Antalya da bebekli odada klima

Dilara07abc

Üye
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2021
158
65
31
Arkadaşlar 4 ayimiza yaklaştık bebeğimle.havalar çok sıcak burada klimasız yayılmıştır. Bebeğimle birlikte klimalı odada yatıyorum geceleri gündüz çok kullanmıyorum ama gece ihtiyaç duyuyoruz. Bebeğimin altına uzun pijamasini giydiriyorum,kısa kollu t-shirt üstüne ince bir örtü örtuyorum. Klima bebeğe değil ters yöne doğru vurduruyorum. Yüksek derecede de çalıştırıyorum ama korkuyorum hasta olur diye bizim gibi olup klima kullanan var mı aranızda nelere dikkat ediyorsunuz ona göre önlem alayım

Ben annemlere gittigimde adanaya, klimayi oturma odasinda calistirip biz cocuk odasinda uyuduk ic kapilar acik dis kapilar kapaliydi...tabi mutfagi salonu kullanmdgmz yerleride kapattik hasta olmadi cok sukur1 hafta boyleydik

Ben cok sicak bir ulkede dogum yapmistim. Dogumdan itibaren 6 ay klima ile buyudu bebegim. Hic hasta olmadi. Klimayi ya tamamen yere ya tamamen tavana bakacak sekilde ayarladik hep. O zaman soguk hava daha dengeli yayiliyor odaya. Yine de odanin her yerini gezip sogugun daha fazla vurdugu yer var mi diye kontrol ederdim cunku klima olunca illa bir yerde soguk akim hissediliyor. Bebegimi akim olan yere yatirmadim hic. Banyo yaptirdiktan sonra bir odada klimayi yuksek acip diger odada oturduk bir muddet.

Ben de Antalya da yaşıyorum, büyük oğlum Mayıs doğumlu yani yaklaşık 2 aylıktan itibaren klima ile uyudu. 27 derece en düşük fan ayarında, tek zıbın ile yatırdım

aynı şekilde yatırmıştım sizden farklı olarak yaptığım tek şey ise oda pencerelerinden birini hafif açık bırakmaktı, içerde ki temiz hava değişsin diye...
hasta falan da olmadı şükür :)

Ben de Antalya da yaşıyorum, büyük oğlum Mayıs doğumlu yani yaklaşık 2 aylıktan itibaren klima ile uyudu. 27 derece en düşük fan ayarında, tek zıbın ile yatırdım
Ben bilemedim korktum etrafımda herkes hasta edersin diyince merak ettim yanlış mı yapıyorum diye daha iki gündür artık dayanamadım boğuluyordum uyuyamıyordum o yüzden açtım artık çocukta isiliklenmeye başladı gündüz yine idare ediyorum ama akşam zorlanıyordum

Ben annemlere gittigimde adanaya, klimayi oturma odasinda calistirip biz cocuk odasinda uyuduk ic kapilar acik dis kapilar kapaliydi...tabi mutfagi salonu kullanmdgmz yerleride kapattik hasta olmadi cok sukur1 hafta boyleydik
Bizim odalar arasında mesafe var o yüzden farklı odaya geçemiyorum hiç gelmiyor serin hava denedim onu ama klimanın ayarını sabit tutuyorum oda ısısını gecede kalkıp kontrol ediyorum oda sıcaklığını ama yinede ne bileyim endişlendim o yüzden sormak istedim teşekkür ederim cevabınız için

Banyoyu bende sabah üstü yaptırıyorum genelde akşam saat 8-9 da uyku saati o saate kadar klima açmıyorum ne.olur ne olmaz diye elimden geldiğince dikkat etmeye çalışıyorum daha yeni hastalıktan kurtulduk ateşimiz vardı öksürüyorduk o yüzden tedirgin oluyorum

Antalya da klimasız yaşamak imkansız, bence gündüz de açın. Doğrudan vurmasın yeter. Bir de pencereyi hafif aralık bırakıyoruz biz, hava sirkülasyonu olsun diye

2 senedir yazları 1er hafta tatile gittik oğlumla. Klima açık uyuduk, sadece onu klimanın direkt vurduğu yere yatırmadım. İlk sene üstüne müslin battaniye örtmüştüm bu sene örtüyü kendi açabildiği için üstüde açık uyudu. Zaten o sıcakta klima olmadan insan uyuyamaz ki..

Biz klima aparatı kullanıyoruz bize vurmuyor
Hem tozu miteleri filan da size ve havaya uflememis oluyor
Alerji durumu ortadan kalkıyor sayılır

Bı bakın isterseniz
300 liraydı

Kesinlikle öyle klimasız boğulacamışsın gibi oluyor

Benimde 21 günlük bebeğim var. Genzi sürekli tıkalı. Antalya da klimasız mümkün değil. 32 de çalışıyor yine de isilik çıkardı bebeğim

Kızım doğduğundan beri klimalı odada yatıyor. Antalya’da yaşıyorum. Kışın ısıtma klima ile, yazın serinlemek için zaten hiç kapanmıyor. Alıştı artık çocuğum. Arabada da klima açık. Bebeğe doğru vermiyorum. Bazen burnu tıkanıyor. Serum fizyolojik yapıyorum. “Bebeği nasıl alıştırırsan, öyle devam eder” diyorlar. Benim kız sıcağa asla tahammül edemiyor.

Benim bebeğim de tahammül edemiyor rahatsız oluyordu kullanıyorum çok şükür bir soru sorun yaşamadık. Tabi ilk başta tedirgin oldum sonradan burada konu açınca tek başıma olmadığımı anlayınca rahatladım