Anti Cmv İgm / İgg ve Avidite sonuçları !

gzem33

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2024
4
2
26
Arkadaşlar merhaba 6+5 haftalık hamileyim. salı günü Mersin de bir özel hastanede kalp atışlarını duyduk herşey gayet iyi dedi doktor, sonra gebeliğin başında yapılan CMV İGM testi istedi ve sonuç 1,08 poz. olarak çıktı doktor risk var dedi Avidite için tekrar kan aldı 5 gün sonra sonuçlanır dedi. Tabi bu arada eşim beni direk Mersin araştırma hastanesi enfeksiyon bölümüne götürdü. oradaki doktora konuyu izah ettik ve genelde böyle olur muhtemelen daha önce geçirdiniz ama biz yine de bakalım dedi. Araştırmada da bakıldı bu sefer hem Cmv ıgm hem cmv ıgg hem de avidite bakıldı. ve sonuç;
CMV İGM:0,579 NEGATİF
CMV İGG :97,53 POZİTİF
CMV IGG AVİDİTE: 64 (55 TEN YUKARI SONUÇLAR YÜKSEK AVİDİTE OLARAK NİTELENDİRİLİYOR)
şimdi özelde pozitif veren sonuç araştırmada negatif ve 3 aydan eski geçirilmiştir bağışıklısın diyor.
kafamız karman çorman oldu bu durum ile daha önce karşılaşan ve şuan durumları nedir acaba rica etsem dönüş yapabilirler mi?

İggler pozitif olması normal evet ama sonra neden öyle çıktıysa . Doktorna kısa sürede danış en güzeli

sonradan çıkan testlerim aslında herşey yolunda korkma diyor.
igm negatif igg pozitif daha avidite yüksek daha önce geçirmişsin diyor.
ama özeldeki ilk yapılan test kafamızı karıştırıyor.

Benim cmv igm negatif, cmv igg pozitif çıkmıştı. Bebeğimde bağırsak parlaklığı oluştu, doktor testleri tekrar istedi yine aynı çıktı, doktorum avidite istedi, tıp fakültesinde yaptırdım. İlk testimde avidite sıkıntılı çıktı (%29) yani aktif enfeksiyon var. Tıp fakültesine gösterdim bu nedir diye. Büyük ihtimalle numuneler karıştırılmış tekrarlandı aviditem düzgün çıktı (%91) yani eskiden geçirilmiş. Bu arada ilk avidite testim hemen çıktığı için doktor da muhtemelen yanlışlık var hemen 2 günde çıkmaz demişti. Aviditeyi 1 hafta içinde iki kez yaptırdım, o ara değişmesi de imkansızdı yani. Ve gebelik başında da değerler düzgün çıkmıştı.

Benim igg/igm normal çıkmasına rağmen benden avidite istediler bir sorun mu var diye.

O dönem bu durum kafamı çok kurcaladı araştırdığıma göre igm/igg normalden farklı çıkıp (lab kaynaklı) avidite ile netliyorlar durumu yani kafanıza takmayın. Aviditede sorun yoksa sıkıntı yok.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…