Anti tpo lütfen yardımcı olun

mrvlsy

Sakin. .
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2015
16
19
Anti tpo değerim > 13000 değerinde çıktı anti tribigulan ise 231 çıktı ne demek bu doktorum fazla açıklama yapmadı

tiroid hastalığınız var mı
ne şikayetiyle gittiniz

Doktora ne icin gittin? Etkileyen bir durum olsaydi doktorun yonlendirir ya da aciklama yapardi.

Ben hashimotoyum.

Ben gebelik dusunurken gittim ve antitpo yuksek cikti. Tshlar falan etkilenmedigi icin sorun olmadi.
Normal bir zamanda daha da yuksek cikmisti ve kullandigim tuzu degistirirerek yari yariya dusurmustum.

anti tpo antikor değerleridir.haşimato tiroid hastalarında çok yüksek çıkar.diğer değerlerle beraber bakılmalı ama tsh,t3,t4 gibi..ben haşimatoluyum da ordan biliyorum.
hangi doktora ne sebeple gittiniz,sonuç olarak ne yorumladı ,,teşhis tedavi ,ilaç vss???bunları yaz ki yardımcı olalım..

Yanlis hatirlamiyorsam 5 yil önceki testimde benimde bu degerlerim yüksek cikmisti. Anlami genetik olarak troide yatkinsin. Su anlik bi sıkıntı yok ama arada tsh degerlerini takip ettinmen gerekli.

Hipotiroid hastasiyim gebelik içim gitmiştim gebe kalamiyorum doktora endokrin e sevk etti yani korkuyorum pek bi açıklama da yapmadı

Doktora ne icin gittin? Etkileyen bir durum olsaydi doktorun yonlendirir ya da aciklama yapardi.

Ben hashimotoyum.

Ben gebelik dusunurken gittim ve antitpo yuksek cikti. Tshlar falan etkilenmedigi icin sorun olmadi.
Normal bir zamanda daha da yuksek cikmisti ve kullandigim tuzu degistirirerek yari yariya dusurmustum.
Merhaba dün bende alerji için gittim doktor tiroid varmi baktiralim diyip test istemisti sonuç için gittiğimde kan değerlerin iyi gelmiş dedi sonrasında eve geldiğimde değerlerine baktığında anti tpo yüksek tsh lar normal kafama takildi anti tpo neden yuksek olur

Merhaba dün bende alerji için gittim doktor tiroid varmi baktiralim diyip test istemisti sonuç için gittiğimde kan değerlerin iyi gelmiş dedi sonrasında eve geldiğimde değerlerine baktığında anti tpo yüksek tsh lar normal kafama takildi anti tpo neden yuksek olur
Tshler normal anti tpolar yüksek bendede. Haşimato hastasisin .. troid iltihabı yaşıyoruz. TSH Ler normal olduğu ici ilaç yazmıyorlar. İyi bir dahiliye doktoru bul kendine bence. Arada troid için ultrason fln yapıyorlar cunku

İyi olduğunu söyledikleri bi doktor buldum gittim eliyle muayene etti ultrasonla bakmadi ilaca gerek yok dedi dediğiniz gibi tsh ler normal çünkü dedi 3 ayda bir gidip tshleri kontrol ettir dedi

X