Annelik,geçmiş, haketmek

Ylzumutcm

Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2019
531
391
Okursaniz cok sevinirim zor bir durumdayim :KK43:
Merhabalar oncelikle iyi aksamlar yeni uyeyim fakat onceden de uyeligim vardi bilgileri hatirlayamadigim icin yeni

Son düzenleme:
Bence derin bi nefes al sakin ol.İmtihan dünyası bu.İnsan hata yapıyor,ama fark edip yapmamak önemli olan bundan sonrası için.Sen zaten o evredesin.

Dünya yaratıldığında melekler yeryüzünde kan dökecek,günah işleyecek insan yaratılınca şaşırmışlar.O insanlar bizleriz işte.

Geçmiş geçmişte kaldı .Sana bunu düşündüren vesvese yaptıran huzurunu bozan şeytan bence.

Ben olsam hem ibadetlerime devam eder olabiliyorsa teheccüd ekler tövbeyi artırır ve psikolojik yardım alırım.

Düşünsene çok büyük günah işleyenler tövbe ediyor .Tövbe kapısı hepimiz için sonuna kadar açık.Allahın rahmeti merhameti çok geniş.İçini ferah tut.

Eşine sarıl sımsıkı.İyi ki karşına onun gibi biri çıkmış .

Psikiyatrise gidin anlattıklarınız takıntı ve depresyon.3 aylık hamılelekten sonra kullanabılecegınız ılaclar var.kadın dogum doktorunuz ve psıkıyatrısısnızle ortak alacagınız kararla ılaca baslayın cok daha ıyı olacaksınız.gecmıste ne yasarsanız yasayın kızınız kendı hayatını yasayacak.sız sadece bu dunyada kendı ayakları uzerınde durana kadar ona bakmakla yukumlusunuz.sıze emanet edıldı.o yuzden hayat neyı getırırse getırsın bu bedenle yasamakla mukellefız alaha emanet olun.

Psikiyatrise gidin anlattıklarınız takıntı ve depresyon.3 aylık hamılelekten sonra kullanabılecegınız ılaclar var.kadın dogum doktorunuz ve psıkıyatrısısnızle ortak alacagınız kararla ılaca baslayın cok daha ıyı olacaksınız.gecmıste ne yasarsanız yasayın kızınız kendı hayatını yasayacak.sız sadece bu dunyada kendı ayakları uzerınde durana kadar ona bakmakla yukumlusunuz.sıze emanet edıldı.o yuzden hayat neyı getırırse getırsın bu bedenle yasamakla mukellefız alaha emanet olun.
Cok tesekkur ederim doğru söylüyorsunuz

Bence derin bi nefes al sakin ol.İmtihan dünyası bu.İnsan hata yapıyor,ama fark edip yapmamak önemli olan bundan sonrası için.Sen zaten o evredesin.

Dünya yaratıldığında melekler yeryüzünde kan dökecek,günah işleyecek insan yaratılınca şaşırmışlar.O insanlar bizleriz işte.

Geçmiş geçmişte kaldı .Sana bunu düşündüren vesvese yaptıran huzurunu bozan şeytan bence.

Ben olsam hem ibadetlerime devam eder olabiliyorsa teheccüd ekler tövbeyi artırır ve psikolojik yardım alırım.

Düşünsene çok büyük günah işleyenler tövbe ediyor .Tövbe kapısı hepimiz için sonuna kadar açık.Allahın rahmeti merhameti çok geniş.İçini ferah tut.

Eşine sarıl sımsıkı.İyi ki karşına onun gibi biri çıkmış .
Evet esim tek dayanagim Allah ondan razi olsun ins zamanla bu psikolojiden cikacagm

Geçmişiniz sizi siz yapan şeydir. Yaşadıklarınız hata veya değil bu da göreceli bir şey ama siz eşinizle paylaşmışsını anladığım kadarıyla. Dürüst bir insansınız naptınız bilmiyorum ama başkalarına zarar vermediyseniz eğer iyi birisinizdir. Yaşadıklarınız tecrübe olacak ve kızınıza da yol göstereceksiniz. Ayrıca ahlak kavramı da tartışmaya açık bir konu bence...

Geçmişiniz sizi siz yapan şeydir. Yaşadıklarınız hata veya değil bu da göreceli bir şey ama siz eşinizle paylaşmışsını anladığım kadarıyla. Dürüst bir insansınız naptınız bilmiyorum ama başkalarına zarar vermediyseniz eğer iyi birisinizdir. Yaşadıklarınız tecrübe olacak ve kızınıza da yol göstereceksiniz. Ayrıca ahlak kavramı da tartışmaya açık bir konu bence...
Teşekkür ederim bu takintimdan kurtulmaya çalışıyorum daha iyiyim cunku ne yapsak degismez bazi seyler ...

Max. Cinsellik yaşamışsınızdır. Katil, hırsız, tecavüzcü değilseniz bence direkt bir uzmana danışın.
Kiziniza ahlak (ki cinsellik yaşamak ahlaksızlık değil) dersi versenizde vermesenizde zaten kendi istediğini yapacak... fazla takmamak gerek

Evet değildin o zamanlar bekardın ve öyle bir hayatın vardı. Bugününü zehir etme kendine geçmiş yüzünden ki bence hata sayılmaz bunlar
Ailem o zamanlar paramparcaydi belki bahane degil ama herkese guvendim demekki simdi de hersey duzene oturdu ben ise sorgulamaua başladım sacma vr gereksiz biliyorum ama iste.

Herkesin geçmişi çok mu temiz surda anlatmaya kalksak herkesten illa ki bı pişmanlık bişey çıkar. Önemli olan hatalardan ders çıkarmaktır .Allah bile tovbe edenleri affeder. kendinize zulmetmeyin. Peygamber efendimiz bile hatalarinizi anlatmayin gizleyin der. Emin ol sen hata yapmis bı insan olarak bı çok anneden daha bilinçli yetiştirirsin çocuğunu. Kendine haksızlık etme

X