Annem pilot olmamı istemiyor:(

S

seLen__02

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi seLen__02
biLiyorum.. siziN dertLeriniziN yanıNDa beNim ki hiç KaLır ama buda bNm çapımda bi dert iŞTe..
LisedeyiM !! piLot olmayı cok cok cok cok istiorum .
yhani öLeceksem qöklerde,uçakta ölmeyi istiorum !!
cok sewiorum ucaKLarı.. cok istiorum Pilotluqu..
ve bu haYaL uqruna cok caLısıorum ..
ders..!! ders..!! ders..!!
ama annneM ... =(
isteMio.. piLot olmamı isteMio.
teHliqeLi bi mesleq diOo.
tamam anLıyorum ucak kazaLarı cok oLuyor ama
soNucta Rabbimin yanına er yada geç gitmicekmiyim?
sevmediğim bi meslekte tehlikesiz kazasız bi meslekte 70 yıL yasasam ne yazar?
yardıM Lutfeen !!
nasıL ikna edebiLirim !!
bu knu yuzunden annemle tartısıoruzda.. kalplerimizi kırıoruz

• Konu Sahibi seLen__02
cnm benım benım annemde aynısnı yaptı resim ögretmenlıgını kazanmıstım zorla gırdım sınava ama ben bankacı olmak istıyodum aılemın haberı yokken kaydımı yaptrdım cok kzıdılarr bende cok üzüldüm güzelce anlat tatlım annene rehberlık hocandan yardım iste tatlım ama cok haklısın sewdıgın meslek ıcın caba gösterr cünku ömur boyu senınle beraber olcak meslegın

• Konu Sahibi seLen__02
selam canim...
öncelikle keske harflerini ayni boyutta kullansanda gözlerimiz yorulmasa:)
annene off deme tatlim,onunda elbette kaygilari var..
sen onun melegisin düsünsene,caninin acimasini,üzülmeni elbette istemez
bu konuda hak vermen gerekiyor,sen 60 yasinada gelsen annenin kücük yaramaz kizisin...
hayallerinin olmasi ideallerinin olmasi harika bisey,bunun icin caba sarfetmende olaganüstü:)tebrik ederim
bence sürekli bu konu üzerine konusmamaya calis ki kirilmayin birbirinize
sinava giripte,gerekli puani alinca gözündeki sevinci annende görüp sonuna kadar destek cikacaktir
o senin yalnizca basina kötü bisey gelmesinden korkuyor,buda cok dogal
basarilar canim...insallah sen hayallerini hayallerinde seni bulur

• Konu Sahibi seLen__02
canım annen senın ıcın endıselenıyor olabılır ama....
eger pılotta kaza yasamıyor...allah korusun ınsanın basına bır sey gelecekse..yolda yururken bıle gelebılır....
sen ne olmak ıstıyorsan o meslegı sec...yıllar sonra bıle ıcınde kalır canım...
annen belkı yersız bır panık yapıyor ama senın heveslı olusunu...cok ıstedıgını gorunce...ıkna olucaktır...
ve duacın olucaktır...
konusup....kararlı oldugunu anlat...basarılar...

• Konu Sahibi seLen__02
cvp yazdığınız için çok tesekkür ederim.. cok mutlu oldum ! . bu arada cucu-pete ablacım msn den alışkanlık olduğu için öyle yazıyorum . çok çok özür dilerim . el alışkanlığı oldu
tekrar örur dilerim

• Konu Sahibi seLen__02
canım annene artık yetişkin oduğunu ve gelecek karırında özgür olduğunu söyle.istediğini yaşayamazsan hayatın boyuca onları suçlarsın.ne istiyorsan onu yap ayrıca ailenin bu tavrı seni kararsızlığa düşürür ve hedefin olmazsa fırtınadaki gemi gibi ordan oraya sürüklenirsin. aileni rehberlik öğretmeninle yada bir danışmanla görüştür.yani beraber bi görüşün..

• Konu Sahibi seLen__02
bosversene ıyı kı yazmıssın bıze
ıstedıgını o l

ben de hep mımar olmak ıstedım kucuklugumden berı mımar olcam mımar olcam

annem dedı kı mımarlar aç gezıyor işsizler
ben mımar olcam dıye tutturuyordum ama neyse olamadım en son anda lıse 2 zamanı tercıh degıstırdık baska bolumden gırdım unıde baska bı bolumu yazdım ve pek bısey olamadım ıyı olmadı yani bankacı olacam dıye gırıstım sımdı denıyorum ama yanlızca ew kızıyım

sen kendı ısteklerını yap
pılotlukta sole bı handıkap var hep yukarda oldugundan oturu tum hosteslerde ve pılotlarda soyle bır durum var beyın kanaması rısklerı var o yuzden hosteslerın de cogu 2 seneden snra meslegı bırakıyor
olay o yanlızca
o yuzden annen ıstemıyor ayrıca hep yurtdısında olucaksın mısal düşün parıs ıstanbul moskova arasında ucuyosun bu ay hep bı orda bı orda yerlesık evın olacak ama hep dayalı doselı kıra ewlerdde
ayrıca kocan da ya pılot ya host olacak cunku sana ayak saglayabılen bırı olacak dusunsene 2 hafta turkıyede yoksun adam ne yapıcak burada
tum hayatını etkılıycek hayatın degısecek

bende cok hayalımı yapamadım new yorka gıtme hayalım vardı şu ıkız kulelerı gormeyı oyle cok ıstıyordum ama benı oyle korkuttular kı yurtdısının y sını agzıma alamadım tabı gıdemedım

her neyse cok ıstıyorsan kesın kararlıysan annenı tehdıt et
pılot olamazsam okul okuduktan sonra gıdıp hosteslıge basvururum orda calısırım de
blofunu yıycektır emın ol
keske ben de anneme ınanmayuıp mımarlık okusaydım en azından en sevdıgım meslegı ıstedıgım hayalımı yapıyorum derdım. sımdı okusam ne yazar bana mımarlık okumasam ne.. anladın mı cnm yanı ıstedıgını yap yapıcaksan kararını ver ve yap cunku aıleler hep bır seyler soyler dıgru veya yanlıs.

• Konu Sahibi seLen__02
Canım bende zamanında çok istemiştim....
ama inşallah olursun sende...
tehlikeli bir meslek ama onur verici bir meslek...
hayırlısı olsun senin için

• Konu Sahibi seLen__02
a.s.cnm benim öncelikle ne istediğini bilen ve bunun için savaşan bir genç kız olduğun için seni tebrik ederim.ama annecini kırmadan yaparsan mücadeleni daha uygun olur.sonuçta karşı çıkmasının bir sebebi var.anne olunca daha iyi anlıycaksın.zamanla bu sevdanı ciddiye alacaklardır.çokda yakışıcak eminim.üstelik cesursunda.ben asla kocaman demirden bir kuşu uçurmak için bu kadar hevesli olamazdım.umarım.çakı gibi bir pilot olursun.sevgiler cnm

• Konu Sahibi seLen__02
bir bayan olarak pilot olmak cok zor ama insallah basarirsin,

ayrica nedense sanki erkekmisin gibi süphe var icimde nedense ((

• Konu Sahibi seLen__02
Yıllar önce kızkardeşim annemin karşısına geçip "ben paraşütçü olmak istiyorum" dediğinde anneciğim kalp krizi geçirecekti. Bir anne olarak annenin duygularını çok iyi anlıyorum. Ama her insan sevdiği mesleği yapmalı bence. Çünkü ben 23 yıldır sevmediğim bir işi yapıyorum ve bu bana eziyet gibi geliyor.
İnşallah her ikiniz içinde hayırlısı olur güzelim. Bu arada pilotluk gerçekten güzel bir meslek. İnşallah istediğin mesleği yapmak kısmet olur sana.

• Konu Sahibi seLen__02
cnm önce hayırlısı neyse o olsun senin için ve uçakta kaza yapıp genç ölmekte var normal yolda giderken ölmekte var genç yaşta
bnce hayalinden vazgeçme bu konuyuda sık sık ailenle konuşma zamanı geldiğinde anneni rehber öğretmeninle görüştür öyle ikna edersin yada artık burdaki arkadaşımız gibi sende gizlice gir artık onun sınavı nasıl bilmiyorum ama kazandıktan sonra söylersin =))

• Konu Sahibi seLen__02
Aklıma nişanlım geldi birden :) Bu ara tutturdu pilot olcam diye bende ölüyorum korkudan ona bişey olcak diye halbuki çok güzel mesleği var.Olsun onuda yaparım diyor...Elimde para olsa ev almam o kursa giderim diyor :) Kuzenimde çok istiyordu kursa falan gitti hevesini aldı şimdi edebiyat okuyor ...Bu geçici bir heves mi peki ?

• Konu Sahibi seLen__02
hayatının düzenli olması açısından zor bir meslek evet ama yine de çok güzel olabilir bence...
ayrıca uçaklar trenlerden sonra en risksiz ulaşım aracıdır...yolda yürürken ya da otobüste giderken başına bişey gelme ihtimalinden daha düşük bir ihtimal uçağın düşmesi..

• Konu Sahibi seLen__02
umarım hayalıne kavusursun..cunku ınan sevmedıgın bır meslekle ugrasmak cok kotu..

• Konu Sahibi seLen__02
senzanın dediği gibi bir trafik kazasından daha az ihtimal uçak kazası :) yani senin abarttığın gibi uçak kazaları çok olmuyor. Sadece olduğu zaman çok lanse ediliyor o yüzden çokmuş gibi görünüyor. İstediğin mesleği yapmanı desteklerim bende, ama bunu annenle tartışma o bişey derse seslenme sen sadece yolunda ağır ağır ve emin git :) o nasılsa bi müddet sonra kabullenecektir. Şimdilik heves sanıyor ve vazgeçirebilirim gözüyle bakıyordur.

Hakkında hayırlısı olsun a.s.

• Konu Sahibi seLen__02

heves değiL .. yani heves olsaydı anlardım !! üstüne bu kadar düşmezdim ve bu benim yıllarca hayallim annem ise yıllarca mani oluyor pilotluqu kotluyor

• Konu Sahibi seLen__02
canım uçak kazaları çok fazla olmuyor sadece uçakların yolcu kapasitesi geniş olduğuu için çok kişi ölüo düşün gnde kaç tane trafik kazası oluo ama neredeyse yılda 1 uçak kazası bile olmuo sen hangi meslekte mutlu oluosan onu seçmelisin

• Konu Sahibi seLen__02
arkadasim ben de kücüklügümden beri polis olmak istiyordum ama annem herseferinde hayir tehlikeli is derdi ve amlesef annemi kirmamak icin birakdim,
ama simdi her seferinde yüzüne vururum derim sen istemedin diye hayatta en sevdigim meslegimi yapamadim,
ve annem bana keske seni biraksaydim da istedigini yapsaydin diyor
annen ile konus yine bikmadan usanmadan konus eminimki pes edecek ve evet diyecekdir
ona bakarsak yolda yürüdügümüz zaman da kaza yapabiliriz

• Konu Sahibi seLen__02
Hayatım Türkiye'de veya dünyada kadın pilotların erkek pilotlara oranını araştırdınmı?
Pilotuğulun sağlığa verdiği zararları biliyormusun? İleride düzenli bir evlilik kuramaycağının farkındasın değilmi? Birşeyi olmak istemek olmanın yarısı. Fakat mantıklıca araştırmak lazım.
Hepimiz neler olmak istedik, keşke sen de olabilsen ama mantıklı tarafları nedeniyle başka mesleklere sürükledi hayat bizi. İçimde hala uktedir mesela benim yapımcı olmak. Sinema Tv dünyasının içinde bulunmak. Ama o hayatın içinde olup da nasıl düzenli bir hayatım olurdu..
Çok mu annen gibi konuştum yaw :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…