ARA KANAMA

Adeb

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2014
51
6
Merhaba kızlar,bu ara kanamayla ilgili senelerdir çok sıkıntı çeken bir insanım yumurtlama döneminde beni umutsuzluğa sürükleyen lavaboya dahi gitmek istemediğim gün yaşadım.Ara kanama diye araştirma yapinca sürekli kanamanin normal oldugu hatta iyi birsey oldugu soyleniyor ama bu kanama iyi olmayi birak iliskiye girmeyi bile engelleyen bir durum haline geliyor.ve malesef doktorlar bu durumu kesinlikle önemsemiyor.kan testleriniz,ultrasyon herşey genelde normal çıkıyor.hatta yogun birsekilde arakanamam oldugu zamanlarda doktor ultrasyonla bakip kanaman yok demisti.cogu zaman adet duzenleyici kimyasal haplar öneriyorlar. Arkadaşlar size suan gercekten bunyeden bunyeye degisecek olmakla birlikte cözüm yollarini söyluyorum bunlara uyarsaniz bu sorundan kurtulmaniz mumkun,daha doğrusu bağışıklık sisteminiz bu sorunhn üstesinden kendisi gelecek
*Öncelikle stres,en büyük sebebi eğer takıntılı biriyseniz,duygusal bir insansanız arakanamanız olmasi çok olası,maneviyatini gelistirin,psikolojik sorunlariniz,takintilariniz varsa bunlardan kurtulun
*Sonrasında beslenme geliyor bizler okadar pis içerikli şeyler yiyoruzki hormonlarımız tamamen bozuluyor hatta yapabiliyorsaniz Açlık orucu yapın Aidin Salih'i arastirin ve onun tedavi metodlarini uygulayın
*gözlemledigim diger birşey uyku arkadaşlar biz artik gec uyuyan gec uyanan bir toplum olduk oysaki vucudumuzun saglikli kalmasi icin saat gece 23.00 gibi uyuyup sabah ezanlarinda kalkmamiz gerekli vucudumuzda epifiz bezi 23.00 ile 04.00 arasi ust seviyeye cikiyor karanlik ortamda,temiz bir ortamda uydugumuzda vucudumuzu yeniliyor
*Hacamat ve Sülük yaptirin deneyimli dindar birini bulun önce zaten sünnet bolgelerine yapacaktir sonrasinda bol bol bel bölgesine hacamat ve sülük yaptirin bunu ayda bir yaptirin en azindan iyilesene kadar sonrasinda 3 aya veya daha fazlaya cikarabilirsiniz
*size önerebilecegim en önemli adimlardan biride sabah uyandiginizda aç karna su bile tuketmeden
Önce taze bir limonu aliyorsunuz orta boy tamamen sıkacakta sıkıyorsunuz içine sirke ekliyorsunuz ve oturarak dualarla iciyorsunuz. evet limon ve sirkenin orani biraz fazla farkindayim ama baska seylerden keserek bu surecte midenizi koruyabilirsiniz mesela kola,gazoz,tursu,aci biber...
Arakanamalarin gitmesini bekleyerek vucudunuzdan gönderemezsiniz arkadaşlar onunla savasmaliyiz ve hemen pes etmemeliyiz 1-2 ayda bitmezse umutsuzluga kapilmadan
Birde manevi olarak youtubede rahim sağliğiyla ilgili meditasyon var onu uygulayabilirsiniz.ayrica bir kagida benim artik arakanamam yok yazarak yakabilirsiniz ben bunu bioenerji uzmanindan ögrenmistim heryerden sıkıştirin şu kanamayı heray gelmesini beklemeyin gelmeyecek gibi davranin geldigindede görmezden gelin endise yapmayın önerilerimi uygulamaya devam edin.Hatta kendinizde vucudunuz icin arınmak ve daha sağlıklı olmak için araştirma yapabilirsiniz.sürecin sonunda artık arakanamanin gelmediğini aksine sağlıklı bir yumurtlama süreci geçirdiğinizi göreceksiniz.umarim faydali olur.

Benimde ara kanamam vardi ,tsh yuksek cikti simdi ilacimi kullaniyorum cok sukur ara kanamam olmuyor , bi tsh ina baktir

Birçok kez doktora gitmistim,kan testlerimi yaptirmistim hepsi normaldi. Sizdeki sebep belliymiş ama çogu kadin sebebini bulamiyor.benim yazdigim cozum onerileri onlara yonelik ama zaten birsorunu olup bunlari uygulayanlarda fayda gorurler bence cunku mesela açlık oruçlari,hacamat bunlar hormonlarida düzeltecek metodlar ben kimyasallar kullanmadan nasil cozulebilecegini anlattim.

Geçmiş olsun
Ara kanamalariniz adet gününüzu geciktiriyor muydu acaba . Bu ay ilk kez ben de yaşadım da merak ediyorum

Geçmiş olsun Ara kanamalariniz adet gününüzu geciktiriyor muydu acaba . Bu ay ilk kez ben de yaşadım da merak ediyorum
Geçmiş olsun
Ara kanamalariniz adet gününüzu geciktiriyor muydu acaba . Bu ay ilk kez ben de yaşadım da merak ediyorum
Geçmiş olsun
Arakanamalar herzaman yogunlukta olmuyordu bazen 1-2 gunde gecerken malesef 15 gun surdugu bile oluyordu uzun surdugu zaman adet gunumde gecikiyordu ama boyle 1-2-3 gunde geciyorsa adetimi pek etkilemiyordu

Seffaf /sarı akıntı içinde mi kan geliyodu yoksa daha agır bi kanmma mı
Şöyle söyliyim ilk geldiginde cok uzun yillar önce pembesi bir kandı. Sonraları normal kan renginde geldigi oluyordu ama hicbirzaman adetliykenki hissiyat gibi olmuyor yani arakanama daha cok lavaboya gittigimizde peceteye gelir genelde acik renktir bazen koyulasir hatta miktari az oldugu icerde beklediginde rengi kahve rengine donebilir. Sizin dediginiz şeffaf akinti normalde yumurtlama doneminde beklenen akintidir sümük gibi oljrbuzayan bir yapisi vardir o yapi spermin yumurtaya ulasmasini kolaylastirir. Yeşil renkli olmasi enfeksiyon belirtisi olabilir yani normalde su renkli akiskan bir kivami olmali icerinde bazen ince boyle ip gibi kan olur eger bunu 1-2kez goruyorsaniz yani normal kan gibi degilse ben sknti olcagini dusunmuyorum. Ama iş artik o akiskan seffaf sivi yokken yumurtlama doneminde bildigimiz acik yada koyu renkli kan geliyorsa normal degildir.mutlaka tedbir alinmali

Şöyle söyliyim ilk geldiginde cok uzun yillar önce pembesi bir kandı. Sonraları normal kan renginde geldigi oluyordu ama hicbirzaman adetliykenki hissiyat gibi olmuyor yani arakanama daha cok lavaboya gittigimizde peceteye gelir genelde acik renktir bazen koyulasir hatta miktari az oldugu icerde beklediginde rengi kahve rengine donebilir. Sizin dediginiz şeffaf akinti normalde yumurtlama doneminde beklenen akintidir sümük gibi oljrbuzayan bir yapisi vardir o yapi spermin yumurtaya ulasmasini kolaylastirir. Yeşil renkli olmasi enfeksiyon belirtisi olabilir yani normalde su renkli akiskan bir kivami olmali icerinde bazen ince boyle ip gibi kan olur eger bunu 1-2kez goruyorsaniz yani normal kan gibi degilse ben sknti olcagini dusunmuyorum. Ama iş artik o akiskan seffaf sivi yokken yumurtlama doneminde bildigimiz acik yada koyu renkli kan geliyorsa normal degildir.mutlaka tedbir alinmali
6 aydır yasıyorum yumurtlama pikinden 2 gun sonra baslayıp adete kadar suruyo.smear alındı hormon testkerine bakıldı ama net bile solenmedi simdi de gidemiyorum doktora.ama yogun akintının içinde pembe kırmızı kan var.yine pikten sonra basladı bakalım be kadar surcek

6 aydır yasıyorum yumurtlama pikinden 2 gun sonra baslayıp adete kadar suruyo.smear alındı hormon testkerine bakıldı ama net bile solenmedi simdi de gidemiyorum doktora.ama yogun akintının içinde pembe kırmızı kan var.yine pikten sonra basladı bakalım be kadar surcek
Öncelikle geçmış olsun,doktora tabimi gidin en azindan birsey yok diyip gondermemis doktorunuz. Bu surecte kendi kendinizi yogun bir tedaviye alin mutlaka aidin salihin tedavi metodlarini acik orucunu arastirin yapabiliyorsaniz hacamat,suluk tedavisi yaptirin vucudunuzu arindirin vucut sinyal veriyor. Kiminde cok farkli noktalardan verir bizde vucudumuzda biriken toksinler rahimden sinyal veriyor vucudumuzun sesini dinleyelim kendimize özen gosterelim 1 gunde 2 gunde olacak birsey degil ama birakmadan ugrastiginizda duzelecektir. Ve bol dua edin

Arkadaşlar merhaba ben adetimi 2 temmuz gibi başladı önce az kahve rengi akıntı sonra 2 gün adet gibi oldum azar azar normalde ilk günleri yoğun olurum 7 gün sürer bitmesi 10 geçti kahve rengi akıntı devam ediyor bugünde kanama şeklinde başladı anlamadım ilk defa başıma geldi sizce nedir birde kahve akıntı lastik gibi parçalar da var

Arkadaşlar merhaba ben adetimi 2 temmuz gibi başladı önce az kahve rengi akıntı sonra 2 gün adet gibi oldum azar azar normalde ilk günleri yoğun olurum 7 gün sürer bitmesi 10 geçti kahve rengi akıntı devam ediyor bugünde kanama şeklinde başladı anlamadım ilk defa başıma geldi sizce nedir birde kahve akıntı lastik gibi parçalar da var
Hormonal sebeplerdendir, cok normal. Stres seviyeniz, yedikleriniz ictikleriniz, yapiyorsaniz yaptiginiz sporun sıklığı, kullandiginiz ilaclar vs. bir suru sebepten etkilenmis olabilir. Normal regliniz basladiysa arkasindan endiselenecek bir sey yok. O gordugunuz kahve akinti regl oncesi normal vajinal akinti ile regl kani karisimi. Her ay basiniza gelmese de arada bir olmasi cok normal. Bu ayi gecirin ilerleyen aylarda sikintiniz devam eder uzerine agri sizi, mide bulantisi veya baska semptomlar eklenirse doktorunuza gorunebilirsiniz. Ama iciniz rahat olsun yasadiginiz gayet normal.

Hormonal sebeplerdendir, cok normal. Stres seviyeniz, yedikleriniz ictikleriniz, yapiyorsaniz yaptiginiz sporun sıklığı, kullandiginiz ilaclar vs. bir suru sebepten etkilenmis olabilir. Normal regliniz basladiysa arkasindan endiselenecek bir sey yok. O gordugunuz kahve akinti regl oncesi normal vajinal akinti ile regl kani karisimi. Her ay basiniza gelmese de arada bir olmasi cok normal. Bu ayi gecirin ilerleyen aylarda sikintiniz devam eder uzerine agri sizi, mide bulantisi veya baska semptomlar eklenirse doktorunuza gorunebilirsiniz. Ama iciniz rahat olsun yasadiginiz gayet normal.
Teşekkür ederim. Ama 10 gün önce ben zaten adet girmustum kahve akıntı bu 10 gün boyunca kesilmedi sonra tekrardan adet oldum

Kızlar benımde evlendikten 1 yıl sonra ara kanamam oldu malesef erken menopoz teşhisi kondu. Aslında cokda normal deıl bu ara kanamalar. Hıc Bı doktorda anlamadı. Sımdı tup bebekle mucadele ediyorum.

Teşekkür ederim. Ama 10 gün önce ben zaten adet girmustum kahve akıntı bu 10 gün boyunca kesilmedi sonra tekrardan adet oldum
Bu bahsettiginiz sey de baska herhangi bir semptom yoksa gayet normal. Benim size sahsi onerim 2-3 ay adet dongulerinizi izlemek, ayni sikinti tekrarlarsa veya farkli semptomlar gormeye baslarsaniz doktora gitmek olacaktir.

Ben de 20 gündür bu durumu yaşıyorum. Acaba bitti mi? Nasılsınız şimdi

X