Annelerin Güncesi

kızlar tuvalet egitimine başlayan var mı ya da daha önce başlayıp bitirmiş olan konuyu kaçırmış olabilirim

kızlar tuvalet egitimine başlayan var mı ya da daha önce başlayıp bitirmiş olan konuyu kaçırmış olabilirim
Biz canım iki hafta oldu ilk gün çişini yapmak istemedi bir süre tutup sonra altına yaptı ikinci gün akşama kadar aynı şekilde ve bende bez bagladım ummadığım bir anda çişim var dedi bezi çıkarıp götürdüm yine yapmadı salona gittik yine çişim var dedi götürdüm yapmıyor bizim sıkıntımız buydu kızım hiç lazımlığa kesinlikle yapmadı sonra o lazımlıkla otururken ben gideyim hadi sen bana sürpriz yap dedim içeri gittim bir süre sonra koşa koşa geldi yaptım diyerek bir baktım ki yapmış ertesi gün avm ye gidecektim bez baglamadım güzelce konuştum çişin gelirse bana söyle annecim yapma dedim evim yakın avm ye yaparsa da eve gelirim diye düşündüm iki saat gezdik yapmadı orada oyuncak bebek gördüm lazımlığı var bebeğe biberonuyla su veriyorsun çiş yapıyor onu aldım eve geldik gelir gelmez bebeğini de banyoya götürdüm bak o da çiş yapıyor dedim hadi sende yap dedim ve yaptı ondan sonra hep tuvalete yaptı bebeği de götürdük tuvalete bir süre kakada biraz problem yaşadık onu da yapmak istemedi kabız oldu hatta şurup verdim iki gün ve ondan sonra kakasını da yapmaya başladı biraz zorlandık ama çok zor olmadı

merhaba hanımlar,

1285 sayfa oldugu için konuların tam olarak ne olduguna bakmadım ama konu annelerin güncesi olunca bende paylaşım yapmak istedim.
Oğlum 2 yasında ve o 3 aylıkken calısmaya basladım . ilk sene annem bakı şimdi ise bakıcımız var . Oğlum dogduktan beri sosyal hayatımı,kendimi ikinci plana attım ki bundan pişmalık duymuyorum o benim dünyam . Son zamanlarda ise sunu farkettim,kendime zaman ayırmak,dısarı onsuz cıkmak sucluluk hissi uyandırıyor bende. Etrafımızda yasıt cocugu olan arakdaslarımız olmadıgı için hiç arakdasım yok,telefon acıp derteleşebileceğim kimsem yok . Komsularımın hepsi yası ilerlemiş ve ortak konumuz olmayan insanlar,akrabalarım cok uzakta. Kendimi coook yanlız hissediyorum. Spora başlamayı düşünüyordum fakat sanki bunu yapmak cocugumdan zaman calmak gibi geliyor. Onunla vakit gecirmek yerine kendim için birsey yapmak yanlısmıs hissi uyandırıyor. Alsam o yattıgı zaman gideyim diyorum bu kezde nasıl yetiştireceğim diye düşünüyorum. Malum çalışan annelerin işi hiç bitmiyor.

işte bu sucluluk,yetememezlik ve yanlızlık hissi içinde bunalıma girmek üzereyim .

merhabalar
bende kızım dört buçuk aylıkken başladım işe çalışan annelerin çoğunun sorunu benzer şeyler
ben şu açıdan şanslıyım yakın arkadaşlarımın da çocukları var ve beraber plan yapabiliyoruz eh tabi eskisi gibi bol sohbetli olmuyor o ona ağladı öteki bunu aldı o itti bu tuttu çoğu kez yediğimizden içtiğimizden birşey anlamadan bitiyor buluşmalar
en çok da eşle baş başa birşeyler yapamamakdan üzülüyorum aslında çünkü ne akşam ne haftasonu kızımı bırakmak istemiyorum ki zaten yeterince ayrı zaman geçiyor bizden
ama şöyle düşünüp rahatlıyorum az biraz bir iki yıl daha bu hisle gideriz sonrasında onlarda kreş okul arkadaş kendi uğraşlarında olacak belki o zmn diğer çocuklarla eşitlenir anneleriyle geçirdikleri zaman yani az buçuk :)
biz de onlarsız kısa planlar yaparız suçluluk duymadan
azıcık daha sabır azıcık

bende kendimi öyle tatmin etmeye çalışıyorum ama sizin en azından görüştüğünüz arkadaslarınız var fakat benim kimsem yok. cok bunalıyorum bazen

bizde suanda basladik 4. gun ama bizim hatunda tık yok ben tutarsam yapiyor yoksa yapmiyor sabir bakalim ne kadar surecek

bende kendimi öyle tatmin etmeye çalışıyorum ama sizin en azından görüştüğünüz arkadaslarınız var fakat benim kimsem yok. cok bunalıyorum bazen
o halde inşallah öyle bir veya birkaç arkadaş edinebilirsiniz bazen insan ummadığı zamanlarda ummadığı yerlerden ediniyor güzel arkadaşlıklar
edinene kdr veya hiç edinemezseniz de arkadaşlarınızla bir kahvelik vakitler ayarlamaya çalışın çocuklarla da gidilecek mekanlar tercih ederek hiç yoktan o bile iyiy geliyor insana
hem bazen soğuk kahveler daha lezzetli

Ben de oğlum 5 aylıkken ise başladım, o yetememe duygusu hep var, uzun zamandır sosyal hayatımız bizim de askıda, ne sinema ne tiyatro. Mümkün olduğunca onun da dahil olabileceği şeyler yapmaya çalışıyoruz.

Katılımcıları yavaş yavaş belirlesek de bu ay sonuna doğru çekilişi yapsak mı malum Mayıs sonuna iki ay kalıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…