Anneligi daha önce tatmis olan anneler

-suzi-

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2008
63
0
Merhaba arkadaslar bu benim 3. hamileligim. ve 11 sene sonra bu duyguyu yeniden yasamak cok güzel,ve cok baska. Insan olgunlasinca bazi seylerin tadina daha baska variyor.Burada birden fazla hamilelik yasamis arkadaslarin cektigi zorluklari yada yasadigi güzellikleri,yeni duygulari paylasmak istiyorum. benimle paylasirsaniz cok mutlu olurum.a.s.

Burada bir ayrintiyi unutusum,bende eylül annesi olacagi.kismetse bebis 19 eylülde geliyor.

Merhaba suzi;
Ben ilk olarak anne olacağım.26.haftamdayım, bi kızım olacak.Biz 2008 Eylül annelerinde hergün yazışıyoruz.Senide bekleriz.
Bu arada sana sormak istediğim.İki doğumunda normal mi sezeryan mi oldu? Bu nasıl olacak? Bazı kötü oumu kopmuş, olaylar duyunca insan ürküyor.Mesala geçenlerde bi arkadaş doğum yaptı.Normal olacaktı, sonra vakum uygulanmış ve vakumun hortumu kopmuş, sonra tekrar takılmış.Nasıl yapıldığını bilmiyorum ama ürkütüyor insanı gerçekten.
Bize neleri daha dolu yaşamamızı tavsiye edersin.İlk olduğu için her şeyi yeni öğreniyoruz ve doktor ne derse ona inanıyoruz.
Ben bir kere erken bi düşük yaptım ve ondan sonra da korktuğumdan tüm testlerimi yaptırdım gerek olmasa da .Maaşallah şu anda iyi kızım.Vitamin hapını sadece içemiyorum. Birde uykuda bacaklarıma çok kramp giriyo, dün akşam da iki bacağıma da girdi arayla.Ve şu anda iş yerine zor yürüyerek geldim.Tüm bacaklarım ağrıyor.Krampları geçirmek için ne yapmamı tavsiye edersin.
Başka da bilgilerini paylaşmak isterim.
Kandine ii bak, sağol.

merhaba nunuu,öncelikle seni kutlamak isterim,kizininda seninde iyi olduguna sevindima.s.
.Ikimizinde hamilelik aylari hemen hemen ayni.Benim iki dogumumda normal oldu,bu seferki biraz süpheli,doktor plasenta previa dedi.Gerci son kontrollerde plasenta kendini yukariya cekmeye baslamis.32.haftaya kadar plasenta kendini yukari cekerse normal yoksa sezeryan.insallah normal olur.Sanada normal dogumu tavsiye edrim,hernekadar Türkiyede sezeryan daha cok yapilsada.normal dogumda kendini daha cabuk toparlarsin.o vakum olayida bir talihsizlik,sanada olacak degil sakin kendini böyle seylerle üzme.bunlar oluyor ama cok az bir olasilik basina gelmesi.Kramplar banada oluyor.benim sadece sol bacagima giriyor,diger hamileliklerimdede olmustu.sana tavsiyem cok fazla kilo almamaya calis cünkü kilolar arttikca omurilik kalcaya ve sinirlere baski yapiyor,kramplar ondan oluyor.ben sik sik ayaklarimi yukar yapiyorum ,bu hem sislere hemde kramplara iyi geliyor. ayaklarimi bir sicak bir soguk suyla yikiyorum,birde cok ayakta kalmamaya calis.
Vitamin haplarini icemiyorsan bence kendini hic zorlama ,birak icme .vitaminlerini dogal yollardan almaya calis,eger dogru besleniyorsan birde üstüne vitamin aliyorsan ,fazla vitamin cocugada zararli.bence burada önemli olan demir,kan testlerin normalde ciksa vücutta demir kullanimi arttigi icin takviye etmen yalnis olmaz.kuru üzüm,yada bunun gibi kan yapici seyleri düzenli al.pekmez de kan yapar ama hamilelikte cok kullanilmasi seker hastaligina yol ,acabildigi icin dikkatli olmani tavsiye ederim.
Dogumun kolay olmasi icin bol bol yürüyüslere cik,birde dogum esnasinda nefes alipvermek ve ikinmak önemli,bunlarida dogum sirasinda sana hemsire ve doktor söyler,onlarin dediklerini yapmaya gayret et,gerisi kolay.hic korkma.birde düzenli doktor kontrollerini yaptir.
Canim bu biraz roman gibi oldu,insallah birazcik yardimci olabilmisimdir.dedigin yere eylül anneleri 2008 e girmeye calisirim.yine sormak istedigin olusa seve seve yardimci olmaya calisirim.kendine iyi bak.a.s.

nunuu cugum vakum olayi sadece acil durumlarda kullanilan bir yöntem ve siklikla olan birsey degil.adi üstünde oldugu gibi vakumlanarak cocuk cikarilmaya calisiliyor.cocuk gelmedigi zaman.
Bunlar seni korkutmasin,cok siklikla yapilan birsay degil.
sevgilerimle :)

nunuu cugum birseyi daha unutmusum,kramp lar icin doktoruna bir sor belki sana kalsiyum ve magnezyum önerebilir. :)

nunuu cugum birseyi daha unutmusum,kramp lar icin doktoruna bir sor belki sana kalsiyum ve yamagnezyum önerebilir. :)

Saol suzicim;
bekleriz 2008 Eylül annelerine senide...Bilgilerin için çok sağol.
Bu arada sanada geçmiş olsun, bu plasenta previa da nedir? İnşallah herşey istediğin gibi düzgün gider ve normal olur senin de...

benimde ikinci bebegim ama iki hamileligimde birbirinden cok farkli..ilk hamileligim baskaydi bu baska sanki ilk gibi ..ilk hamileligim karin agrilariyla gecti bunda tansiyon dusuklugu ve bel agrisiyla ..benim 5 yasinda bir oglum var normal dogumla oldu ,insallah bir aksilik olmazsa bu oglumda normal olucak ..

Saol suzicim;
bekleriz 2008 Eylül annelerine senide...Bilgilerin için çok sağol.
Bu arada sanada geçmiş olsun, bu plasenta previa da nedir? İnşallah herşey istediğin gibi düzgün gider ve normal olur senin de...

Iyi aksamlar nunuucugum,
Eylül annelerine gelirim,hatta bugün cok kisa ugradim bile.Plasenta previa -Cocugun icinde bulundugu Plasentanin karin icinde normal bulunmasi gereken yerden daha asagida olmasi,ve dogum yolunu tikamasi demek.Agrili bir olay degil,ama kanama olabiliyor.buda tehlike yaratabiliyor.Cogunlukla dogum sezeryanla sonuclaniyor ,ve erken dogum ihtimalide yüksek.Ama 32.haftaya kadar bazen plasenta kendini yukari ,yani olmasi gereken yere cekebiliyor,ozamanda dogum normal oluyor,sezeryana gerek kalmiyor.
Insallah hepimizin dogumlari kolay ve cabuk olur,bebislerimizide kucagimiza sag saglim aliriz.öptüm canim.a.s.

sevgili Suzi ben de 3 çocuk annesiyim Allah tüm olmayanlara ve isteyenlere nasip eder inşallah en küçüğümüz 15 aylık şu anda inşallah sen de sağlıkla bebişini kucağına alırsın öpüyorum seni canım

Slm mehtapelif,senide öncelikle kutlamak istiyorum, a.s. Kac aylik hamilesin,ben 6,5 aylik hamileyim.Benim birinci ve ikinci hamileliklerim cok farkli degildi sadece ikincisinde cok kilo almistim,aralarida 2,5 yas.ikiside normal oldu.ama bu ücüncü hamileligim daha farkli,mesela öncekilerde kusma olayim yoktu sadece sabahlari ögürme geliyor,ama bunda bayagi cikardim. bu hamileligimde kesinlikle cukulata yiyemiyorum,normalde cok düsgünümdür.Birde tansiyon düsüklügü ve bel agrilari bendede var.
En güzeli ne biliyormusun,hamileligiin tadina gercek anlamda tam varmam,öncekilerde kücüktüm,ilk 20 yasinda hamile kalmistim simdi 34 yasindayim.yasimin verdigi olgunlukla yasadigim duygular cok baska sanki ilk cocugummus gibi.Tarifi cok zor,ama cok güzel.

Merhaba simla03, Allah bagislasin,negüzel . kismetse 3 ay sonra bende ücüncü cocugumu kucama alicam. .o en kücügü ne tatlidir simdi.digerleri kac yasinda ? benimkiler 13,5 ve 11 yasindalar ikiside kiz.güzel dileklerin icin tesekkür ediyorum. iyi aksamlar canim,öptüm a.s.

canım diğerleri de 11 ve 4.5 yaşındalar Allah hepimizin yavrularını nazarlardan korusun gözbebeğimiz onlar bizim ben de seni öptüm canım

canım diğerleri de 11 ve 4.5 yaşındalar Allah hepimizin yavrularını nazarlardan korusun gözbebeğimiz onlar bizim ben de seni öptüm canım

sende birinci ile ikinci arasinda bayagi ara vermissin,nasil zor oldumu ?.Bana zor olmadi sayilir ama duygu olarak bambaska hissediyorum,yasimin verdigi olgunluktan olacak herhalde,sanki ilk hamileligim gibi.tabiiki öncekilerde cok genctim.simdi tadi cok baska.
Allah tüm cocuklari korusun.öptüm canim.a.s.

evet çalıştığım için ikinciye zor cesaret edebildim üçüncüde ise iş hayatına biraz ara verdim doya doya anneliğin tadını çıkarıyorum bakıcılarla çocuk büyütmek yerine böylesi daha doğru geldi bize benim de 1.hamileliğim çok kolay geçti sonuncu ise tam bir felaketti önceleri düşme sonrada erken doğum riski vardı devamlı kanamalarım oldu sürekli yatarak ve ilaçlarla tutabildik bebişimi seninki iyi geçiyor anladığım kadarıylaaman kendine dikkat et Allah ikinizi de korusun sağlıkla al bebişini kucağına

Suzi selam;

Kız annesi olmak nasıl bişey...Ben hep oğlum olacak gibi hissettim.Hatta suratın kötü oluyo dediler kız olunca ama Allaha şükür şu saate kadar iyiyim.Hatta biraz makyajla falan arkadaşlar bile kıskanıyolar....Benimde kızım olacak..Ama ne bileyim ilk öğrendiğimde kız diye bi garip hissettim.Eşim kız istiyodu sevindi ama ne bileyim kızla fazla bişwy yapamayacak , maça falan gidemeyecek diye ilgilenmeyecek fazla gibi hissediyorum.Tabii bu benim kuruntum biliyorum.Bide bu zamanda kız evladımın olması biraz korkutuyo...İnşallah ömür boyu ne biz onu utandırırız ne de o bizi utandırır.Eli,ayağı,yüzü düzgün, sağlıklı bebeğim olur. Ve Allah her isteyene hayırlısı ile evlat nasip etsin.
Bu arada ben ağırlaşmaya da başladım.Yatakta dönmek bile zor oluyo, dün çok ayakta kaldım, ayak tabanlarım geriliyo yürürken ve ağrıyo...Birde bişey soracağım. Göğüslerim bi iki beden büyüdü, süt oluncada daha büyüyecek mi? Sonrasında sarkma oluyo mu? Bişey kullandınız mı? Bacaklarımda kalınlaştı, kız olunca böyle oluyo galiba...Bunlar şişkinlik mi? Sonra su fazlası gidiyo mu? Bu kalınlık böyle kalacak mı yoksa ?

İyigünler herkese..

Canim kiz annesi olmak dünyanin en güzel seyi,inan bana,Anladigim kadariyla sen esini cok seviyorsun (Allah nazardan saklasin ) onu kendinden cok düsündügün icin oglan olsun istiyorsun .baba -ogul daha cok sey paylasacaklarini düsünüyorsun.ama inanki yalnis,kendimden örnek vereyim,ben evin büyügügüm,birde 3 yas kücük erkek kardesim var.Inanki ben babamla kardesimden daha cok seyi beraber yaptim,paylastim,pazar günleri mugla sporun macini kacirmazdim babamla,ne bileyim ilkokulda majördüm,birde kosulara katilirdim,babam her bayramlarda pesimden kosardi major kiyafetlerini,spor kiyafetlerini degistirmek icin,dag bayir erkek cocugu gibi babamin pesinden hic ayrilmazdim, bunun gibi bircok sey.simdide kendi kizlarimla ve esim arasindada görebiliyorum benzer seyleri.En önemliside anne kiz iliskileri okadar farkli ki,okadar güzelki kizin büyüdükce anlicaksin,ve Allaha sükrediceksin kizin oldugu icin.
canim bende bayagi agirlastim,seninle ayni problemleri yasiyorum,yatakta bir saga bir sola dönmekten uyuyamiyorum,ama bunlar normal.Ayakta fazla kalmamaya calis gün icerisinde mümkün oldugu kadar ayaklarini yukari yap.Gögüslerinin büyümeside normal,dogumdan sonra süt gelince birazdaha büyüyecekler,ama bu seni korkutmasin zamanla,düzeliyor birazcik sarkma olabiliyor ama bunuda düzenli sporla düzeltebilirsin.istersen sana dogumdan sonra evde yapabilecegin birkac gögüs hareketi gösterebilirim.
Bacaklarin kalinlasmasinin kiz yada erkek cocukla ilgisi yok,onlar batil inanc,kiloyla ve su toplamasiyla ilgili.benim ikinci hamileligimde bacaklarim cok su toplamisti,doktorum bana 1 gün boyunca yagsiz ve tuzsuz pismis pirinc pilavi yememi önerdi yaninda sadece elma ye dedi,tati cok kötüydü ama sislere biraz iyi geldi.ama cok su toplamisti bacaklarim,asiri degilse gerek yok.birde yesil cayi önerebilirim,onlarda ödem sötürücü,cok olmamak kaydiyla günde en fazla 1-2 fincan ic.o su toplamalari,bacaklardaki kalinliklar dogumdan sonra yavas yavas gidiyor.onlari pek kafana takma.
Bebeklerimiz insallah saglikli dogarlar.en önemliside bu,kendine iyi bak.öptüm a.s.

Ise ara vermekle en iyisini yapmissin,bende son 6 senedir calisiyordum ama biraktim,bebisim büyüyene kadarda düsünmüyorum.Son hamileligim aslinda pekde kolay gecmiyor,su anda biraz risikodayiz,erken dogum riski var.insallah olmaz.bakalim beklicez.Allah tüm annelerin ve bebislerin yardimcisi olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…