Aramasın gözler..kardeşim asker..

f.b.t.l

rabbim hayırlısını ver
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2008
1.277
640
CANIMIN İÇİ KARDEŞİM DÜN ASKERE GİTTİ.İÇİM ÇOK BURUK.2 GÜNDÜR AĞLAMAKTAN GÖZLERİM ŞİŞTİ.YANLIŞ ANLAŞILMASIN .ALLAHA ŞÜKÜR KARDEŞİM SAĞLIKLI BİR TÜRK GENCİ ASKERE GİTMESİ BENİM İÇİN BÜYÜK BİR GURUR TABİ.BENİM SIKINTIM BEN BAŞKA ŞEHİRDE OLDUĞUM İÇİN KARDEŞİMİ UĞURLAMAYA GİDEMEDİM.BOYNUNA SARILIP HAKKINI HELAL ET DİYEMEDİM.RABBİM İNŞALLAH KARDEŞİMİ VE TÜM ASKERLERİMİZİ,VATANIMIZI,MİLLETİMİZİ KORUSUN.SAĞ SALİM GELMELERİNİ NASİP ETSİN.SENİ ÇOK SEVİYORUM CANIM KARDEŞİM EMREM BENİM.ALLAH YARDIMCIN OLSUN KARDEŞİMsenağlama

Allah kavuştursun canım,benimde kardeşim asker bende senin gibi onu uğurlamaya gidememiştim
o gece senin gibi çok üzüldüm,ağladım...:1no2:
Ama İskenderun a yemin törenine gitmek nasip oldu.
Daha sonrada benim bulunduğum şehire geldi burada yapıyor askerliğini son 4,5 ayı kaldı.
Tüm askerlerin Allah yardımcısı olsun,Hayırlı teskereler kardeşinede...

Allah güle güle kavuştursun
Güle güle gittikleri gibi dönsünler yuvalarına inşlh
Benim krdşmde yaklaşık 2,5 ay önce bitirdi döndü
Hiç bir anını kaçırmak istemedim
O yüzden çok ii anlıyorum seni
Yolcularkende vardım Elimde onun makinasıyla
Artık bana emanetti makinası :kahve:
Her anı çekmek istedim Sonradan fotolara bakınca az çekmişim diye bile üzüldüm
Yemin törenine çok büyük heyacnla hazırlandık
O tören hazırlıklarına başladıklarında tlfla bize komutlar verdi
Ve o gün onlarca insnaın içinde o yeri bulamamaktan çok korkmuştum
Ama aynı tarif ettiği yerde oturabildik Çocuklar gibi sevinmiştim
Ben kameraya çektim Arkadaşı makinasıyla çekti askerimizi Çok güzel bi gündü Kesinlikle yemin törenini kaçırmayın derim
Sonra ziyaretlerine gidişimizde hep yine onu fotolamaya çalıştım
Hatta son gidişimizden sonra onun yanına gittiğimizde çektiğim fotolar bi şekilde silindi pcye bile aktaramadan
Kahroldum sinirimden ağladım
Ama geçtiğimzi günlerde Aylar sonra memorystickte onları buldu Kurtardı çok sevindim
Yani bence gerçekten çok özel günler
Gerçi bizimki asker gibi askerlik yapmadı ama olsun askerdi sonuçta
Sizinkilerde inşallah bitirsin dönsün benim gibi böyle uzuuun uzun hatırlalarınız olsun krdşlerinzi hakkındaa.s.

Ah canım yaa Allah hayırlısıyla gidip dönmesini nasip etsin. Kardeşinle gurur duydum o sadece senin değil hepimizin kardeşi ve evladı şimdi, vatan onlara emanet, şuan yattığımızda tedirgin olmuyorsak onlar sayesinde...

Allah kavuştursun.
Allah hayırlı tezkereler nasip etsin,
ve bütün askerlerimizi korusun...
sevgiler...

Allah kavuştursun gurbet zor tabi yolcu edememek içine nasıl da batmıştır bir de askerlik çok farklı bir olay iki abim üniversite dolayısıyla 5yıl evde yoktu ;ama askere gidişlerini bilirim yolcu ederken aglamak mı ??? onlar gelene kadar aglamıştım üstelik biri gata Haydarpaşa'da labratuarda yaptıgı halde 'asker gidecek geri gelecek'

Allah kavuştursun.
güle güle gidip güle güle gemeyi nasip etsin Rabbim

hepinize çok teşekkür ederim.gerçekten büyük moral oldunuz bana.hepiniz sağolun.iyiki varsınız..

allah gidip dönmeyi nasip etsin.benimde kardeşim askerde ama mayısta bitiyor allahın izniyle..çok zor ayrılmak.bide kardeşimin bi çocuğu var oda daha bi zor oldu..allah korusun hepsinide..

bizd dün uğurladık abimi hatay iskenderuna. bugün teslim oldu 2 saat kadar önce. aradı hemen çok rahatım bugün gezin napıyosanız yapın dediler diyo sesi de neşeli geliyodu. ben ki 21 senedri abim gitse de azcık rahatlasam diyodum sırnaşık şey gittiği gün ağladım bile. çok değişik bi his allah tüm askerlerimizi korusun içinde bizimkileri de korusun hayırlı teskereler.

allah kavuştursun canım bizde bugün uğurladık kardeşimi askere çok ağladım onu ne kadar çok seviyomuşum konyaya gönderdik onu 5 ay yapıcak kısa dönem abbim hayırlısıyla askerliklerini yapıp dönmelerini nasip eylesin inşallah...

CANIMIN İÇİ KARDEŞİM DÜN ASKERE GİTTİ.İÇİM ÇOK BURUK.2 GÜNDÜR AĞLAMAKTAN GÖZLERİM ŞİŞTİ.YANLIŞ ANLAŞILMASIN .ALLAHA ŞÜKÜR KARDEŞİM SAĞLIKLI BİR TÜRK GENCİ ASKERE GİTMESİ BENİM İÇİN BÜYÜK BİR GURUR TABİ.BENİM SIKINTIM BEN BAŞKA ŞEHİRDE OLDUĞUM İÇİN KARDEŞİMİ UĞURLAMAYA GİDEMEDİM.BOYNUNA SARILIP HAKKINI HELAL ET DİYEMEDİM.RABBİM İNŞALLAH KARDEŞİMİ VE TÜM ASKERLERİMİZİ,VATANIMIZI,MİLLETİMİZİ KORUSUN.SAĞ SALİM GELMELERİNİ NASİP ETSİN.SENİ ÇOK SEVİYORUM CANIM KARDEŞİM EMREM BENİM.ALLAH YARDIMCIN OLSUN KARDEŞİMsenağlama

benimle ayni kaderi yasayanlarda varmis tek ben degilmisim kardesi askere giderken yaninda olamayan
canim seninle ayn duygulari yasiyoruz benim kardesimde bugün gitti
bende almanyada yasiyorum bende kardesimin yaninda olamadim onu ugurlayamadim
asker trasi saclarini oksaymadim doya doya sarilip öpüp kokusunu icime cekemedim
bir tane kardesim var zaten iki kardesiz biz kardesten öteydik sirdastik arkadastik dostuk
bu zamana kadar herseyi beraber paylastik almanya da olsam da bagimiz kopmamisti
ama simdi bu gurbet bana o kadar agir geldiki bende senin gibi boynuna sarilip gözlerinin icine bakip
hayirli teskereler diyemedim allahim yardimcin olsun koruyucun olsun diyemedim
en zoruda bu allahima cok sükür sagligi yerinde büyüdü askerlik zamani geldi vatani görevini yapiyo
ama zor olan iste bu zamaninda yaninda olamamak destek olamamak tek üzüldügüm bu
allahim bütün askerlerin yardimcisi olsun koruyucusu olsun sagsalim gelmelerini nasip etsin

sevgili SGURBET
seni duygularını o kadar iyi anlıyorumki.ben ailemle aynı ülkedeyim fakat farklı şehirlerde ben ist.onlar ankara.herzaman gidip geldim.2 ayda bir görüşürüz.ama bu kez kardeşimi uğurlamaya gidememek çok zormuş.gurbet gelini olduğumu bu kez çok derinden hissettim.bu kez dahada koydu gurbette olmak.zor çok zorrrrr........

ortak duyguyu paylaştığım arkadaşlarım

benim de kardeşim 13 Aralık ta konya ya 5 ay askerlik yapmaya gitti. çok zor ayrılmak. içinde garip birboşluk,sanki taş varmış gibi. bir de kardeşim herşeyi yemez,peynir zeytinin tadını bilmez,aşırı titiz..

Kaloriferleri yanmıyoruş da bize söylemiyor üzülmeyelim diye. soğuktan tırnak etleri kanıyormuş.

Allah ım sen bütün askerlermizin ve kardeşimin yanında ol da sağ salim evlerine dönsünler

ortak duyguyu paylaştığım arkadaşlarım

benim de kardeşim 13 Aralık ta konya ya 5 ay askerlik yapmaya gitti. çok zor ayrılmak. içinde garip birboşluk,sanki taş varmış gibi. bir de kardeşim herşeyi yemez,peynir zeytinin tadını bilmez,aşırı titiz..

Kaloriferleri yanmıyoruş da bize söylemiyor üzülmeyelim diye. soğuktan tırnak etleri kanıyormuş.

Allah ım sen bütün askerlermizin ve kardeşimin yanında ol da sağ salim evlerine dönsünler

canım seni çok iyi anlıyorum.benim kardeşimde çok yemek seçer.insan neleri düşünüyor değilmi.ne yiyor acaba,üşüyormu,yoruluyormu,ve daha bir sürü şey.allah senin abinin benim kardeşimin ve tüm askerlerin yardımcısı olsun.:Saruboceq:

Amin. bir de hiç bir gün bile ayrı kalmamıştık. telefonda konuşamıyorum onun sesini duyunca,ağlamaya başlıyorum.resmini görünce hemen gözlerim su dolu balon gibi her an boşalacak gözyaşlarım.

Allah hayırlısıyla eziyet çekmeden ve sağlıklı şekilde dönmelerini nasip etsin.

f.b.t.l. cim sen de sakın üzülme,herhangi bi yere tatile gitti farzet. şu an için onları görememek ya da uğurlayamamayı düşünmek yerine hepimiz onların sağlıklı ve yeni bi çevreye alışmakta olduğunu düşünelim.

Allaha emanet olsunlar

brillante ilgin için çok teşekkür ederim canım.tabi iyi dileklerin içinde..

arkadaşım benim kardeşimde yeni gitti askere ağlamaktan gözlerim şişti,bu mesajı yazarken tel çaldı arayan kardeşim sesini duydum çok mutlu oldum,şükürki kısa dönem yapıyor,ALLAH yardımcıları olsun,insanın sevdiği uzaklara gidince kıymetini daha iyi anlıyo

X