Arabayla Avrupaya gidenlerrr LÜTFEN YARDIMMM!!

minniesu

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Mart 2024
16
5
29
Arkadaşlar selam, eşimle seyahat amaçlı arabayla Almanyaya gitmek istiyoruz eşimin pasaportu yeşil fakat ben ispanyadan schengen vizesi aldım. Ucakla gidersek vize aldığımız ülkeden giriş yapmamız gerekiyormuş fakat biz arabayla gideceğiz, sizce kapıda ispanya vizesiyle giriş sıkıntı olur mu? Hiç avrupaya arabayla giden var mı aranızdaaa??? Lütfen yardım ediiin.

Arkadaşlar selam, eşimle seyahat amaçlı arabayla Almanyaya gitmek istiyoruz eşimin pasaportu yeşil fakat ben ispanyadan schengen vizesi aldım. Ucakla gidersek vize aldığımız ülkeden giriş yapmamız gerekiyormuş fakat biz arabayla gideceğiz, sizce kapıda ispanya vizesiyle giriş sıkıntı olur mu? Hiç avrupaya arabayla giden var mı aranızdaaa??? Lütfen yardım ediiin.
Eşiniz yeşil pasaportlu ise siz de yeşil pasaportlu oluyorsunuz. Bu konuda bilginiz mı yok acaba ?

Ben iki defa almanya-türkiye gitmek zorunda kaldim. Vize sorunu olmadi (alman vatandaşıyım) ama asla önermem. Rezil oldum.
Ucakla gidin ve interrail tren bileti alin. Avrupada railway aşiri gelişmiş. Efil efil geze geze tadını cikartin. En ücra köylere bile tren bağlantısı oluyor ve kiyaslarsaniz arabadan daha uygun

Gittiniz mi bilmiyorum ama, dış işleri bakanlığının sayfasında yazana göre vize aldığınız ülkeye ilk girişi yapmak zorundasınız.
bakanlığın sitesinde şöyle yazıyor:
Bir yabancı Schengen bölgesine üye ülkelerden birinin vizesi ile girdiğinde diğerine serbestçe seyahat edebilmektedir. Bununla birlikte, Schengen vize rejimi yönetmeliği uyarınca, Schengen vizesi ilk defa kullanılırken vizenin alındığı ülkeye giriş yapma zorunluluğu bulunmaktadır. Örneğin, İtalya’nın Temsilciliklerinden alınan vize ile önce İtalya’ya giriş yapılması gerekmektedir. Bu çerçevede, Schengen bölgesine seyahat edecek vatandaşlarımızın vizelerini ilk giriş yapacakları ülkenin temsilciliğinden almaları hususu önem taşımaktadır.

bu seyahatinizde problem yaşamazsınız. uçakla başka ülkeye inince kapıdaki görevlinin insafına kalıyorsun ama arabayla o kadar sorgulamıyorlar. ama bu vize süresi içinde hiç ispanyaya girmezseniz, bir süre ispanya vize başvurularınız ret alacaktır.

eşiniz üzerinden size de yeşil pasaport çıkıyor neden vize ile uğraşıyorsunuz??

X