anneme nasıl yardım ederim lütfen akıl verin

E

elosh

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi elosh
annem ve babam 18 yıldır evliler babam annemi internetten tanıştığı bi kadınla 1 yıldır aldatıyodu annem de bunun farkındaydı fakat babamı inanılmaz seviyodu. nasıl olduğunu bilemiyorum bu aldatmalara göz yumuyodu ya da çok sevdiğinden bırakamıyodu babama soruyodu beni sevmiyomusun diye fakat babam ben seni seviyyorum diyodu. babam çok nefret edilesi bi insan doğdum doğalı annemle hep kavga ederler anneme çok çektirdi 1 mutlu günümüz olmadı ama hiç boşanamazlardı. olaya aldtma karışınca annemin psikolojisi iyice bozuldu. ve dün babam o kadına araba almaya gitti annem sinir krizleri geçirdi. dün adliyeye gidip boşanma dilekçesini verdi . ve ben ve kardeşimi karşısına alıp konuştu artık yalnızız birbrimze destek olmammız lazım dedi. bu zamana kadr sizin için katladım siz bni anlayamassınız dedi. ve sonra beni kenara çekip özellikle senden yardım istiyorum bana yardım et dedi. Annemin yalnızlıktan korktuğunu tek kalmaktan korktuğunu düşünüyorum şuan psikolojisi çok bozuk ona nasıl yardım edeceğimi nasıl davranacağımı bilmiyorum. 17 yaşındayım onu anlayamıyorum ne yapmalıyım lütfen bana yardım edin lütfen akıl verin annemin o halini gördükçe dayanamıyorum. ha yazdığınız şeyleri geç yanıtlayabilirim çünkü sürekli annemin yanında duruyorum... şmdiden tşkkür ediyorum.

• Konu Sahibi elosh
canım her zaman annecine destek ol
doğru yaptığını söyle
boşanması zaten hayırlı olanmıs
insallah bundan sonra daha mutlu olursunuz

• Konu Sahibi elosh
teşekkür ederim zaten hep söylüyorum anne en doğrusunu yaptın diyorum çok iyi oldu diyorum bi de yüzünü güldürebilseydm

• Konu Sahibi elosh
annen fazla bile tahammül etmiş olaylara
olması gerekeni geçte olsa yapmış nihayetinde
şimdi sizin için yeni bir hayat başlıyor
çevresinde güçlü ve ona destek olacak insanlar görmek isteyecektir
güçlü ol ve doğru olanı yaptığı için yanında olduğunu hissettir
Allah yardımcınız olsun..

• Konu Sahibi elosh
canım annen haklı...
daha fazla nasıl kırılır ki insan
şimdi sıfırdan başlamak için
annenizin arkasında olduğuzu belli edin.

• Konu Sahibi elosh
annene hep yanında olduğunu hissettir canım dünyanın babanın etrafında dönmediğini anlasın.offfffff sudan çıkmış balık gibi hisseder şimdi anneciğin .Allah yardımcınız olsun

• Konu Sahibi elosh
canım benim ya
allah babana doğru yolu göstersin
annene hep destek ol onu hi yanlız bırakma
nasıl destek olucam dıye sormuşşun,babanla konuşmayı denedin mi hiç
babanla,babaannenle,ddedenler dalan hayatdaysa onlarla konuş
belki hep birlikte bir çözüm yolu bulabilirsiniz,babana sert bir tavır koy bence
annen sıkıldıkca al dısarı falan cıkar,kadını mutlu etmeye calıs suan psıkolojısı
emınım kı cok kotudur..allah yardımcınız olsun

• Konu Sahibi elosh
evet yakında anlyacak doğru olanı yaptığını şöyle 1 hafta geçsin herşey daha iyi olacak inşallah ben hep gülüyorum onun yanında mutlu olduğumu gösteriyorum ve gerçektende hiç üzülmüyorum en azından artık eve içkili gelip evi kıran döken hayatı bize zindan eden ve annemi döven birisi olmayacak gecenin 3 lerine kadar sır babam anneme bişey yapmasın diye uyukusuz kalıp beklediiğim o lanet adam olmayacak. benim annem hemşire durumumuzda gerçekten çok iyi annem sosyal kültürlü gerçekten süper bi insan ama o adamı nasıl 18 yıl nasıl çektiğini hala aklım almıyo. şuan da üzülmesine bi anlam veremiyorum ama çok yakında o da anlayacak güzel olanı yaptığını ..cvplarnz için çok teşekkür ediyorum

• Konu Sahibi elosh
Bak ablacim, senin annen baban 18 yil sonra ayrildi, benim annem babam 30 yil sonra bosandi!! Seni cok iyi anlayabiliyorum!!

Annem ile babamin evliligide tam bir fiaskoydu aslinda ilgisiz, sevgisiz, sefkatsiz bir koca ve sorumsuz bir babaydi benim babam....Maddi hicbirseyimizi eksik etmeyen fakat maneviyat vermeyen bir baba....Bunlarin hepsini annem yine sineye cekiyordu fakat birgün onu 8 yildan beri aldattigni ögrenince icinde herseyi bitirdi!!

Bosandi, biz hep anneme destek ciktik, moral verdik elimizden geldigi kadariyla yardimci olduk, en dogrusunu yaptigni söyledik ki bizim icinde kolay degildi, düsünsene 30 sene sonra torun torba sahibi insanlar bosaniyor!!

Lakin babamizida hicbir zaman atmadik iliskimizi kesmedik hale gelir gider konusuruz, ne olursa olsun sen ona annenin baktigi gözle bakamazsin, o onu bir koca bir es gözünle görüyor, sen onu daima bir baba gözü ile göreceksin!

Ben annemi kaybettim 8 ay evvel, bosandiktan 3 sene sonra vefat etti annecigim, ama hic olmazsa o 3 yili mutlu huzurlu bir sekilde yasadi!! Saglik ve huzur bunlar kadar önemli hicbirsey yok hayatta canim, Annene her zaman yaninda oldugnu söyle onun simdi sana cok ihtiyaci var!!

Ve ne olursa olsun güzelim sakin ama sakin babanla iliskini kesme, ölümlü dünya bugün varsak yarin yokuz...

Allah yardimciniz olsun....

konuşmazmıyım hiç babamla defalarca konuştum annenizi seviyorum diyo ve bu laf beni deliyo sevgiymiş ne sevgisi ya... dedem ve anneannem var onlarda anneme çok destek oluyo kızım aç deilsin açık deilsin biz hep yanındayız kimse seni üzemez senin hiç bi eskiğin yok sakın kafanı takma üzülme diyolar anneme zaten en çok onlar destek oluyo bende hep yanında olmya çalışıyorum

evet babamıda atamıyorum ama bze yaptıkları aklıma gelince deliriyorum allah onuda mutlu etsin en azından bundan sonra iyi bi yaşantısı olur o kadınla ben kendimden geçtim artık annemiyi olsun yeter babam zaten mutlu bizi annemi hayatımızı bi kadın yüzünden sattı gitti ne diyebilirimki artık

Bu gibi durumlarda ne denir inanın bilmiyorum;geçmiş olsun..Allah yardımcınız olsun..
Anneniz 18 yıllık uzun bir evliliği sona erdiriyor;babanız zaten vesile olmuş duruma
Bu bir kadın için gerçekten zor;hayatı sıfrlamak gibi birşey
Sizi de bir yetişkin olarak görüyor
Yanında olmanızı istiyor;dertlerini paylaşmanızı..yalnız kalmamayı istiyor
Bir anne bunu evladından ister ilk önce tabii ki
Çok fazla olaylardan bahsetmemenizi tavsiye ederim
Çünkü her konuştuğunuzda o olayları tekrar tekrar yaşayacaktır
Yalnız bırakmayın;ve ehr zaman annenizi dinleyin
Umarım en kısa zamanda atlatırsınız bu durumu.

geçmiş olsun canım....
burada sana düşen görev annene sonuna kadar destek olmak...bugüne kadar katlandıysa senin içindir....
onu oyalıyacak bişeyler bul...verdiği karar doğru bir karar....allah yardımcınız olsun....
bir süre sonra zaten olayları ancak sindirir...dayanıklı olun ana kız...
birbirinize sarılın....ama babanı da bir çırpıda silip atma....
tamam sakin yaklaşmanı bekleyemeyiz ama bir baba olarak saygını elden bırakma ki belki de çocuğundan öğrenir insanlığı
...:teselli:

anneciğin şu anda tabiki de üzgündür. sonuçta kadınlık gururu kırlmış aldatılarak.
ama olaylar biraz soğuyup evlatlarıyla birlikte huzurlu olduğunu gördüğünde belki de geç bile kalmışım bu adımı atmak için diyecek.
anneannen ve deden de arkasındaymış annenin.
ne güzel birşey.
senin yapman gereken; annene bu kararın sizin için daha iyi olduğunu hissettirmek, birlikte çok mutlu olduğunuzu göstermek bence
umarım herşey yoluna girer. allah yardımcınız olsun.

canım Allah yardımcınız olsun annen için çok üzüldüm ama ne demişler ''her hayırda bir şer her şerde bir hayır vardır'' diye inşallah bu şerrin sonuda hayırlara çıkacak anneciğin dayanabileceği kadar dayanmış sizin için, ne kadar tükenmişki kadıncağız bu kararı almış.
hakkınızda hayırlısı olsun canım :teselli: annenin yanında hep güçlü dur sakın üzüntünü belli etme onunla konuş kafasını dağıtmasına yardımcı ol.. Annem bişey olduğu zaman çocuklarım yanımda güçlü durdukça bende onlardan güç alıyorum yalnız değilmişim anlıyorum der.. sanırım bu her anne için böyle sen güçlü dur ki anneciğinde senden destek alsın en kısa zamanda toparlansın... inşallah bundan sonra hakettiğiniz huzura kavuşursunuz canım:teselli:a.s.

canım benim ,

üzüldüm tabi yaşadıklarınıza ama anneciğin geçte olsa doğru bir karar almış ve emin ol ki ayrılık kararı alması için bu kadar beklemesinin tek sebebi çocuklarını düşünmesi..

çoğunlukla tüm anneler böyle yapıyor.. benim annem ve babamda 20 yıllık evlilikten sonra boşandı ben anneme "neden bu kadar bekledin annecim niye harcadın 20 yılını" diye sorduğumda "seni ve kardeşini düşündüm kızım,büyüdüğünüzde beni sizi babasız bırakmakla suçlamanıza dayanamazdım,büyüyüp herşeyi anlayacak yaşa gelmenizi bekledim"demişti..şimdi bende bir anneyim ve annemi çok daha iyi anlıyorum..

senin annen tüm yaşadıklarına rağmen yine çok şanslı bir kadın çünkü senin gibi annesine sahip çıkmaya çalışan,onu çok seven pırlanta gibi bir evladı var..anladığım kadarıyla sen herşeyin bilincinde olan akıllı bir genç kızsın.. annene sevgini olabildiğince göster yeter merak etme o sizin sevginizden güç alacak zaten.. onun mutluluk kaynağı sizsiniz güzelim ve özellikle de sensin çünkü artık onu anlayabilecek yaştasın..

annemde bana herzaman söyler benim kızım hem arkadaşım,hem dert ortağım oldu hiç yalnız bırakmadı beni,gurur duyuyorum kızımla diye..

öyle gururlanırım ki o sözleri duyunca..

sende annenin herşeyi olacaksın tatlım..

yeni hayatınızda mutluluklar diliyorum size..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…