Annelerin yalnız kalması

O

ojos

Ziyaretçi
Evli arkadaslara ya da mumkunse kızları evlenen annelere danısmak istiyorum
Ben tek cocugum dolayısıyla annemin benden baska bir cocugu yok
ben onun sırdası arkadası herşeyiyim
Fakat babamla cok iyi gecinebildiklerini soleyemm sorunlu bir evlilik yasıyor ve tek dayanagı benım
Ancak bnmde bır ılıskım var ve en gec 1sene ıcınde ınsallah evliligi dusunuyoruz
Ama geceleri uykularımı kacırıyor annemin hali bensiz napar diye kendıınınde ciddi bir rahatsızlıgı vr stres üzüntü onun dusmanı
Ben gidersem eminim her gece aglar cok mtsz olur...
Sizlerde evlendiniz sizlerinde eminim bununla ilgili yorumları olcaktır sımıdden tşkler..

Canım bunlar gerçektende hassas dengeler.Neden diye düşünürsen şimdi sen evlendin tabiki annen asla bırakamazsın ama senınde bir evin olmuş oluyor bir yuvan mecbursun bir şekılde o eve sahip çıkmaya o evin kadını olmaya ama ben yapamam ben süreklı annemın yanında olmak isterim dersen ozaman bazı problemler yaşanıyor ama yapacağın şey ailene yakın oturmaktır.Ama yaşın 20 yazıyor daha çok gençsin evliliği düşünüpte bu büyük sorumluluğu omuzlarına alma derim ben bir abla olarak.Kendi ayaklarının üstünde dur bir meslek edin ondan sonra zaten her şekılde evlenırsın.Evleneceğin kişiylede bu kafandakı düşünceyi muhakkak paylaş ilerde bir problem yaşamamak için

Canım bunlar gerçektende hassas dengeler.Neden diye düşünürsen şimdi sen evlendin tabiki annen asla bırakamazsın ama senınde bir evin olmuş oluyor bir yuvan mecbursun bir şekılde o eve sahip çıkmaya o evin kadını olmaya ama ben yapamam ben süreklı annemın yanında olmak isterim dersen ozaman bazı problemler yaşanıyor ama yapacağın şey ailene yakın oturmaktır.Ama yaşın 20 yazıyor daha çok gençsin evliliği düşünüpte bu büyük sorumluluğu omuzlarına alma derim ben bir abla olarak.Kendi ayaklarının üstünde dur bir meslek edin ondan sonra zaten her şekılde evlenırsın.Evleneceğin kişiylede bu kafandakı düşünceyi muhakkak paylaş ilerde bir problem yaşamamak için

Oğulcan arkadaşımıza aynen katılıyorum ve şunu ekliyorum bende senin gibi tek çocuğum canım inanki zor.
Ha şuda var illaki sende benim gibi zorluk çekeceksin anlamında düşünme canım.
Önemli olan evleneceğin kişi ve ailesindeki anlayış. Eğer anlayışlı insanlar olursa hiçbir sorun olacağını sanmıyorum. Seçimini ona göre yapmalısın..Çok iyi düşünmelisin canım..

İkinizide cok tşk ederim yorularınız için
Evet zor olduguna eminim ve ben antalyada yasıcam eger evlenirsem ailemi İstanbulda bırakıcam benim erkek arkadasım gercekten iyi bir insan annemde kendisini cok seviyor bnm tek problemım dedigim gibi annemin durumu
xxyıldızxx sende bnm gıbı tek cocukmussun emınımkı benı cok ıyı anlıyorsundur burcunda yaymıs bılmıyorum sen oylemısın ama ben anneme cok duskunum gercektenn...

canım mrb...seni çok ıyı anlıyorum benım annemde üzülüuor ve bende bır evın bır kızıyım zor bırsey anakucağından ayrılmak ama onlar nasıl yuva kurup bızlerı dunyaya getırdılerse bızlerde yuvamızı kurup onları torun sahıbı yapıcaz yoksa sen yuva kurmassan annen nasıl annaanne olur olaya bırde bu yonde bakıp rahatlat ıcını bence ewlenıyorsun annenı terk etmıyorsun doğanın kanunu canım sevgiler:)

biz 3 kardeşiz babam yok vefat etti 10 sene önce en büyükleri benim evliyim bende 1 yaş kçük olan kız kardeşim üniversitede okuyor konya da bir de erkek kardeşim var o da ortaokula gidior temmuzda evlendim ve erkek kardeşim annemin yanında olduğu halde seninle aynı düşüncelere girdim ve artı bir stres yaşadım:KK43:allahtan ki erkek kardeşim var yanında ben bilirim o yalnız kalma korkusunu seni çok ii anlıyorum ama babanla belki daha iyi olurlar sen gidince

bende anneme cok duskunumdur cok zor bır durum umarım halledersın ben ist de annem düzcede çok özledimmm offfff

Kalamış bende kendimi ole teselli ediyorum annane olcak o duyguyu yasıcak belki daha güzel yasıcak diye
Asortie Allah rahmet eylesin evt insan annesıne hiç kıyamıyor onun bıraz yalnız kalmasına uzulmesıne dayanamıyor cok zotr duygular gercekten :KK43: inşallah dedigin gbi daha iyi olabilrler ...
kedicik bnde senın gıbı baska sehire gitcem ve bnde senın gıbı ozlem dolu olcam

Ahhh be güzelim içimizi mi okuyorsun ne ?
Sorma anneciğim ve babacığım benden uzakta. Bende tek kızım. İki tane abim var ama hepimiz İstanbul' dayız. Dolayısıyla annem ve babam ikisi yaşıyorlar. Tek derdimiz uzak olmak. İnsanız başımıza ne geleceği belli değil. Yaşlılık faktörüde işe giriyor tabii. Hasta olacaklar yetişemiyeceğiz diye ödümüz kopuyor. Ama elden bir şey gelmiyor doğanın kanunu bu. İnan yanımıza geldiklerinde geceleri bile huzurlu uyuyorum. Biliyorum ki ihtiyaçları olduğunda yanlarında olucam. Hele ki birde Allah göstermesin kötü bir şey olduğunda o yollar git git bitmez. =(( Eşin olacak kişi de inşallah iyi birisidir seni anlar ve ailene ne kadar değer verdiğini bilir. Her an yanlarında olduğunu hissetmeli ki bu düşüncelerden kurtulasın.
Sevgiler.

ben tek çocuğum aynı durumdayım seninle benimde evleneli 1.5 sene oluyor ben anneme yakın biyerde ev tutmayı düşünmüştüm ama maalesef eşimin evi var diye kira vermemek için 20dk uzaklıkta biyere taşındım. ilk zamanlar her sabah anneme gidiyordum akşam eve geliyorduk eşimle annem bana geliyordu şimdi haftada 2-3 gün anneme gidiyorum 2 gece orda kalıyoruz kesin benim eşimin çalıştığı yerle annemlerin uzaklığı 5dk hem eşim hemen geliyor işine yakın çokta iyi oluyor sorun olmuyor benim abartıp üzüldüğüm kadar bişey yokmuş aynı senin gibi düşünüyordum ama eşin anlayışlıysa sorun olmaz.. annenin evine yakın bi ev tutarsın aynı mahallede filan hergün gidersin eşim oraya gelir yemeginizi yersiniz kalırsınız veya yemekten sonra evinize dönersiniz bu kadar üzülme canım inan bende öyleydim..

Camdan kalp ve SEda Recep ben farklı bir sekilde yaşıycam ama ucakla 1 saat antalya sürekli giderim annem gelir diye düşüünüyorum ama zor tabi
Goruyorum ki bu konuda yalnız degilmişim her kız cocugu anakuzusu oluyor bu bır gercek tesekkurler yorumlarınız ıcınn

X