Ara öğün tercihleriniz nelerdir?

ASLI59

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2008
100
0
37
kızlar yaptığım araştırmalarda ara öğün tüketmenin metabolizma hızını büyük ölçüde arttırdığını öğrendim.Aslında ara öğün denince klasik olarak meyve,meyveli yoğurt kuru meyve kepekli bisküvi sütlü kahve sütlü tatlı labneli etimek vs tüketiyoruz ama daha değişik farklı kombinasyonlar konusunda fikri olan varmı?Varsa yazabilirmi? siz neler yiyorsunuz??

senin yazdigin gibi meyve, light yogurt vs...

ben ara öğün tükettiklerimi yazayım arkadaşlar öncelikle sizinde değiniz gibi meyva yani elme mandalina portakal bunları hiç eksik etmem bunun yanında maden suyu çok nadir nescafe kremalı şekerli yada kuru kayısı fındık badem fıstık beyaz lablabi bunlar tane ile tabiki bu yazdıklarımın hiç birine ulaşacak durumum yoksa tercih etmiyorum ama ligh bir ürün(bizküvi kek gibi) bol su

Bende ara öğün olarak süt meyve yada leblebiyi tercih ediyorum hem açlık hissini gideriyor hemde kalorisi az

pudink yesem olmaz mı diye abes bi soru sorucam ama:KK70: çok fena tatlı istiyo şuan canım deliricem:KK70: tam da final haftası ha:S

canım bu danettelerin bitterleri çıkmış geçen gördüm 121 kcal aslında uygun onlardan yiyebilirsin mesela

ara öğünlerimde genelde 2 mandalina veya yarım elma yiyorumcokacimcoook neden elma yarım derseniz de 1 tane bütün elmayı ben bugüne kadar hiç bitirememişimdirdelikafadulden fazla geliyo nedense.. bu arada annem diyetisyene gitmişti. kadın anneme ara öğünlerde 1 elma arkasından yarım bardak yağsız süt vermişti. meyvelerden sonra süt içmek gerekmiş. sebebini unuttum ama şimdi:icecream:

ara öğünlerimde genelde 2 mandalina veya yarım elma yiyorumcokacimcoook neden elma yarım derseniz de 1 tane bütün elmayı ben bugüne kadar hiç bitirememişimdirdelikafadulden fazla geliyo nedense.. bu arada annem diyetisyene gitmişti. kadın anneme ara öğünlerde 1 elma arkasından yarım bardak yağsız süt vermişti. meyvelerden sonra süt içmek gerekmiş. sebebini unuttum ama şimdi:icecream:

evet tatlım benim diyetisyenimde aynı seyi yapmıştı..

arkadaşlar kuru incirin kaç kcal olduğu yada bir ara öğünde ne kadar tüketilmesi ile ilgili bilgisi olan var mı yada kuru dut kuru kayısı gibi kuru meyvelerin ben ara öğüne alternatif olarak düşünüyorum ama bilmiyorum çok şeker içerir mi

bende hipoglisemi var. şekerli, hamur işi yani karbonhidrat yönünden ağır şeyler yedikten sonra şeker birden çıkıyor ve o hızla düşüyor 2-3 saat sonra. baygınlık geçiriyor, fena oluyor insan. o yüzden özellikle muz mesela, yanında süt, yoğurt ya da peynir tüketilmesi gerekiyor benim gibiler için. sade bir muz yedikten kısa bir süre sonra fena olurken. süt+muz kombinasyonu kendimi çok iyi hissetmeme neden oluyor ve ardından da hemen fenalaşma olmuyor. acıkma da olmuyor yanicokacimcoook

ben hatırladım sanırım meyve tek başına tüketilince bir süre geçtikten sonra kan şekerini düşürüyormuş ama meyve ile birlikte alınan kalsiyum kaynaklı besinler meyvenin kana geçiş hızını yavaşlatıyormuş dolayısı ile daha uzun süre tok kalıyorsun.ben denemedim şahsen meyveleri tek başına yiyorum ama ben acıkana kadar zaten bir sonraki ana öğün vaktim gelmiş oluyor :)yemek yiyorum o zamanda

ben hatırladım sanırım meyve tek başına tüketilince bir süre geçtikten sonra kan şekerini düşürüyormuş ama meyve ile birlikte alınan kalsiyum kaynaklı besinler meyvenin kana geçiş hızını yavaşlatıyormuş dolayısı ile daha uzun süre tok kalıyorsun.ben denemedim şahsen meyveleri tek başına yiyorum ama ben acıkana kadar zaten bir sonraki ana öğün vaktim gelmiş oluyor :)yemek yiyorum o zamanda

Meyveyi tek başına yemiyorum çok uzun süredir.. Kan şekerini yükselttiği için çabuk acıkmamıza yol açıyor çünkü.. Yanında protein ile birlikte tüketilmesi gerektiğini okumuştum. Dolayısı ile seçeneklerim şöyle oluyor..
Meyvenin yanında yoğurt veya bir parça hellim peyniri veya tulum peyniri

Bazen, dışarıda olduğumda atlayabiliyorum yanındaki protein desteğini durum böyle olunca da kesinlikle çabuk acıkıyorum.. kaydirigubbakcemile2

arkadaşlar kuru incirin kaç kcal olduğu yada bir ara öğünde ne kadar tüketilmesi ile ilgili bilgisi olan var mı yada kuru dut kuru kayısı gibi kuru meyvelerin ben ara öğüne alternatif olarak düşünüyorum ama bilmiyorum çok şeker içerir mi

Kuru incir pek önermiyorlar fazla kaloriye sahip olduğu için, muzu bile yarım yemeyi öneriyor diyetisyenler :nazar:

Bende 5 badem 3 kuru kayısı yiyorum ara öğünümde...:eek:

Benim ara öğünlerimde orta boy bir meyve ve haftada üç kez yarım paket diyet bisküvi var... Akşam yatmadan öncede yarım bardak yağsız süt ve 4 adet kuru kayısı...

püsküütçüm ya sen bu light bisküvileri kullanıyomusun ben çok seviyorum ama ölçüsünde tabi faydasını da görüyorum

kızlar mesela şu dilimi 30 kalori olan wasa ekmekler varya onların arasına light labne sürüpte yiyebiliriz bu wasa ekmekleri acayip tok tutuyo bir diliminde 2.5 gr lif var daha ne olsun

kızlar mesela şu dilimi 30 kalori olan wasa ekmekler varya onların arasına light labne sürüpte yiyebiliriz bu wasa ekmekleri acayip tok tutuyo bir diliminde 2.5 gr lif var daha ne olsun

uzun zamandır bakmadım fiyatlarına ama pahalıydı eskiden o ekmekler. daha yaygınlaşsa kesin ucuzlar ama ne zaman :çok üzgünüm:

almanya'da çok yaygın o ekmekler ve de çok ucuz oluyordu.kaç yıldır pek yaygınlaşma göremedim bizde.:1no2:

ya biraz abes olucak sanırım ama bi sorum var bu meyleyve yada ondan sonra içtiğimiz süt kahve karışımlı olsa ne oluuuuurr :eek::asigim:

ya biraz abes olucak sanırım ama bi sorum var bu meyleyve yada ondan sonra içtiğimiz süt kahve karışımlı olsa ne oluuuuurr :eek::asigim:

kaydirigubbakcemile3 çok mantıklı bir soru bence. CADIARZU süt demişken aklıma geldi, benim gibi süt içemeyen(dokunduğu için)arkadaşlara laktozsuz sütleri tavsiye ederim. çok sağlıklı bir ara öğün oluyor. a.s

X