Annem ve nisanlim anlaşamıyor

esra1907

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2024
10
-1
25
Merhaba saat gecenin iki.bucugu ama düşünmekten içime dert edinmekten uyuyamadım.
🙁🙁
Annemi çok seviyorum. Nisanlimla arası düzelmiyor. Birbirlerine söz geçirmeye çalışıyorlar ikiside otoriter.
Bugün de bi olay yüzünden tartistilar.
Annem biraz emrivaki konuştu bi olay üzerine ama rica etti aslında tabi nisanlim da tam.tersini söyledi yok yapmycm etmycm gibi annem çok bozuldu bu duruma kırıldı da.
Neyse annem gittikten sonra onunla konuştum haklı haksız bile olsan sert konuşmaman lazım diye.
Ya nisanlim sınırlarının asilmasindan hoşlanmaz
Ama annem.de samimiyet kurmayı seven Birii ama nisanlimda ters tepti.
Ve bana anneme ısınmadığıni ama saygı gösterdiğini söyledi
Annemi nisanlima da ezdirmek asla istemiyorum çünkü ben susarsam biliyorm ki devamı da gelecek kıyamam ben anneme onun kırılıp incinmesine😔

Nasıl bir yol izlemeliyim napiym annemle de konuşamıyorum kötü hissediyorum
Araları güzel olsun istiyorum çok mu şey istiyorum

Merhaba saat gecenin iki.bucugu ama düşünmekten içime dert edinmekten uyuyamadım.
🙁🙁
Annemi çok seviyorum. Nisanlimla arası düzelmiyor. Birbirlerine söz geçirmeye çalışıyorlar ikiside otoriter.
Annem biraz emrivaki konuştu bi olay üzerine ama rica etti aslında tabi nisanlim da tam.tersini söyledi yok yapmycm etmycm gibi annem çok bozuldu bu duruma kırıldı da.
Neyse annem gittikten sonra onunla konuştum haklı haksız bile olsan sert konuşmaman lazım diye.
Annemi nisanlima da ezdirmek asla istemiyorum çünkü ben susarsam biliyorm ki devamı da gelecek kıyamam ben anneme onun kırılıp incinmesine😔

Hicbir yol izleme arada kalır tost olursun. İkisi de yetişkin sen arada denge kurmak zorunda değilsin. Annene düşkünsen hiç evlenme zaten damatla bir süre sonra mesafeli oluyor

Birbirlerini sevmek zorunda değiller ama saygı göstermek zorundalar.
Nişanlınızın üslubunda bir sorun yok ise annenizle konuşup, hayatınıza karışmaması gerektiğini hatırlatın.
Yok eğer nişanlınızın üslup problemi var saygısızca davranıyor ise de, yol verin gitsin.
Bugün kendi büyüğüne, evleneceği kadının annesine bunu yapan, yarın sizin isteklerinize aynı saygısızlıkla cevap verecektir, unutmayın.

Aralarındaki mevzuyu bilemem belki nişanliniz haklidir, ama ne olursa olsun büyüğüne hele de nişanlisinin annesine saygı duymalı. Aralarında köprü olmalısınız direkt onlar muhatap olmamalı. Eşini annesiyle gorusturmeyen eşler var, dik durun ki bu durumu yaşamayin

Aralarındaki mevzuyu bilemem belki nişanliniz haklidir, ama ne olursa olsun büyüğüne hele de nişanlisinin annesine saygı duymalı. Aralarında köprü olmalısınız direkt onlar muhatap olmamalı. Eşini annesiyle gorusturmeyen eşler var, dik durun ki bu durumu yaşamayin

🙁🙁

Tam olarak ne dediklerini anlatmazsan nerden anlayacağız normalmi sertmi?

Nisanlima bunu dile getirdim. Sizin ilişkiniz ne yönde ilerlerse ilerlesin ben anneme gidip gelmede, bi ihtiyacı olduğunda yanında olacağımı da söyledim. Sonradan yok hayır gidemezsin gibi söylemlerine karşı güvence almak istedim. Ki engel ol istese de dinlemem onu. Üzerimde hakkı olan annemi sonradan gelen bi kişiye değişmem. Herkesin yeri ayrı annemin yeri ayrı Nisanlimın yeri ayrı. Yine de böyle Bi duruma maruz kalmak beni yıpratıyor mu yıpratıyor dediğiniz gibi dik durmaya ozen göstereceğim

Tam olarak ne dediklerini anlatmazsan nerden anlayacağız normalmi sertmi?
Tabi durum tam olarak şöyle haftaya mardine gideceğiz düğünümüz var ve hafta içine denk geliyo nisanlimda işinden ötürü gelemeyebilirim dedi. Eczacı ve nöbet gününe denk geliyor.
Annem de hayır geleceksin dedi tabi annem de samimi gördüğü için onun orda bulunmasını istediği için oyle konuştu
Nisanlimda hayır efendim gelmiyorum Bana emir veriyorsun vs dedi.
Annem bu duruma bozuldu nisanlimin böyle çikismasina
Nisanlimda emri vakilikten hoşlanmadığı için bozuldu.
Bu konuşma sonrasında ben kısa bi süreliğine yanlarından ayrıldım. Nisanlim anneme düğün için bi ihtiyacınız vs var mı diye sormuş annem de hayır kendini yabancı olarak görüyorsan yardımına da gerek yok demiş.
Annem evet sertlik var ama nişanlımin onu kırmasından ötürü o şekilde konuşmuş. Bunu da annem söyledi bana sen gittikten sonra böyle böyle demişim diye. Nisanlim bahsetmedi bana bundan.
Neyse en son da annem gittikten sonra ben nisanlimla yalnız konuşmak istedim ne kadar haklı olursan ol o şekilde çıkışmamaliydn diye haklıyken haksız duruma dusuyosun.
Karşılıklı atistik biraz
Sonrasında nisanlimin dediği şey bu benimle annen arasında olan bi problem aramıza girmeye çalışma düzelir düzelmez biz bakarız çaresine bizim bu durumumuzdan ötürü sen niye modunu düşrüyorsun vs dedi de ama annem sonuçta benim , ikisinin arasının bozulmasını istemiyorum etkileniyorum bu durumdan 🤦🏻‍♀️

Haklısınız ama annemin modu düşük olunca etkileniyorum.
Başka ailelerle kıyaslama yapılmaya başlanıyor
Şunun kızı kocasına her istediğini yaptirabiliyo sürekli annesine gidip gelebiliyo. Ve ben de
Böyle tavsiyeler aldıkça kendimi yetersiz hissediyorum. Evlilikten daha da uzaklaşıyorum

Tabi durum tam olarak şöyle haftaya mardine gideceğiz düğünümüz var ve hafta içine denk geliyo nisanlimda işinden ötürü gelemeyebilirim dedi. Eczacı ve nöbet gününe denk geliyor.
Annem de hayır geleceksin dedi tabi annem de samimi gördüğü için onun orda bulunmasını istediği için oyle konuştu
Nisanlimda hayır efendim gelmiyorum Bana emir veriyorsun vs dedi.
Annem bu duruma bozuldu nisanlimin böyle çikismasina
Nisanlimda emri vakilikten hoşlanmadığı için bozuldu.
Bu konuşma sonrasında ben kısa bi süreliğine yanlarından ayrıldım. Nisanlim anneme düğün için bi ihtiyacınız vs var mı diye sormuş annem de hayır kendini yabancı olarak görüyorsan yardımına da gerek yok demiş.
Annem evet sertlik var ama nişanlımin onu kırmasından ötürü o şekilde konuşmuş. Bunu da annem söyledi bana sen gittikten sonra böyle böyle demişim diye. Nisanlim bahsetmedi bana bundan.
Neyse en son da annem gittikten sonra ben nisanlimla yalnız konuşmak istedim ne kadar haklı olursan ol o şekilde çıkışmamaliydn diye haklıyken haksız duruma dusuyosun.
Karşılıklı atistik biraz
Sonrasında nisanlimin dediği şey bu benimle annen arasında olan bi problem aramıza girmeye çalışma düzelir düzelmez biz bakarız çaresine bizim bu durumumuzdan ötürü sen niye modunu düşrüyorsun vs dedi de ama annem sonuçta benim , ikisinin arasının bozulmasını istemiyorum etkileniyorum bu durumdan 🤦🏻‍♀️

Nişanlın saygısız.
Anne bu. Yeri gelir söylenir yeri gelir kızar.
Sırf bunu böyle büyütmek nedir?
Ayrıca kabul etmek yerine sana karışma felan diyorsa işin çok bununla.
Evlendikten sonra en basit şeyde görüşmeyeceğimde der.

ne kadar haklı olursan ol o şekilde çıkışmamaliydn diye
Hayır böyle bir şey yok ya. Karşındakinin damarına bas bas sonra ne olursa olsun çıkışmamalısın de. Oldu. Kaldı ki öyle saygısızlığa varan bir şey de dememiş. Anneniz yordam bilmiyor sanırım. Daha nişanlısınız, ailenize yeni giren bir adam. Böyle yüz göz olmaması gerekiyor. Hem kendi saygınlığını hem sizin ilişkinizi korumak adına daha dikkatli olmalı. Muhtemelen ilk vukuatı da değil ki nişanlınız tepki göstermiş artık. Aynısı size yapılsa gelip konu açsanız bu kayınvalide sana çok karışır dikkatli ol mesafeni koru derlerdi.

Birbirlerini sevmek zorunda değiller ama saygı göstermek zorundalar.
Nişanlınızın üslubunda bir sorun yok ise annenizle konuşup, hayatınıza karışmaması gerektiğini hatırlatın.
Yok eğer nişanlınızın üslup problemi var saygısızca davranıyor ise de, yol verin gitsin.
Bugün kendi büyüğüne, evleneceği kadının annesine bunu yapan, yarın sizin isteklerinize aynı saygısızlıkla cevap verecektir, unutmayın.
Evet kişi anne babasına nasılsa eşine karşı da o hali tavrı takinir. Şimdi cicim ayları diye fazla ses cikaramiyodur belki ama aynı evin içinde olunca durum bambaşka olur bu endisemi nisanlima dile getirdim o da bunun farkında umarım farkındalıkla birlikleri davranışlara da yansır

Nişanlın saygısız.
Anne bu. Yeri gelir söylenir yeri gelir kızar.
Sırf bunu böyle büyütmek nedir?
Ayrıca kabul etmek yerine sana karışma felan diyorsa işin çok bununla.
Evlendikten sonra en basit şeyde görüşmeyeceğimde der.
Ve on yargısı da var evliliğimize karışmasından çekiniyor genelde çevresinden böyle görmüş.
Aynısı ben de ona dedim senin annenle bi problem yaşadığımız zaman da ikimizin arasında kalır senin müdahale etmeni istemiyorum dedim tamam.dedi 🤷‍♀️ fazla mı rahat sizce

Hayır böyle bir şey yok ya. Karşındakinin damarına bas bas sonra ne olursa olsun çıkışmamalısın de. Oldu. Kaldı ki öyle saygısızlığa varan bir şey de dememiş. Anneniz yordam bilmiyor sanırım. Daha nişanlısınız, ailenize yeni giren bir adam. Böyle yüz göz olmaması gerekiyor. Hem kendi saygınlığını hem sizin ilişkinizi korumak adına daha dikkatli olmalı. Muhtemelen ilk vukuatı da değil ki nişanlınız tepki göstermiş artık. Aynısı size yapılsa gelip konu açsanız bu kayınvalide sana çok karışır dikkatli ol mesafeni koru derlerdi.
Nisanlim da bunu soyluyo ben yeni üyeyim birbirimize zaman tanıyalım diye tamam bunda problem yok .
Anneme de söyledim birbirinizi yeni tanıyorsunuz bu şekilde samimiyet kurduğunuz zaman yanlış anlasiliyosunuz diye.
Nisanlim bana biz ikimizin farklılıklarının olması bize zenginlik katar benim gibi olmanı istemiyorum diyor. Ama annenle babanla diğer aile üyeleriyle farklılıklarmzdan ötürü çatışma yaşıyoruz.

Hem fikiriz burda ama ben olsam annesi böyle Bi tutum sergilese kırma yoluna gitmez ya da sert konuşmazdm

X