Arkadaş dost eksikliği

Nrcnngktg

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2023
14
4
27
Merhabalar ben buraya konu açmamıştım daha önce ama bu ara pskolojik olarak zor bir dönem benim için sizlerin de olmuştur hayatımdaki insanlarla ayrı ayrı çatışma yaşadım gibi oldu kendimi çok yalnız hissetmeye başladım yakın arkadaşım da yok insan gerçekten daraldigi zaman arayıp konuşabilecegi dertlesebilecegi arkadaşları dostları olsun istiyor. Bu konuda ne yapabilirim

Ben gerçek dostlukların çocukluk ergenlik döneminde kurulduğunu düşünüyorum. Daha sonrakiler ortam arkadaşları mesai arkadaşları komşular vb oluyor. Titreşim uyuyorsa bir şekilde devam ediyor. Uymuyorsa böyle karşı karşıya geliniyor.

Sana tavsiyem her şeyden önce kendine değer ver. Kendini sev. Kendini değerli bulana herkes saygı duyuyor.

İşte bende bunu yapamıyorum biliyor musunuz sevdiğim insanları kendimden önde tutuyorum hep hayır demeyi bilmiyorum. Sanki onların istediği gibi olmazsam beni sevmezler gibi değişik bir pskolojiye sahibim. Kücükte değilim yani 27 yaşındayım ama çok verici bir yapım var o yüzden de çok kolay kırıyor işte insanlar.

Buraya yazabilirsiniz.

Tv de bi kadın vardı başın sıkışınca kimi ararsın diye soruyodu kadın da ambulansı ararim diyodu..
Onun gibi eğer psikolojik sıkıntınız varsa uzmandan yardım alabilirsiniz gerçekten insan kendine bunu yapabilmeli. Ama her uzmanım diyene de güven olmuyo insan bi şeyler ümit ederek gidip eli kolu boş hatta daha geriye giderek dönebiliyor .. Yani iyi bi uzmana gidin maddi olarak zorlamaz ise.. Benim de çevremde çok insan yok kendimi suçluyor gibi oluyorum bazen ama ne yapayım olmayınca olmuyor ama bana ara ara geliyor genel olarak yalnızlıgimla mutlu olmayı öğrendim

Alma ver.e dengesini yok etmişsiniz. Bu şekilde gerçekten kimse sizi hayatında ilk sıralara koymaz. İlk sizi aramaz. Bunu basarman lazım. Bir kere hayır demeyi öğrenirsen ne kadar zevkli olduğunu farkedeceksin.

Alışverişe çık. Git bir kafede kendine kahve ısmarla. Sahil varsa git yürüyüş yap. Sandalyeni termosunu kitabını al git otur vaktin varsa. Ben bayılırım kendimle vakit geçirmeye. Etraf da çok kalabalık olmasın diyehafta içlerini tercih ederim. Hafta sonları pek tek takılmam. Ayy yazarken bile içim kıpır kıpır oldu. İki gün önce bir operasyon geçirdim ve iyilesmem on gun sürecek. Burada takılıp milleti darlamayi düşünüyorum. İnşallah ban yemem.

Doğru söylüyorsunuz söylediğiniz şeyi de yaptım yani bir pskolog ile de görüştüm yalnız işte insan arkadaş olarakta yakın olduğu kendisini sevdiği bifileri olsun nasılsın diye soran birileri olsun da istiyor

bende herkese herşeyimi anlatırdım ara ra hala yapıyorum sonra hep karşıma çıkıyor yüzüne vuruyorlar o yüzden mesafeli olmak en güzelidir. emin olabilirsin ha normal arkadaş arıyorsan ona bişey diyemem

Mesela nasıl birisiniz çalışıyor musunuzevde mısınız evli mısınız

Çok güzel motive ettiniz gerçekten haklısınız dediğiniz şeyleri de yapmaya çalışıyorum ama hem küçük bebeğim olduğu için hem çalıştığım için düzenli de zaman ayıramıyorum kendime bide insan arkadaşta istiyor her zaman yalnızlıkta olmuyor

bende herkese herşeyimi anlatırdım ara ra hala yapıyorum sonra hep karşıma çıkıyor yüzüne vuruyorlar o yüzden mesafeli olmak en güzelidir. emin olabilirsin ha normal arkadaş arıyorsan ona bişey diyemem
Normal arkadaşta olabilir yani dediğini gibi mesafe tabiki lazım ama yinede hani bı moralim bozulduğunda arayabilecegim biri de olsun istiyorum

Valla yaz buraya çok sıkılınca

Evli ve çocuklu kadınlar bir şekilde bekar arkadaşlarından ayrışıyor, ben bekarım evli olan arkadaşlarımın çoğu evli ve çocuklu insanlarla muhabbetlerini artırdılar belki de öyle olmalıdır bilmiyorum, çocuğun kresinden okulundan annelerle kaynaşabilirsiniz belki zamanla

Cocguma bakıcı bakıyor ve çevremdeki insanlar komsularim vs de hep büyük insanlar yaşıma uyanlar da var ama işte o samimiyeti bulamadım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…