Doğuma Hazırlık ARES mi URAS mı?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

ARES mi URAS mı?

• Ankete Katılan
    39
  • Anket Kapalı .

_siyah_

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2011
8
0
2 ay sonra doğacak oğluşumun ismi konusunda ne dersiniz?
ARES mi URAS mı?

uras ismini beğenırım.. daha erkeksi.. ares ıhh yunancadan geldıınden mıdır bılmıorum daha unısex bı ısım gıbı gelıo..

yapmayın Allah aşkına ares savaş tanrısı demek yununcada uras hakkında bi yorum yapmıcam lütfen güzel isimler seçelim çocuklara bintane oğlum olsa birine ares vermem öteki dünyada çocuklarımız hak alcak bizden isimleri yüzünden isim koyarken çok dikket edilmeli sırf değişiklik olsun kulağa hoş geliyo diye dandık dundık isim vermeyelim

Neden garip geliyor ki zevk meselesi..
Allah güle güle sağlıkla büyütmeyi nasip etsin canım..
Bizde eşimle çocuğumuz olmadığı halde ilerde olursa kararlaştırdık.
Ve bizde Cem Uras düşünüyoruz,Allah nasip ederse,kız olursa da Elif Ezo...

muhakkak ikisinden birisi olacaksa Uras derim..
Ares; ünlü(!) birilerinin koyduğu, özenti bir isim gibi geliyor bana...
hayırlı doğumlar diliyorum...:emir_bebek:

ares çok itici yaaa
uras fena degil ona nazaran siz en iyisi aras ı da düşünün:nazar::nazar::nazar:

çok özür dilerim ama bende hiç beğenmedim tabii zevk senin. neden yunan mitolojiinden bir isim olsunki hemde savaş tanrısı ayrıca mitolojide ares çok kötü bir tanrıdır.

ares bir yunan tanrısının ismidir yunan mitolojisinde savas tanrısıdırç ailede rum yoksa çocuğa ares isminin verilmesinde bir mantık göremiyorum ne bizim kültürümüz ne de dinimizle alakalı. acaba bir yunanlı aile türk tarihinin türk mitolojisinin kahramanının ismini çocuğuna verirmiydi ya da veriyormudur. ares çok gereksiz bence sırf değişik olsun diye çocuğunuza bu haksızlığı yapmayın. uras ın ne anlama geldiğini bilmiyorum ama soyadı olarak çok duydum neden isim olmasın. sağlıklı hayırlı evlat olsun.

çok özür dilerim ama bende hiç beğenmedim tabii zevk senin. neden yunan mitolojiinden bir isim olsunki hemde savaş tanrısı ayrıca mitolojide ares çok kötü bir tanrıdır.

Arkadasa katiliyorum, ares kötü bir tanridir, akli ile degil kaba kuvvet ve gaddarlikla savasiyormus.
Ayrica hatirlarsaniz "Selena" diye bir cocuk dizisi vardi, orda kötülügü temsil eden varligin adi "Ares" idi.

Onun disinda Uras olabilir, ama Aras ismini´de düsünün derim.

tabii ki URAS...
ayrıca uras bnm oğlumun ismi.. birde kuranda geçen ismi var BURAK
yani Uras Burak ama biz urası kullanıyoruz. ayrıca soy ismimizin U harfiyle başlaması da ayrı biz güzellik katıo :)
anlamı ise şans mutluluk talih

Valla madem sormuşsun söyleyeyim arkadaşım,daha 2ayın varmış,oturun doğru düzgün isim bulun,çünkü bu iki isim de birbirinden kötü.hele ares deterjan markası gibi.

Valla madem sormuşsun söyleyeyim arkadaşım,daha 2ayın varmış,oturun doğru düzgün isim bulun,çünkü bu iki isim de birbirinden kötü.hele ares deterjan markası gibi.

bencede katılıyorum mesala sıraç bulut yada miraç bulut yada alaz :nazar: benim bu sıralar bebeğim olsa bunları koyarım

arkadaşlara katılıyorum
malesef isimler çok kötü ama yinede siz bilirsiniz

yorumlar tabiki çok önemli, hepinize tşk. ederim ancak isimler hakkında bu kadar kötü yorumlar görünce şaşırdım doğrusu, aresi geçtim de "şans, talih" anlamına gelen uras yıllardır çok beğendiğim bi isimdir, bu kadar kötü mü gerçekten,başka bi isim mi düşünsem ki???

X