Ar damarımız ne zaman çatladı?

birteksen

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2007
197
3
38
Kol kırılır yen içinde kalır"dı... "Kan" içen "kızılcık şerbeti içtim" derdi... "Haya" vardı, yokluğu-yoksulluğu anlatmaktan "ar" edilirdi... Evdeki sırlar dışarıya, konuya-komşuya dökülmezdi...

Ya şimdi...
O komşu televizyonu açıyor...
Oturup yan dairesindeki hayatı izliyor...
Ne kadar sır, ne kadar kirli çamaşır varsa hepsine 70 milyonla birlikte tanık oluyor...

Türk ailesi nasıl böyle şov malzemesi haline geldi?
Komşusuna, ailesine bile derdine açmayı "ar" bilen o ailelere ne oldu?
Söyler misiniz bana ne zaman çatladı "ar" damarımız?..
Ben bir ipucu vereyim...
Şu özel kanallar çıkalı beri...

Hafta içi ekranı açıyorsunuz...
Bismillah demeden başlıyor...
Önce sabah kuşağındaki sözüm ona eğitici kadın programları...
İnsanlar "özel" hayatlarını, aile sırlarını dökmek için yalvar yakar oluyorlar...
Mikrofonu eline geçiren...
Hiç "ar" etmeden, "hayasızca" en mahrem sırlarını ortalığa saçıyor...
Sabah kuşağındaki programlara bir bakın

Neyse...
Sözün özü dostlar...
Türk ailesini bu kanallar yoldan çıkardı, "şovmen" yaptı...
Ne "ar" kaldı, ne "haya"...
Eskiden yoksulluğun da bir onuru vardı...
Kalmadı...
Şimdi makbulü bu "ar"sız programlara" kapağı atmak...
"Ar" yapmadan anlatıp, yokluktan kurtulmak...
Bedeli "ar damarını" çatlatmak olsa da...

Eh doğru söze ne denir?çok güzel açıklamışsın.milleti ağlata ağlata dilenci kıvamına getirdiler.artık ağlayıp,sızlanıp dilencilik moda oldu.

Çıkmasınlar oraya..
İnternette de her şey var girmedikten sonra soyutluyorsun..
O programlarda öyle,hiç bir yapımcı gidip onları bulmuyor kendileri sıraya giriyor yayına çıkabilmek için..
Valla arkadaşım kimse kusura bakmasın da,herkesin aklı kendine yeten bir beyni var..
Rezilliğe kendisi döküyorsa oralara çıkıp bu ne kanalların ne de programları yapanın suçu!!!
:mymeka:

tesekkurler canımm....bunun sonu nereye varcak bılınmez eskıden kadın dert yansa aılesını kotuleyen kız evladı olsa , herkes basıt karektersız geveze dıye dıslardı...sımdı bunlar pırım yapıyo...anlatmayan a embesıl muamelesı yapılıyo...sonuc seyretmeyelım seyredenı dınlemeyelım!!!!!!derım:enbuyukkk:

katılıyorum birteksen sana
bu seçimle alakalı bi durum değil seyir için dayatma yok demek çok saçma bence ,yani önümüze her konan yemeği yemeğe zorlanalım mı?
tabiki hayır.
ister şifreli ister şifresiz kanal olsun bugun tum yayıncılar buna ulusal kanallar dahil kendine çeki düzen vermek zorundalar...!!!
ne güzel mantık ; istemeyen izlemesinmiş öyleyse eroin pazarlayanlarda sana ne istemeyen almasın derse nolucak....

Canım .Öyle bir programa denk geldim geçenlered.Kadının biri ağlıyordu.Hem de ne ağlamak.Ertesi günü bir işadamı yardım etti.Kiranı vereceğim,eşini tedavi ettireceği ded i Son sözü öyle duygulandırdı ki beni."AMA BİR DAHA ASLA HİÇBİR YERDE BEN AÇIM DİYE AĞLAMA LÜTFEN ,ÇOK RİCA EDİYORUM." dedi.Pek izlemiyorum sinirlerim bozuluyor ama eşim izliyor.Zaman zaman bakmak zorunda kalıyorum.Ama bazen de böyle dersler de çıkabiliyor.Çünkü o işadamı bunları söylerken ağlıyordu!....

Kol kırılır yen içinde kalır"dı... "Kan" içen "kızılcık şerbeti içtim" derdi... "Haya" vardı, yokluğu-yoksulluğu anlatmaktan "ar" edilirdi... Evdeki sırlar dışarıya, konuya-komşuya dökülmezdi...

Ya şimdi...
O komşu televizyonu açıyor...
Oturup yan dairesindeki hayatı izliyor...
Ne kadar sır, ne kadar kirli çamaşır varsa hepsine 70 milyonla birlikte tanık oluyor...

Türk ailesi nasıl böyle şov malzemesi haline geldi?
Komşusuna, ailesine bile derdine açmayı "ar" bilen o ailelere ne oldu?
Söyler misiniz bana ne zaman çatladı "ar" damarımız?..

İnsanlar "özel" hayatlarını, aile sırlarını dökmek için yalvar yakar oluyorlar...
Mikrofonu eline geçiren...
Hiç "ar" etmeden, "hayasızca" en mahrem sırlarını ortalığa saçıyor...
Sabah kuşağındaki programlara bir bakın

Aslında kendin de açıkça dile getirmişsin. İnsanlar bayılır oldular yatak odalarını dahi herkese anlatmaya. Eskiden utançtan anne-babaya söylenmeyen şeyler şimdi 70 milyonun önünde kavga dövüş tartışılıyor. Ne yapımcıların ne de sunucuların kabahati var bu işte. Kimse kimsenin başına silah dayamıyor anlat kirli çamaşırlarınızı diye, çıkmasınlar, anlatmasınlar, izlenmesinler, raytingleri tavan yapmasın. Millet olarak yozlaşmaya başladık sanırım. O güzel ahlakımıza bi haller oldu. :uhm:

X