Apartmanımızda yavrusunu arıyan kedimiz

HanimKelesimiGetir

SüperAnneAnne
Pro Üye
20 Mart 2008
140.323
209.701
60
Dün sabah miyavlama sesiyle kapıya koştom hemen apartmanımızın bodrum katında 1 tane yavru kedimiz var simsiyah görseniz o kadar güzelki.
Kapımızın önüne gelmiş nasıl miyavlıyor anneside en aşağıda oda miyavlıyor yavrusunu arıyor belli ama bulamıyor bir türlü.
Asansörle inip anne kediyi kaptığım gibi yavrusunun yanına getirdim nasıl yalamaya başladı annesi oda hemen annesinin memelerine atıldı açıkmış tabi.
Otrurdum merdivenlere onları syrettim uzun bir süre gözlerim dolu dolu olarak.
Ne anne onu bırakıyor yalamaktan nede yavru annesinin memelerini bırakıyor.
Niye yazıyorum bunu biliyormusunuz.
Hani doğurup sokağa yada çöpe atan acımasız anneler varya.
İşte onların bunu görmesini çok isterdim .Hayvanlar bile yavrusuna sahip çıkarken yaptıklarının vicdansızlık olduğunu bilmelerini istedim.
Sadece paylaşmak istedim sizlerle bunu.

Bende başlığı okuyunca bulamadı sandım korktum.

Ben uzun oldu insanlar ile hayvanları kıyaslamayı bırakalı. Keşke herkez hayvan olsa gerçekten.

O kadar güzel bişey yapmışsınız ki en azından başkaları gibi aaa miyavlayor bu deyip kapı dışına atanlarınıda gördük .

Sizi yürekten kutlarım.

Annemizle yavrusunada sağlıklar dilerim :nazar:

Bende başlığı okuyunca bulamadı sandım korktum.

Ben uzun oldu insanlar ile hayvanları kıyaslamayı bırakalı. Keşke herkez hayvan olsa gerçekten.

O kadar güzel bişey yapmışsınız ki en azından başkaları gibi aaa miyavlayor bu deyip kapı dışına atanlarınıda gördük .

Sizi yürekten kutlarım.

Annemizle yavrusunada sağlıklar dilerim :nazar:

Güzel sözleriniz için tşk ederim önce .

Çok yürekli bir hayvan sever olarak dayanamıyorum işte

O anları yaşamak bile bana haz verdi

Kedilerimiz iyi şu anda yine beraberler

Ay kıyamam ben ona ya dayanamam... bende deli olurdum herhalde... dun carsıda aglayan cocuguna bır anne öle bır yerlestırdı kı tokatı kadının gırtlagına sarılasım geldı resmen ya.. Aslında onların böyle sahnelere sahıt olması azım dıcem ama senın gıbı hassas olan ınsanlar cok az ablacım...

ankçım yüreğine sağlık cnm,
doğurmakla anne olunmadığını insanlardan görüyoruz,hayvanlar daa bi kenetleniyo yavrularına,
sokağa atanlara alışmıştık ta duya duya,şimdide öldürüp atanları duyuyoruz ve bunlarada insan deniliyo,
kediye köpeğe hayvan diyoruz ne acı...

Meliscim görmen lazımdı canım olamaz böyle birşey nasıl yapıştılar birbirlerine

Annelik bu işte canım hayvan bile olsa yavrusuna sahip çıkıyor işte

ankçım yüreğine sağlık cnm,
doğurmakla anne olunmadığını insanlardan görüyoruz,hayvanlar daa bi kenetleniyo yavrularına,
sokağa atanlara alışmıştık ta duya duya,şimdide öldürüp atanları duyuyoruz ve bunlarada insan deniliyo,
kediye köpeğe hayvan diyoruz ne acı...

Görmeniz lazımdı nasılda sarıldılar birbirlerine oturdum seyrettim onları

Anne çocuğunu döver atar dışarıya kedicik onu bulmak için çırpınır böyle

Artık insanlıkta çığrından çıktı

Burada asıl hayvanlık kimde diye sormak lazım demi

Ay kıyamam ben ona ya dayanamam... bende deli olurdum herhalde... dun carsıda aglayan cocuguna bır anne öle bır yerlestırdı kı tokatı kadının gırtlagına sarılasım geldı resmen ya.. Aslında onların böyle sahnelere sahıt olması azım dıcem ama senın gıbı hassas olan ınsanlar cok az ablacım...

Buda anne işte ne diyeyim bunu göstersen de yine aynı şeyleri yapar ebrucum

canım benim görselliğinin yanı sıra tertemiz bir yüreğede sahib olduğunu hissediyordum inan. sanada bu yakışır.
çok haklısın söyldeklerinde,nasıl vicdanları vardır hayret ederim sürekli.allah insaf versin öylelerine akıl fikirde tabi.öpüyorum canım benmi.opuyorumnanaktan

annelik bambaşka dimi ablacım.........

evet dilercim anca bunu yaşayınca anlıyor insan
tam hakkıyla yapmak gerekiyor bunu opuyorumnanaktan

canım benim görselliğinin yanı sıra tertemiz bir yüreğede sahib olduğunu hissediyordum inan. sanada bu yakışır.
çok haklısın söyldeklerinde,nasıl vicdanları vardır hayret ederim sürekli.allah insaf versin öylelerine akıl fikirde tabi.öpüyorum canım benmi.opuyorumnanaktan

irnacım güzel sözlerin için tşk ler canım
aslında ders almamız lazım bu tür olaylardan
ama nasıl güzeller görmeniz lazım opuyorumnanaktan

Olayın mutlu sonla bitmesine çok sevindim...
Evde küçük kızım olduğu için eşim beslememe izin vermiyor ama ben kızıma hayvan sevgisini aşılıyorum...
Kalan yemekleri bir kaba toplayıp bahçeye inip kedilere veriyoruz..
Önceleri kaçtılar hep ama artık alıştılar bize, daha kapıya çıkar çıkmaz yanımıza geliyorlar...

Allah herkese vıcdan vermiş,hayvanlara bıle ama bunu bır tek bız ınsanoglu gözardı edıyoruz...

Doğru diyorsun kuzum vicdanımızı kaybetmememiz lazım kim olursa olsun bu.kaydirigubbakcemile3

Olayın mutlu sonla bitmesine çok sevindim...
Evde küçük kızım olduğu için eşim beslememe izin vermiyor ama ben kızıma hayvan sevgisini aşılıyorum...
Kalan yemekleri bir kaba toplayıp bahçeye inip kedilere veriyoruz..
Önceleri kaçtılar hep ama artık alıştılar bize, daha kapıya çıkar çıkmaz yanımıza geliyorlar...

Bende kalan yemekleri toplayıp veriyorum çünkü hepsi açlar nasıl yiyorlar
Marketten tavuk kemeikleri alıp haşlıyorum veriyorum yesinler diye
Bu hayvan sevgisi çocuk sevgisi gibi bir şey aslında kaydirigubbakcemile3

Küçükken oturdugumuz apartmanda topal bır kedı vardı,ayagının bırıne basamıyordu havadaydı ayagı...daha dogrusu bızım bınaya sıgınmıstı...Bınada gören komsuların kimisi ayagıyla tekme atıp bınanın önüne koyuyolardı ablacım... Sonra bu kedı hamıle kaldı ve dogurdu.. annem hep bu kedıye yemek verdı bızım kapının önunde bu yuzden karsı komsuyla cok zıtlasmıslardı,neymıs annem alıstırıyomus hayvanları buraya...Ama işin en komık yanı şu bu kedi sadece bızım kapımızın önü hariç her kapının önüne büyük tuvaletını yapıyordu :))) bır deıl ıkı deıl özellıkle yapıyordu bunu artık :) sonra yavrularını komsular aldılar saga sola attılar neler neler yaptılar apt.nı ıstıla edıyorlar dıye..en sonunda kedının kendısıde gıttı ya da ona da bısey yaptılar orasını bılemıyorum...

geçenlerde annem, ben ve ablam teyzemin kızına gittik evin dış kapısının önüne geldik benim üstümdede etek var bacaklarım yaz olduğu çıplak çorap falanda yok 2 kedi kapının önünde bir tanesi her birimizin bacaklarının arasında geçiyor sürünüyor falan annem hayvan hiç sevmez hatta bir ara tek bacağını kaldırıp geçti bir ara ben severim hayvanları da küçükken çok korkardım artık alıştım hatta sevebiliyorum bile annem demezmi bu hayvan üstümüze işeyecek :1shok: tam ben diyordum bu şekilde davranan kedi değil köpektir kedi asla açıkta bir yere pisliğini yapmaz eşinir bir toprak bulur ve mutlaka koklayarakda kapatır annem bir ara ayağıyla vurarak ittirdi yapma hayvana öyle dedim kızdım anneme kapıyı açtık teyzemin en alt komşusu bir kadın bu kedi doğurmuş ve yavrusu da çok küçükmüş apartmana almış yavruyu besliyormuş ve dışardaki bize sürtünen kedi de annesiymiş kapı açıldığı anda içeriye yavrusuna meme vermeye bakmaya girmek istiyor ufak kediyi sevdim çıktık misafirliği çıkarken ne göreyim anne kedinin altında yavrusu meme emiyor o da onu yalıyor elimi uzatıp uzatmamak arasında tereddüt ederek anne kediye uzattım sevmek için yavruna zarar vereceğini zannederek falan ısırır beni baktım kendini sevdiriyor sevdim anneyi ve sonra evimizi geldik...

Küçükken oturdugumuz apartmanda topal bır kedı vardı,ayagının bırıne basamıyordu havadaydı ayagı...daha dogrusu bızım bınaya sıgınmıstı...Bınada gören komsuların kimisi ayagıyla tekme atıp bınanın önüne koyuyolardı ablacım... Sonra bu kedı hamıle kaldı ve dogurdu.. annem hep bu kedıye yemek verdı bızım kapının önunde bu yuzden karsı komsuyla cok zıtlasmıslardı,neymıs annem alıstırıyomus hayvanları buraya...Ama işin en komık yanı şu bu kedi sadece bızım kapımızın önü hariç her kapının önüne büyük tuvaletını yapıyordu :))) bır deıl ıkı deıl özellıkle yapıyordu bunu artık :) sonra yavrularını komsular aldılar saga sola attılar neler neler yaptılar apt.nı ıstıla edıyorlar dıye..en sonunda kedının kendısıde gıttı ya da ona da bısey yaptılar orasını bılemıyorum...

wallaa iyi yapmış ebrucum kedicikte hak etmişler o komşular
annemine var bahçede 2 tane her yemek vakti geliyorlar mamalarını yiyip gidiyorlar hergün aynı saatte ama çok ilginç gelmişti bana saatli gelmeleri

insanlarda vicdan denen şey ne yazıkki yok hayvan sevgisi olmayan bence insanda sevemez

kesinlikle katılıyorum buna çünkü karşılıksız seviyorlar bizleri

geçenlerde annem, ben ve ablam teyzemin kızına gittik evin dış kapısının önüne geldik benim üstümdede etek var bacaklarım yaz olduğu çıplak çorap falanda yok 2 kedi kapının önünde bir tanesi her birimizin bacaklarının arasında geçiyor sürünüyor falan annem hayvan hiç sevmez hatta bir ara tek bacağını kaldırıp geçti bir ara ben severim hayvanları da küçükken çok korkardım artık alıştım hatta sevebiliyorum bile annem demezmi bu hayvan üstümüze işeyecek :1shok: tam ben diyordum bu şekilde davranan kedi değil köpektir kedi asla açıkta bir yere pisliğini yapmaz eşinir bir toprak bulur ve mutlaka koklayarakda kapatır annem bir ara ayağıyla vurarak ittirdi yapma hayvana öyle dedim kızdım anneme kapıyı açtık teyzemin en alt komşusu bir kadın bu kedi doğurmuş ve yavrusu da çok küçükmüş apartmana almış yavruyu besliyormuş ve dışardaki bize sürtünen kedi de annesiymiş kapı açıldığı anda içeriye yavrusuna meme vermeye bakmaya girmek istiyor ufak kediyi sevdim çıktık misafirliği çıkarken ne göreyim anne kedinin altında yavrusu meme emiyor o da onu yalıyor elimi uzatıp uzatmamak arasında tereddüt ederek anne kediye uzattım sevmek için yavruna zarar vereceğini zannederek falan ısırır beni baktım kendini sevdiriyor sevdim anneyi ve sonra evimizi geldik...

Ay kıyamam ben ona şimdi çünkü onlarda içgüdü olayı çok fazla olduğu için direk saldırıya da geçebilirler.
Tamamen yavrusunu koruma amaçlı yapıyorlar bunu .
Mutlaka emerken annede onu yalıyor temizliyor .
Hayvanseverler çoğaldıkça dostlarımız daha güvenli olur inşalllah

X