların yazdıklarına katılıyorum bir de ben hamileyken bebeğim kilolu gidiyordu,doktorum muz yeme demişti..bebeğe daha da kilo aldırırsın demişti..

X