Annemi sevemedim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Benim annemde böyle. Telefonda konusuyorum ama pek gitmiyorum o da gelmiyor, geldiğinde de sinir krizi geçiriyorum. Gelmez ama geldiğinde de 10 dakıka oturuyor sonra gidiyor ergen gibi misafir odasında takılıyor masayı kurduğumda gelir yer yine gider ama şu bardağı şuradan alıyım mutfağa götüreyim olayı yoktur. Ameliyat oldum kaynanamı göndertti evden bakmaya gelicem diye. Geldi yemek var mı dedi ( 4. - 5. Günüm ameliyat olalı ) hayır dedim, dışardan söyletti girip mutfakta yapmak yerine. Ben ve eşim yemedik sinir olduğumuz için annem yedi toparlamadan gitti uyudu sabahın köründe de kalkıp işe gitti. İşe gideceğinide bilmiyorduk bana bakmaya geldi sanıyoruz :) yani her türlü anne var maalesef.

Bende yukarıdaki bir çok arkadaşin dediğine katılıyorum hayat yorgunu bilemeyiz kendi içinde neler yaşamış neler görmüş geçirmiş çekmiş neler var eğer omuz ve boyun ağrısı varsa yaşanılanlardandır bizler şu dönemlerde iyi kötü çalışıp maddi olarakta özgür sayılırız onların zamanında oda yoktu mecbur katlandılar belkide herşeye...daha sakın davranabilseniz en azından dinleseniz. Anne kavramı ne kadar içi dolu! ben annemi 14 yıl bitti kaybedeli yoğun bakımdayken son günlerinde diyalize bağlamışlardı ona bile razıydım dedimki hani diyaliz servisleri hastaları evinden topluyor ya ikimiz biner konuşa konuşa her seansına gideriz ama o bile nasip olmadı anne acısı yokluğu çok zor insan kendini karşılıksız seven düşünen kimsenin kalmadığını anlıyor.

Maalesef böyle acıtasyon bir durumu yok
Tam manasıyla bir eli yağda bir eli balda bir evlilik hayatı oldu tek derdi babam vefat edince olunca kabul

Ama maddi manevi hiçbir derdi yoktu

Babam vefat edince 1 kere ya sizin babanız öldü demedi
Hep benim kocam öldü dedi
Tek derdi kendisiydi kocasız kaldım koca koca koca başka bir şey demedi

Bu benim annem türü işte

Doğumlarda yüksek yardımını (!) da gördük çok şükür

Of bilmiyorum sevmiyorum içimden gelmiyor

Size gelince ne yapmasini istiyorsunuz. Yatisn neden batiyor
odada sürekli ağlamaklı yatması enerjimi düşürüyor

Ben pilav yaptım sen çorba yap gibi kafasında hesap kuruyor sürekli hesapsız kitapsız plansız yemek yapsın ya da o gün yorgunda yatsın yapmasın istiyorum

Özetle hesap kitap plan yapmasın istiyorum
Ev arkadaşım gibi plan yapıyor

Ay tam çıldırmalık

Kabullenin sevemiyorum diyorsunuz bana değişik geliyor ama siz sevmiyorsanız yapacak bişey yok. Yani düzeltebilecek bişey yok ,bu ilişkiye ya devam ya tamam diyeceksiniz. Kardesleriniz var mi?

Insallah kocanız vefat etmez de annenizi bu şekilde anlamak zorunda kalmazsınız

Ya anlatamıyorum böyle yazınca kötü evlat oluyorum

Annem için yaptığım fedakarlığı sıralayacak değilim tüm kardeşler böyle düşünüyoruz o ilginç

Çünkü annem işi düşünce bizi istiyor yanında neyse eminim siz harika evlatsınızdır buyur en iyi evlat ödülü

Babam öleli 2672727 yıl oldu hala mı depresyonda

Hayır anlamaya çalışıyorum o yüzden aklıma takıldı yazdım tekrar

Mesela bana gelince hep hasta
Ama dededen arsa kalmış bakmaya gittik tepelere çıktı koştu aa dedim koşabiliyormuş

Ben Ege’de tatile götürdüm sonra yurtdışına çıktım onu götürmedim diye aylık benden aldığı para miktarını arttıracaksın daha çok vereceksin diye bağırdı

Evlatsınız bana bakmak zorundasnız
Bana para vermek zorundasınız
Beni idare etmek zorundasınız vs bu lafları tavırları normal mi

E anne sen de ben öğrenciyken bana 1₺ yollamadın ne yapayım dul kadınım nasıl sana para göndereyim bu laflar normal mi

40 yaşındaydı şimdi anlıyorum genç olduğunu bir işte çalışabilecğeini ama bunları yapmadı normal mi

Gerçekten anlamaya çalışıyorum ben miyim kötü
Yoksa annem mi
Sırf doğurdu diye melek mi olacak
Doğurdu temel Bakımı sağladı Aç bırakmadı bu yeterli mi
İşe girer girmez bana ne kadar yollayacaksın dedi
Hala aylık para veriyorum cazgırlıkla arttırmak istedi bütçem yok dedim önceden diyemez verirdim hep

Normal mi
Normal olan nedir herkesin mi annesi böyle normal bu ben mi kötü evladım

Kocası ölünce sosyal çevre statü zengin çevre bunları kaybetti hava atamaz oldu üzgünüm ama babamı da çok sevdiğini düşünmüyorum artık

Derdi tasası bunlarmıydı gibi yoksa değil de ben mi çok kötüyüm

Ben kötüysem annemin lafları normal mi

Yani her zaman evlat mı anneyi teselli etmek zorunda
Beni kim teselli etmeliydi

Kendisi aynı şehirde yaşamasına rağmen ananemi 1 kere doktora götürmedi hep dayım ilgilendi böyle işlerle

Normal mi
Ben a+ hastanelere götürdüm hiçbir hastalığı yokken-ona göre çok hasta tabi - parası benden tabi hep oraya girmiyoruz

Büyüyünce e anne sen ananeme hiç destek olmamışsın deyince sinirlenip çıldırmlar normal mi

Doktora gidip doktor bir şeyiniz yok hareket edin beslenmeye dikkat edin diyor

Annem bu doktor bir şeyden anlamıyor ben şöyle hastayım böyle hastayım vs bunlar normal mi

Hayır normalse normal diyin
Ben kendimi düzeltmeye çalışayım artık bu konu başımı ağrıtıyor

Evde yalnız kalma gel bende kal 1-2 ay diyorum geliyor
2. Hafta ben sıkıldım
E anne haftaiçi çalışıyorum haftasonu geziyoruz

Hayır ben kalamam sıkıldım

E anne çık markete git bak şurada park var yürüyüş yap benim işim var mesai var yani gelemem

Hayır gitmecem evde uyucam akşam 16-17 ye kadar

Tamam uyu anne

Eşim : annen hasta mı doktora götürelim ?

Anne gidelim mi doktora iyi misin

Üğgügügğ bir şeyim yok filan falan sonra 2 hafta böyle tüm gün yatmalı kalıyor sonra gidiyor

Bunlar normal mi sorun bende mi

E anne komşularınla gez toz

Bak şurda halk eğitim var kursa git

Pilatese yazdıralım seni vs

2 gün gidip bırakması tüm gün yatması normal mi tamam değil üzgün diyorsun 20 yıldır mı üzgün

E evlen anne
Ortamım yok
E anne sana kocayı ben bulamam ki sana

Güüfügğğfğğfğğfğf

Ben miyim kötü

Neden haklı cıkmak ıcın takla atıyorsunuz
Hayır atmıyorum de ki şurada haksızsın
Sorunu anlamak istiyorum

Yani kocası vefat ettiği için
Babasız büyüyen çocuklar her zaman anneyi teselli etmek zorunda mı

Yoksa babası öldü diye anne mi kol kanat açmalı çocuklara anlamadım

Annenize bu kadar ofkelıysenız gorusmeyin.
Bu kadar konusmaya gerek yok bence.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…