Annem kalca kırıgı amelıyatı oldu

Esrc67

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2024
4
0
43
Merhaba annem 70 yasında seker hastası 6 ay once pfn cıvılı me yontemı ıle kalca femur kalca kırıgı amelıyatı oldu suan yurutecle yuruyor ama kemık boraz yavas kaynıyor yanlız bır sıkıntımız var annem sureklı kalcamda batma oluyor dıyor canıda yanıyor boylelıkle drbeye kontrolde soyluyoruz ama net cvp alamadık sadece kaynama yapmazsa ileride çiviler cıkarılıp platın taka bılırız dedi benim sorum bu amelıyatı olanlarda batma olayı oluyormu hıc ve yurutecsız tame men nezaman yuruyebılır

Dedem kalca kirigi ameliyati oldu, ilk ameliyattan sonra 2 sene ayaga kalkamadi, hep batmalardan sikayet ederdi, o da seker hastasiydi.

Sonra bir ameliyat duyduk, çimento benzeri bir maddeyle kemik kiriginin doldurulmasi yontemi, tabi ben tibbi terimleri bilemediğimden boyle anlatiyorum.

Bu ameliyattan 1 hafta 10 gun sonra ilk kez ayaga jalkti, 2 sene yattigi icin fizik tedavi aldi ki kaslar kendini toparlasin diye, 6 ay sonra cok guzel, desteksiz yuruyordu artik.

Çok tesekkur ederim annem çok sukur yurutec yardımı ıle ıhtıyaclarını kendı gideriyor ama kalcadakı batma pelvıstekı acıma devam edıyor bıde 6ay oldu ama yan yatamıyor acıyor dıye yanı sormak ıstedıgım aslında bu sıkıntıları bu surecte normalmi 6ayda az bir sure degıl ve yavas kaynıyor ama dr sorduğumuzda batmayla ılgılı cvp vermıyor medense

Benim durumum farklı ama kalça ağrım olduğu için yazmak istedim. Ben bacak enfeksiyonu geçirdim, sol bacağımın üst kısmı çok fazla enfeksiyon kapmıştı kemiklerm kazındı, kaslarımın bir kısmı alındı. 2 ay kalça ağrım oldu, yan yatamadım. Doktor anlayamadı bile anlamsız bir ağrı dedi ağrımasına sebep yok, ben ameliyat olalı yaklaşık beş ay oldu şu an yürüteçle yürüyorum hala ama bacağım güçlendi. İki aydan sonra kalça ağrım olmadı fakat fizyoterapist bunun bir yıllık bir süreç olduğunu yürümek için acele etmemem gerektiğini söyledi. Annenize acil şifalar diliyorum.

Çok tesekkur ederim annem çok sukur yurutec yardımı ıle ıhtıyaclarını kendı gideriyor ama kalcadakı batma pelvıstekı acıma devam edıyor bıde 6ay oldu ama yan yatamıyor acıyor dıye yanı sormak ıstedıgım aslında bu sıkıntıları bu surecte normalmi 6ayda az bir sure degıl ve yavas kaynıyor ama dr sorduğumuzda batmayla ılgılı cvp
Benim durumum farklı ama kalça ağrım olduğu için yazmak istedim. Ben bacak enfeksiyonu geçirdim, sol bacağımın üst kısmı çok fazla enfeksiyon kapmıştı kemiklerm kazındı, kaslarımın bir kısmı alındı. 2 ay kalça ağrım oldu, yan yatamadım. Doktor anlayamadı bile anlamsız bir ağrı dedi ağrımasına sebep yok, ben ameliyat olalı yaklaşık beş ay oldu şu an yürüteçle yürüyorum hala ama bacağım güçlendi. İki aydan sonra kalça ağrım olmadı fakat fizyoterapist bunun bir yıllık bir süreç olduğunu yürümek için acele etmemem gerektiğini söyledi. Annenize acil şifalar diliyorum.
Cok tesekkur ederim sızede cok gecmiş olsun tez zamanda eskı saglınıza kavuşursunuz ınsallah

Geçmiş olsun. Annem de çivileme yöntemi ile kalça kırığı ameliyatı oldu ve maalesef onda da batma oluyordu. Bir daha ameliyat olmadı, öyle idare etti ama fizik tedavileri azimle yaptı. 3-4 ay içinde kah desteksiz kah bastonla yürüyebilir duruma geldi ama batmalar devam etti, örneğin arabada giderken bozuk yolda batıyordu hep, o da kırık kalçasının üzerine yatamıyordu.

X