Annesi bu bebeği evime bıraktı

minikiz

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2008
1.088
16
arkadaşlar dün evde yokken annesi bu bebeği kanepemin altına bırakmış.gelir diye bekledim ama gelip almadı.bütün gece uyudu ama şimdi ağlamaya başladı.pamukla ağzına süt damlatıp beslemeye çalıştım yanına da sıcak su torbası koydum.böyle küçük ve annesiz bir bebişe bakan var mı.ne yapabilirim.lütfen yardım edin ölürse çok üzülürüm.yağmur da başladı annesi duysun diye dışarı çıkaramıyorum.eşimde bizim kokumuz sindi üzerine o yüzden almaz annesi diyor.başına gelen varsa nasıl beslediniz.yeni resim ekleyeyim derken eskisi silindi : ( neyse bizim bebiş büyüdü annesiyle turlara başladı

Son düzenleme:
Allahım ne kadar tatlı bir yavru...delikafadulden
Annesi belki gelir bilmiyorum bırakmaz bence.
Ama siz onu sıcak tutmaya çalışın, sütle beslenebilir galiba.
Çok küçük sanırım. Ama çok tatlı imakanınız varsa siz bakabilirsiniz...
a.s

annesine bir şey olmadıysa gelir. ama gelmezse. ,ben lokumum kedim,çok küçüktü
bbebek mamasıyla besledim. eczanelerden damlalık aldım. onunla ağzına mamayı verdim..sütü kabul etmedi ama bunu içti..sıcak tutun. ...

biraz süt içti.ama ben annesi gelip alsın istiyorum sanırım güvenli bir yer ararken bizim eve girdi peki yarın falan hava açarsa yine alır mı ki annesi?camdan girip bırakmış,oraya koyup beklesem alırmı çok küçük daha gözü yeni açılmış anneye ihtiyacı var onun

Hayatım annesi gelirse bile vermeyin, hemen boğar atar.
Üzerine sizin kokunuz siniyor çünkü, anne de varsa diğer yavrularına zarar vermesin diye boğuyor.
Bence bi veterinerden ya da pet shoptan yardım isteyin.
Henüz çok yavru...daha özenli bi bakım ister çünkü.

aaa.istemez diye duymuştum ama boğar deyince vazgeçtim annesini beklemekten.neyse ömrü varsa ben bakarım elimden geldiğince ona

canum hayvanseverler grubuna mesaj atarsan daha çok yardımcı olurlar. burası pek uymamış.

ben de resim göremiyorum bebek sanmıştım ama kanepe altı deyince hemen anladım

canım annesi gelse de vermemeye çalış çünkü hırpalar yavruyu artık senin kokun var diye üzerinde.

benim de bunun kadar kedilerim var gerçi benimkilerin anneleri başlarında.

canım önce bir veteriner veya pet shoptan yeni doğan kedi maması alman lazım veterinerden alsan daha iyi olur anne sütü yerine geçiyor.

toz şeklinde suya karıştırılıp biberonla verilenleri de var.

bir de kedi kumu alırsın kum kabına götürdüğün zaman patilerini yavaş yavaş kuma sürersin tuvalet alışkanlığını öğrenmiş olur ama çok sıcak tut canım

bebişin sığabileceği bir kafes gibi bir şey varsa eşin kablo çekerek bir ampul bağlasın üstüne böylece çok rahat ısınır ağlamaz.

sen de kafesin içine pamuk veya minder koyarsın orada kalır canım

arkadaşlar ilginiz için sağolun teşekkür butonu olmadığı için hepinize birden a.s. anlaşıldı ki ailemizin yeni bir üyesi var. eğer çıkmak zorunda kalırsam bilin ki bebeğimle ilgileniyorum konu açtı kaçtı demeyin sakın

aynı durum banada olmuştu bahçede bi kedi yavrusu bulmuştum
biberonla süt içirmeye çalışmıştım ama pek başarılı olamamıştım kaydirigubbakcemile3
yaz olduğu için bi kutunun içinde besledim bahçede
iki gün geçmeden annesi gelip almıştı
bilmiyorum sonra yavrusuna ne yaptı ama bırakacağını zannetmiyorum

neyse konuyla alakalı mantıklı bir yorum yapıyım sonunda :roflol:

bebeğiniz gerçekten çok çok tatlı.
insan ayrılmaya, bırakmaya falan kıyamaz bunu mümkün değil.
henüz içemez ama ilerde bol bol süt içirmeye çalışın, çünkü bebekken süt içmeyen kedilerde ileride gençlik hastalığı diye bir haslık çıkıyor.

ayy kıyamam yaa bende de resimler gözükmüyor okurken dedim kii yok artıkk o nası oluyo falan sonra diğer yorumlardan anladım kiiii kedijikmiiişşşş
haydi hayırlı olsun bide kediniz oldu

Şurda hayati tehlikesi olmaya müsait bir yavrucak var ve 3 sayfa okuyorum 2-3 mesaj dışında hepsi konu dışı alakasız mesajlar. Bunları okumak zorunda olmakta kötü içlerinde ya ilgili mesaj varsa kaygısından.

Gelelim konuya. Tabi gelebilirsek.

Annenin gelip almayacağını varsayıyorum.

1- Sıcak su torbası devamlı dursun yanında sıcak bir şekilde üşütmesin cam kapı açmayın.

2- Pamukla süt filan damlatılmaz ayrıca dilerim ki sütü olduğu gibi vermediniz.

1 çaybardağına çeyrek süt kalanı su ile doldurun ılık olacak tabi içine çok az bir şeker atıyorsunuz anne sütü kıvamını yakalaması için, kedi biberonu ile 2 saatte bir emmesi gerekli.

3- Ağlamasının nedeni annesini arıyor olması yada o an acıkmış olması.

4- En önemli kısım, sanıyorum sizde olduğunda beri tuvalet yapmadı çünkü onlar yapmayı bilmezler ve eğer yapmazlarsa ölürler. Bu annenin görevidir ama artık siz yapacaksınız.

Şöyle ki,

Elinizle yavrunun karın kısmını iki yerden tutup ileri geri hareket ettirin yavaşça masaj yapar gibi çiş gelmiyor gibi gelebilir 5 yada 10 dakika sürdürün sonra bakacaksınız ki damla damla çiş yapıyor. Bunu her gün bir kaç kez tekrarlayın çünkü dışkıda yapacak. Bu çok önemli içinde kalırsa ölür zira.

Dilerim sağlıcakla büyür.

Ayrıca gözleri açıldığına göre bu yavru 12-20 günlük arasıdır. Eğer gözleri baya ufak ise 15 günden azdır ama yeterinde açılıyorsa 20 güne yaklaşmıştır.

1.sıcak su torbası koydum
2.sütü suyla karıştırmıştım.(normal bebeklerden yola çıkarak)
3.annesi için ağlıyor ama sıcak su oldukça işe yaradı
4.karnına masaj kısmı akşamüstü aklıma geldi ve gerçekten yaptı
5.süte şeker de karıştırdım
6.tok tutsun diye azıcıkta prinç unu kattım süte(gerçekten çok az)
7.bilgiler gerçekten mantıklı ve işe yarar teşekkürler.
editle ekledim.gözleri tam açılmıyor ve ayaklanmamış sanırım bir haftalığı geçmiş sevgiler

Yok yok pirinç unu katmayın, sadece süt su şeker olsun.

Karına masajla idrarını yapması güzel buna dediğim gibi devam edin günde 3-4 kez idrar yaparlar çünkü.

Göz açık ama ayaklanmadığına göre tahminimce 12-13 günlük bir sıpışınız var:asigim:

merhaba canım a.s.
ne kadar güzel ona sahip çıkmanız.bende böyle bir bebek bulmuştum geçen yıl.bu bebek ikinizin kısmeti inşallah bereket getirir yuvanıza..
biberon yada enjektörle veriyorsun.pastörüze sütler yetersiz malesef.birde annesiz yavrular için petşoplarda özel mamalar var anne sütü tozu olarak..2 aylığa kadar onu veriyorlar 25 ytlmi ne ben ondan verdim..kolları çok zayıftı toparlandı....şimdi yuvasında havuluların altına eski bi saat koy o tiktağı annesini kalp atışları zanneder..yada o olmadı sen onu kendi kalbine koy senin sesini duysun...:asigim:birde sürekli sıcak tutu çok çabuk üşür onlar...birde poposunu zeytinyağla ov yalanmayıda öğrensin..
canımmm sana bir şey deyimmi çok özel hayvanlardır kediler..çok mükemmel..tanıdıkça insanları beğenmeyeceksin inan...

arkadaşlar bebişin annesi gelip aldı.akşam kurstan dönüp mamasını hazırladım.hava güzel diye camı açtım zavallı annecik karşı duvarda bekliyormuş camın önüne koyup bekledim gelip kokladı sonra da ağzına alıp götürdü.zarar falan vermedi.çok sevindim.bu arada paylaşımlar için sağolun.belki biraz büyüyünce yine görürsem resmini koyarım.hepinize sevgiler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…