Arabayla uzun yolculukta yanimiza aramamiz gereken esyalar?

Kader2410

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2017
265
82
ailecek hollandadan türkiyeye gitmek istiyoruz arabayla 2 yasinda bir kizimda var .. hic böyle uzun yola cikmadim Neler lazim olunur acaba yiyecek giysi vs ...? Lütfen yardimci olun

yolunuz acik olsun kazasiz belasiz gidip gelin insallah :) biz kucukken arabayla giderdik memlekete. neler almazdik ki yanimiza :))

tabi tatilde kullanacaginiz butun esyalar (kilik kiyafet ayakkabi) haricinde yolda lazim olan seyler genelde;
- mini buzdolabi bu mavilerden, icine bolca enerji icecekleri esinize ve kendinize
- yolda benzinliklerde elbette su vs alabilirsiniz ama genelde bayagi tuzlu oluyor, bikac sise koyun arabaya bence
- annem hep guzel guzel pogacalar yapardi, genelde peynirli olurdu kiyma bozuluyor hemen diye
- findik/fistik tarzi seyler esiniz araba surerken bol bol yedirirsiniz uykusu gelmesin diye
- tuvalet kagidi (hem kuru hem islak)
- bol bozuk para yoldaki wc-ler icin
- temiz kiyafetler elbette
- temizlik esyalari kendinize (dis fircasi vs)
- havlu
- kizinizi oyalayacak seyler (oyuncaktan kitaba kadar)
- kendinize ve esinize boyunluk yastik eger yolda bi otelde degilde benzinliklerde uyuyacaksaniz
- esiniz rahat ederse disarda uyumak isterse 'slaapzak' alabilirsiniz yaniniza, altina da sisme yatak goturebilirsiniz
- kendinize gece arabada oturmak istemezseniz disarda oturabilmek icin yumusak bisey, nebilim baddaniye olur balik tutanlarin kullandigi minik tabureler olur
- cay/kahve icin minik gazli tup

ve diger cay kahve seker peynir zeytin salatalik domates falan filan tabi.

Allah razi olsun senden uzun uzun yazmissin ...
Not aldim dusunemediklerimi :)
Gazli tüpü nerden bulurum bilmem

Allah razi olsun senden uzun uzun yazmissin ...
Not aldim dusunemediklerimi :)
Gazli tüpü nerden bulurum bilmem

Gazlı tüp yerine elektrikli ocak, prizi için de arabaya adaptör düşünebilirsiniz ama bence ikisi de çok hayati değil.
Bir termos çanta, çorbayı pişirir pişirmez konserve yapar gibi kaynar şekilde küçük kavanozlara koyun,
Sonra da o termos cantasına ice Pack ler.
Durduğunu yerlerde soğutucu bulursanız koyarsınız çorbaları ısıtmak içinde oda sıcaklığına geldiğinde kaynar su içinde bekletin.
Yayla çorbasının dayanıklılığı fena degil :)

Yukarıdaki listeye ek olarak temizlik için sabun alabilirsiniz. Valiz dışında bir çantaya yedek kıyafetler. Minik bir fener de iyi olur. Şemsiye alabilirsiniz şartlar değişebilir. Yanınıza değerli takı, para alacaksanız da dikkatli olun. Yolda başınıza bir iş gelmesin. Şarj için depolayıcı alın yanınıza. Telefon şarjı biterse doldurmak için yer aramazsınız. Eşiniz aracı bakıma soksun mutlaka. Bazen bu ayrıntı gözden kaçıyor. Yolda kalmayın.

Hayırlı yolculuklar ❤

ailecek hollandadan türkiyeye gitmek istiyoruz arabayla 2 yasinda bir kizimda var .. hic böyle uzun yola cikmadim Neler lazim olunur acaba yiyecek giysi vs ...? Lütfen yardimci olun

Biz genelde yiyecek, içecek ve oyuncak olarak hazırlanıyoruz. Buzluğa su atıyoruz, yolda eriyor soğuk soğuk içiyoruz. Poğaça, börek, sandviç yapıyoruz, güzel oluyor tok da tutuyor. Bir de oğlumuz için boool bol oyuncak alıyoruz. Tabii mobil sarjlar da önemli.

Okadar guzel anlatmissiniz ki canim uzun yolculuk istedi ya kimbilir ne kadar guzeldir..

Gunes kremi, gunes gozlugu, meyve (sandvic, kraker falan derken kuruyorum), agri kesici, klimayi cok aciyorsaniz pamuklu corap ve ince pamuk hirka. Iyi yolculuklar!

Offf 1 günden fazla yol
Yolunuz açık olsun. Al her şeyi al yanına..