Annişler el ve ayaklarında şişlik ve uyuşma başlayanlar var mı?

esencen

Tuğram ömrüm benim (ESEN)
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2008
241
0
41
:CüvCüv: merhaba anniş ve bebişler....ya ben 22. haftama girdim son 1 haftadır ellerimde uyuşma var,ayrıca şişlikde oluşmaya başladı..aslında öğretmenim ve sürekli hareket halindeyim gerçi çok yormamaya çalışıyorum kendimi ama bu uyuşukluktan geceleri uyanıyorum,sanırım şişlik parmak sinirlerine baskı yapıyormuş ondan dendi...yarın kontrolüm var soralım bakalım doktorumuza....herkese iyi geceler...

Merhaba ben de 22 haftalık hamileyim. Ve sabahları ellerim şiş uyanıyuorum. Geceleri de uyuşma ile. Ama üzerine yatıyorum genelde. Ayrıca iki sabahtır da ellerimi çok kullandığımda(fön çekerken ya da banyo yaparken ) parmaklarım uyuşuyor. Dr dan alacağın cevabı yazarsan sevinirim. Çünkü benim kontrolüme daha iki hafta var. Teşekkürler...

dikkat edin kızlar şişlik uyuşma gibi şeyler ihmale gelmez dr um sürekli soruyor bana bunları..
sanırım dikkat edilmediğinde ve kiloluysanız albüm rahatsızlığı oluyomuş teyzemin kızı olmuştu şiş şiş oldu heryeri..
dikkat edin..

ya bende şişlik var ama uyuşma yok, bugün sağlıkocağında da ödem olmadığını söylediler ödem yoksa ayaklarım neden şişiyooorrr

Ben de de bikaç gündür oluyo şişlik ayaklarımda 2 gün klasik tarz ayakkabı giydim bugün spor

ayakkabılarıma ayakcıklarım biraz zor girdi ya aslında tuzlu şeylerde yemem ama galiba hiç tuz

katmamam gerekiyor

ya ben 20. haftamı yeni doldurdum ama yaklaşık 1 haftadır falan gece yada sabah uyandığımda ellerimin uyuşmuş olduğunu farkediyorum albümin ödem yada şişlik yok fisfisfis

bazen benimde ellerimde şişlik oluyo. ama geçiyo. uyuşuklukda kızlar sürekli bi tarafa yatarsam oluyo.

kızlar yatış şeklinize dikkat edin. sol tarafa yatmak ve iki bacak arasına bi yastık almak gerekiyor. böyle olunca hem bebişe iyi kan gidiyor hemde böbrekler iyi çalıştığı için gün içindeki o şişlikler olmazmış.

ama dinlenmeyle geçmiyorsa bu şişlikler doktorunuza danışın yine de.

Kızlar selamlar şişkinlik ve uyuşma farklı şeyler geçen gün okumuştum ellerdeki uyuşmanın KARPAL TÜNEL SENDROMU nun habercisi olabilir diyordu ve MUTLAKA DR.A DANIŞILMASI GEREKLİ YAZIYORDU .

kıslar bende de şişlik iki üç haftadan beri var. bayramda güzelim ayakkabılarımı giyemedim. ayaklarım girmedi şok oldum..bu bikaç gündür de azıcık bişey aynı tarafa yatayım hemen kolum falan uyuşuyor.doktoruma gittiğimde danışayım en iyisi. korktum şimdi yazdıklarınızı okuyunca...

kızlar ben dkt.sordum tansiyonumuda ölçtü tansiyonum iyi çıktı ama 24. haftana kadar net bi şey söyleyemem dedi şeker taraması yapınca şiliğe bkacakmı şekerdende kaynaklanabilirmiş,ama tuzlu yeme dedi...bebeğim çok iyiydi bacak bacak üstüne atmıştı ve ultrasyonda da oynayıp duruyordu...ama uyuşukluk hala devam ediyo sabahları parmaklarım uyuşuk uyanıyorum....inşallah sorun olmaz bebişimiz ve bizim için...

bendede başladı ellerde uyuşma bacaklarda şişlik . uyuşmanın sebebi calsıyum eksikliğiymiş calsium sandoz kullanmamı söyledi doktor..bacaklarım için yükseğe koy uzan dedi...umarım 4 ay daha devam etmez..

geçen hafta hematoloji dr una gittim uyuşukluk ve morarmaları sormuştu bana ,
neden sorduğunu bilmiyorum
ben de bir şey çıkmadı ama
acaba hemotoloji uzmanına görünseniz diyorum

benim son 3 haftadı ellerimde ve bileklerimde uyuşukluk ve kramp oluşuyor bazen öyle çok canım acıyor ki uykumdan uyanıyorum, özellikle sabahları uyuşma oluyor ve gün içinde geçiyor, doktoruma sorduğumda hamilelikte olur dedi ve bana magnezyum calsiyum tableti verdi yapacak bişey yokmuş hamilelikte olurmuş sol tarafına yatarak uyu dedi

merhaba annişler....kızlar ayak bieklerimde çok şişme oluyo sizlerdede oluyomu?gün içinde oluyo akşam dinlenince geçiyo...

X