Anti hiv anlayan ?

ismira_1923

Rüyamda Buluttum
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2018
1.095
1.873
Kizlar selam,

Ben bundan 5 sene kadar önce çok da steril olmayan bir yerde dövme yaptırmıştım. Bir gazete sitesinde dövme yaptıranlar dikkat başlığı gördüm. Tıklayınca dovme ile hiv virüsü gecebildigi yaziyor. Belki hit almak için ama belki doğru bilmiyorum. Hamileyim ve kafama takacak yeni bir konu
Şimdi ortalama 2017 senesi denk geliyor sanırım. Ben ilk bebeğime hamile kalmadan hani gebelik öncesi bulaşıcı hastalik rutin testler oluyor ya. E nabizdan bakiyorum 2018 de anti hiv negatif, sonra 2019da hamileliğin ortasında anti hiv negatif ve 2.hamileligimde 2022 anti hiv negatif.
Bu negatif olduğum anlamına geliyor ama bu kandaki antikoru tespit ediyormus. Hiv vücutta var ise antikor hep olur mu. Mesela 2017de enfekte oldum diyelim, 3.aydan sonra hemen test yapsaydım anti hiv doğruyu gösterirdi. Ona baktım internetten ama benim testim ta 1 sene sonra. Bir de sadece anti hiv yeterli mi. Aslnda bende virüs var ama zaman geçti o yüzden antikor kayboldu ve anti hiv testi doğruyu göstermiyor olabilir mi. Aranızda tıbbi bilgisi olan var ise beni aydınlatabilir mi

Mesajınızdan sonra kafam bir karıştı ki sormayın hiv yok derdim biri bana negatif deseydi. Antikor kaybolması olayını hiç duymadım. Hiv hep vücutta sonuçta. Bağışıklık baskılansa antikor üretmedi diyelim. Bilmiyorum pratikte bu mümkün mü ama öyle bir durum olsa siz de sık sık hasta olurdunuz.

Evet buna benzer internette biseyler okumuştum. Antikor kaybolsa zaten siz suan hasta olurdunuz diye. Sanırım tıbbi bilginiz var. Doktor ya da sağlıkçı misiniz

Negatifsiniz..yani hasta değilsiniz..dövme yaptığınız yerden size bulaşmamış demek ki
Teşekkürler yorumunuz için. Orayi internetten bulup gitmiştim. Açıkçası ilk içeri girince benim de içime sinmedi ama girdim artık içeri. O zaman dovmeden hiv buluşacağı aklımın ucuna bile gelmemişti. Gerçekten bi yerden sonra artık vücudum kaldırmıyor bu anksiyeteyi

Kan yoluyla bulaşan bi hastalık olduğu İçin aynı iğne ile birden fazla kişiye yaptıysa ve tabi kişi de hastaysa bulaşma ihtimali var ama siz bu süreçte defalarca test yapmışsınız ve negatif çıkmış

Evet negatif çıktığına eminim. Tek korkum üzerinden çok zaman geçti. Başka bir test var mı. Sadece anti hiv e mi bakarak karar veriliyor gibi sorular.

Antikor demek vucudunuzun hıv e karşı oluşturduğu savunma demek ve eğer Hıv taşıyor olsaydınız vucudunuz buna savunma gösterecek vr antikor üretecekti ve antikor kanda kaybolmaz yalancı pozitiflik sebebi olabilir ama o çok farklı bir konu. Kısacası eğer hıv taşıyor olsaydınız o yıldan itibaren yaptığınız testlerin sonucunda çıkar bu fark edilirdi.

Antikor üretmemişsiniz dolayısıyla HIV negatif demek oluyor.

Hiv virusu kapsaydiniz kaptiktan 3 hafta sonra yaptiracaginiz tum HIV testleri pozitif cikardi hem de titreleri cok yuksek olurdu, tamamen negatifsiniz hamilesiniz bir de bunu asla riske atmazlardi zaten. Ayrica dovme merkezlerinde hiv bulasma neredeyse tarih oldu, iliskiyle bile cok zor bulasan havayla temas edince yasamayan bir virus.

Merhaba bu yalncı pozitiftik dediğiniz gebelikte sık rastlanır mı? Gebeyim be şu an benden kan isteniyor şüpheli diye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…