Çocuk Hastalıkları Antibiyotige karsi gecmeyen ates

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

Realmomy

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2017
2.075
1.686
Merhaba kızlar oglum 12 gün önce kulak enfeksiyonu geçirdi damlayla antibiyotikle gecti hemen pesine bi oksuruk basladi bu pazartesiye kadar peditus filan verdim saglim ocagina goturdum bogazi temiz cigerlerinde bisey yok dedi gecer dedi pazarteside gecmeyince goturdum ozele oda bogaz ciger temiz dedi steteskopla sonra kan testi ve rontgen istedi sag cigerinde enfeksiyon var dedi kan degerlerindede bi saptandi 3 tane igne yazdi birini ogun yaptirdik diger ikiside sali gunu biri sabah biri aksam yapildi igne bittikten sonrada cefaks yazmisti antibiotik ona basla igneden sonra dedi bende dedigi gibi yaptim sekrol cefaks bide nebilizatirden flixair ilac veriorum sabah aksam ama atesi hep 37.7 37.5 bi kere 38 oldu bole bi seviyede gidior gecmedi ates oksuruk gecti hafif arada hirilti var bu ates canimi sıkıyor isin garibi istahida yerinde bu arada bebegim 11 aylik distende olabilir mi bana bi akil verin kizlar bu arada hataydayim bura cooook fena sicak sicaklada iligili olabilirrr mi ?? Cevap verenlere simdiden tesekkurler

Antibiyotige başlayalı kaç gün oldu?Antibiyotige başladıktan 3 gün icinde ateş düşmeye başliyor.Surekli takip edin atesini serin tutmaya calisin

6 gün olmuş etki etmesi gerekiyordu antibiyotigin.Bence dr tekrar sorun .Cunku ates gecmezse tekrar getirin diyordu bana dr.
Pazartesi kontrolumuz var gitcez kontrole ama bilemedim ki yaa disten de olabilir mi hani cunku yuksek bi ates deil stabil 37 civari

Pazartesi kontrolumuz var gitcez kontrole ama bilemedim ki yaa disten de olabilir mi hani cunku yuksek bi ates deil stabil 37 civari
Konturolu varsa o zaman iyi 37 civari evet yuksek degil .Ama siz yinede duzenli ilaclarini kontrole kadar verin.Diste olabilir bazen cocuklar dis cikarma donemleri boyle hastalikla karisabiliyor diye duymustum

Merhaba kızlar oglum 12 gün önce kulak enfeksiyonu geçirdi damlayla antibiyotikle gecti hemen pesine bi oksuruk basladi bu pazartesiye kadar peditus filan verdim saglim ocagina goturdum bogazi temiz cigerlerinde bisey yok dedi gecer dedi pazarteside gecmeyince goturdum ozele oda bogaz ciger temiz dedi steteskopla sonra kan testi ve rontgen istedi sag cigerinde enfeksiyon var dedi kan degerlerindede bi saptandi 3 tane igne yazdi birini ogun yaptirdik diger ikiside sali gunu biri sabah biri aksam yapildi igne bittikten sonrada cefaks yazmisti antibiotik ona basla igneden sonra dedi bende dedigi gibi yaptim sekrol cefaks bide nebilizatirden flixair ilac veriorum sabah aksam ama atesi hep 37.7 37.5 bi kere 38 oldu bole bi seviyede gidior gecmedi ates oksuruk gecti hafif arada hirilti var bu ates canimi sıkıyor isin garibi istahida yerinde bu arada bebegim 11 aylik distende olabilir mi bana bi akil verin kizlar bu arada hataydayim bura cooook fena sicak sicaklada iligili olabilirrr mi ?? Cevap verenlere simdiden tesekkurler
En son bzde ayni seyi yasadik antibiotik btti daha da atesi cikti bi cok doktora goturdum dusmedi vucut savasiyo dediler en son 1000lik buyuklerin ictigi bir antibiotik verildi onda da gecmedi bekledik c vitaminiyle besledik cok srbze sulari meyve sulari daha da gecmeseydi losem testi yapilacakti ama cok sukir gecti kulak cok agir bir enfeksiyon zor geciyor. Bzimkisi basit soguk alginligiydi coccugn sekeri i bile dusmustu cok gecms olsn kulak zor geciyor daha gecmesse goturun doktorlarin savmasina bakmayn cigerler dr oyle yatiş falan istemedinz mi

En son bzde ayni seyi yasadik antibiotik btti daha da atesi cikti bi cok doktora goturdum dusmedi vucut savasiyo dediler en son 1000lik buyuklerin ictigi bir antibiotik verildi onda da gecmedi bekledik c vitaminiyle besledik cok srbze sulari meyve sulari daha da gecmeseydi losem testi yapilacakti ama cok sukir gecti kulak cok agir bir enfeksiyon zor geciyor. Bzimkisi basit soguk alginligiydi coccugn sekeri i bile dusmustu cok gecms olsn kulak zor geciyor daha gecmesse goturun doktorlarin savmasina bakmayn
Insallah goturcem canim kulak enfeksiyonu gecti ama cigerinde efeksiyon var dedi kan tahlilinide ekledim anlayan arkadaslar varsa eger bi baksin

Eklentiler

• 15618086872667319403507850241819.jpg
    15618086872667319403507850241819.jpg
    109,8 KB · Görüntüleme: 40
X