Annemi sevemedim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Deltavealfa

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2020
4.039
6.999
34
Yine bir anne konusu
Annem bana gelince hastayım moduna girer ve tüm gün ciddi anlamdan tüm gün uyur normalde de tembeldir
Ama artık tahammülümü zorluyor yani annem olur diye laf söylemiyorum
Ondan yemek beklediğimi düşünüyor-çalıştığım için- ki normal anneler böyle yapar kızları çalıştığı için yemek pişirirler akşam da kzılar bulaşık vs toplar

Yıllardır aynı artık aşırı ilgisizim
İlgilenmiyorum geçmiş olsun bir şey lazım mı diyip geçiyorum başlarda gerçekten hasta olduğunu düşünürdüm

Oysa hep aynı
Bana gelince tüm gün uyuyor hayır sırtın ağrır boynun ağrır nasıl tüm gün yatabilir bir insan

Ne önerirsiniz annesi böyle olanlar cevap versin lütfen

Yine bir anne konusu
Annem bana gelince hastayım moduna girer ve tüm gün ciddi anlamdan tüm gün uyur normalde de tembeldir
Ondan yemek beklediğimi düşünüyor-çalıştığım için- ki normal anneler böyle yapar kızları çalıştığı için yemek pişirirler akşam da kzılar bulaşık vs toplar

İlgilenmiyorum geçmiş olsun bir şey lazım mı diyip geçiyorum başlarda gerçekten hasta olduğunu düşünürdüm

Oysa hep aynı
Bana gelince tüm gün uyuyor hayır sırtın ağrır boynun ağrır nasıl tüm gün yatabilir bir insan

Kronik depresif anne gibi😅
Tedavi önerin reddederse sizin yapacağınız bir şey yok. Bunalıyorsanız 1+1,1+0 gibi bir eve eşyalı/eşyasız çıkın. Kafanızı dinleyin. Madem etkisiz eleman olsa olmasa çok fark etmez. Arayarak arada uğrayarak etkileşime geçersiniz.

Kronik depresif anne gibi😅
Tedavi önerin reddederse sizin yapacağınız bir şey yok. Bunalıyorsanız 1+1,1+0 gibi bir eve eşyalı/eşyasız çıkın. Kafanızı dinleyin. Madem etkisiz eleman olsa olmasa çok fark etmez. Arayarak arada uğrayarak etkileşime geçersiniz.
Yok çok şükür ayrı yaşıyoruz ama üzülüyorum keşke annem için böyle düşünmesem

Keşke çok şükür ayrı yaşıyoruz değil de keşke birlikte yaşasak deseydim

Üzücü

Duygu sömürüsü ile iş yaptırdığını zannediyor olabilir😅 halbuki normal söylese de yaparsın ama işte değişik psikolojiler
Evet ben hastayım ügügüg benden bugün bir şey bekleme modunda

Ya ben senden ne zaman bir şey istemişim ki

Çok korkuyor ondan bir iş yapmasını bekleriz diye

Yine bir anne konusu

Oysa hep aynı

Benim annem boyleydi ama yine kalkar zorlada olsa yemegi yapardi evi temizlerdi. Ama o kadar mutsuzdu ki. Ablama bana abime zor zaman ayirirfi zorla gulerdi. Küçükken cok kizardim zamanla buyudum bazi kotu insanlari tanidikca annemin babamdan dolayi boyle oldugunu anladim. Ne zaman esimle evde kavga edip tartissam o gun asla is yemek yapamiyorum. Omuzlarima yuk beynime kramplar giriyor basliyorum bosanma senaryolarina bundan olmazlara. Bu kez hem vucudumu hem beynimi yoruyorum. Meger annecim senelerce ayni duygulardaymis. Babam biraz daha duruldu ama annem iyi olsun diye yapmadigim sey kalmadi. Agrilaei omuzlarinda boynunda diyince cok uzuldum muhtenelen depresyonda. Fiziksel yorgunluk sorun degilde o uzuntu depresyon agrilari direk fibromiyalji deniliyodu sanirim o agrilar. Anlamaya calisin konusun yol gosterin arada cikarin gezdirin. Hicbirsey yapmassa sizi tasimis dogurmus. Her anne haketmiyor iyiligi belki ama sadece yemek yapmayip is gormuyorsa hic sikinti yapmayin onada gunah

Benim annem boyleydi ama yine kalkar zorlada olsa yemegi yapardi evi temizlerdi. Ama o kadar mutsuzdu ki. Ablama bana abime zor zaman ayirirfi zorla gulerdi. Küçükken cok kizardim zamanla buyudum bazi kotu insanlari tanidikca annemin babamdan dolayi boyle oldugunu anladim. Ne zaman esimle evde kavga edip tartissam o gun asla is yemek yapamiyorum. Omuzlarima yuk beynime kramplar giriyor basliyorum bosanma senaryolarina bundan olmazlara. Bu kez hem vucudumu hem beynimi yoruyorum. Meger annecim senelerce ayni duygulardaymis. Babam biraz daha duruldu ama annem iyi olsun diye yapmadigim sey kalmadi. Agrilaei omuzlarinda boynunda diyince cok uzuldum muhtenelen depresyonda. Fiziksel yorgunluk sorun degilde o uzuntu depresyon agrilari direk fibromiyalji deniliyodu sanirim o agrilar. Anlamaya calisin konusun yol gosterin arada cikarin gezdirin. Hicbirsey yapmassa sizi tasimis dogurmus. Her anne haketmiyor iyiligi belki ama sadece yemek yapmayip is gormuyorsa hic sikinti yapmayin onada gunah
Çok yaptık bu aşamaları geçtik

Ege’de görmediği şehir kalmadı

Hatta Türkiye genelinde her yeri gezdi her sene tatilini yaptırırız daha ne istiyor bizden

Mutlu değilse evinde girsin depresyona sevmiyorum artık olmuyor

Çok yaptık bu aşamaları geçtik

Ege’de görmediği şehir kalmadı

Hatta Türkiye genelinde her yeri gezdi her sene tatilini yaptırırız daha ne istiyor bizden

Mutlu değilse evinde girsin depresyona sevmiyorum artık olmuyor
Ne olursa olsun böyle yazmanız çok üzücü. Psikiyatriye götürdünüz mü hiç? Böyle kişiler depresyonda olduklarını bile bilmezler ki. Ayrıca belki sadece sizin eve geldiğinde dinleniyordur. Onunda duygusal yükleri vardır sizinle paylaşabiliyordur. Çok üzücü bir anne için evladının böyle düşünmesi

Yok çok şükür ayrı yaşıyoruz ama üzülüyorum keşke annem için böyle düşünmesem

Keşke çok şükür ayrı yaşıyoruz değil de keşke birlikte yaşasak deseydim

Üzücü
Kaybedince anlarsınız keşke hayatta olsaydı da nefesi yeterdi diye... Bence böyle düşünmeyin

Benim annemde öyle malesef kaç kere konuştuk ilaç kullanıyor ama ağustos sonu gibi tekrar dolktora götürmeyi düşünüyorum. Sürekli yatıyor ama misafir ya da abimler gelince ayaklanıyor. Ben de öğretmenim başka şehirde görev yapıyorum biraz zaman geçireyim ailemle diyorum ama evde işten başımı kaldıramıyorum.

Ne olursa olsun böyle yazmanız çok üzücü. Psikiyatriye götürdünüz mü hiç? Böyle kişiler depresyonda olduklarını bile bilmezler ki. Ayrıca belki sadece sizin eve geldiğinde dinleniyordur. Onunda duygusal yükleri vardır sizinle paylaşabiliyordur. Çok üzücü bir anne için evladının böyle düşünmesi
Yo tek kendi evinde tüm gün dinlenebilir ben temelde sebebini biliyorum

Ben enerjik mutlu bir insanım hayat enerjim yüksek ailemle mutluyum üzücü ama gerçekten ben mutsuz olsam mutlu olur

Ben de buna hayret ediyorum yaşlanınca böyle olmaktan korkuyorum çocuklarını kıskanan bir anne çok üzücü

Yine bir anne konusu

Oysa hep aynı

Bana tuhaf geldi düşünceniz. Onca yıl bakmış büyütmüş bırakın nazlansın. Benim annem istediği kadar naz yapabilir ona kurban olurum. Hiç iş yapmasın ben yaparım. Yeter ki sağlıklı olsun mutlu olsun. Omzum mu ağrıyor gel annem masaj yapayım derim. Kadın ilgi istiyor. Yani ben bir evlat olarak asla ama asla ilgimi esirgemezdim.

Bana tuhaf geldi düşünceniz. Onca yıl bakmış büyütmüş bırakın nazlansın. Benim annem istediği kadar naz yapabilir ona kurban olurum. Hiç iş yapmasın ben yaparım. Yeter ki sağlıklı olsun mutlu olsun. Omzum mu ağrıyor gel annem masaj yapayım derim. Kadın ilgi istiyor. Yani ben bir evlat olarak asla ama asla ilgimi esirgemezdim.
Tam anlatamıyorum hayatında bana şefkat göstermemiş birine nasıl şefkat verebilirim

Tam anlatamıyorum hayatında bana şefkat göstermemiş birine nasıl şefkat verebilirim
Bilmiyorum ben de annemin her isteğini yapıyorum annemi çok seviyorum ve her şeyine koşuyorum ama bizde durum şöyle ben küçüklükten beri bu evin annesi oldum yani kahvaltı sofra serme bulaşık yıkama her şey annem akşamları yatar konuşmaz ben ottalığı toplar ve bulaşıkları yıkardım sabah da kardeşimin benim beslenme çantasını hazırlar ütüsünü yapardım yani. Şuan hiçbir şeye emerjimin kalmadığını fark ettim hem okul okuyup hemde küçük anne olmak çok zor sizin de öyleyse sizi çok iyi anlıyorum benim de öyle inanın insan mesela annem yemek yapsın sadece ben de bulaşığı yılayayım ya da o bir yeri kıyafetleri toplasın sadece ben her şeyi yapayım diyorsun ama ben gidince annem hiç evle ilgilenmiyor.

Evde ben gittikten sonra o düzen kalmıyor anneme temizlikçi yardımcı birini bulalımmdedim istemiyor sen gitmeden her şeyı yapıver diyor ben yapıyorum ama o ev gelince çok kötü durumda oluyor benim de zoruma gidiyor

Ama ben bu durumu küçük yaşta çok fazla sorumluluk almayla ilgili olduğunun düşünüyorum ve malesef annem depresyonda hastalık hastası. Doktor'la görüşüp farklı bir ilaç kullanmasını isteyeceğim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X