Annelerin Güncesi

A Akaibu yalnızlık en çok hırpalayan çocuğun bütün yükünün üstünde olması çok güzel bi kreş buldun inşallah memnuniyetin devam eder sende gönlüne göre bir iş bulur ve rahat edersin
Çalışmaya başlayınca herşey daha iyi olur
Erkeklerin geneli böyle malesef benzer sorunlar hepimizde

Birebir aynı şeyleri yaşadık bizde. Sevdiğine eminim ama o kadar saçma sapan şeyler yüzünden aramızı açıyordu ki çokta çabuk pişman oluyordu üzüldüğümü görünce ama birkaç gün sonra yine aynı şeyler. Dediğin gibi konuşamıyordukta.. ya tartışma büyüyor yada hemen kapatılıyordu. Tartışarak hiçbir yerede varamadık zaten.

Yazarak, tartıştığımız şeylerin ne kadar ufak tefek, saçma olduğunun ve beni ne kadar üzdüğünün farkına varmasını sağladım. Bir, iki, üç, beş derken beni anlamaya başladı. Şimdi eskiye göre çok çok iyiyiz. Demem o ki sende yazsan sıkıntılarını uzun uzun ne kadar yıprandığını anlatsan belki tartışmaktan (hatta asıl sorunları olan tartışamamaktan) daha etkili olur.

Öğlen uyuttuğum zaman gece 1-2 ye kadar uyanığız ve çok yıpranıyorum. Kızım okula gidiyor kardeşinin yüzünden o da uyuyamıyor. Öğlen uyutmasam 8,5-9 gibi uyuyorlar
Öyleyse iyiymiş canım betüle k uyumayınca akşam üzeri uyumak istiyo bu sefer bi saat uyuyp uyanıyo 8.30 a kadar dayanabilse gece uykusuna geçer ama her zaman olmuyo

Biz yeni evliyken dediğin gibiydik zamanla geçti akıl vermek gibi olmasın ama senin bazı yazdıklarını kendime benzetiyorum aslında biz onları fazla düşünüyoruz mesela bişey alacağın zaman almıyım etmiyim filan diyosun kendince idare ediyosun filan bende aynı şeyleri çok yaptım eşimden çok düşündüm bazı şeyleri kendimce sonra dedimki amaan o düşünmüyo madem ben niye kendime dert ediniyorum sen eline baktığını düşünme eşinin aksine o eşimi rahat ettirebiliyomuyum diye düşünsün o havayı yarat ona karşı çık gez toz evde çok fazla zaman geçirme bikaç ay kafana göre takıl harcamaları filan düşünme ne bileyim kurslar bul kendine yeni arkadaşlar edin iyi geleceğine eminim

Canım zamanla bazı şeyler değişiyor kaç senelik evlisiniz bilmiyorum ama zamanla hem eslerimiz hem de bizler olgunlasiyoruz bazı konularda ona hassasiyetini belli ediyorsundur zaten işte o da zamanla öğrenecek ve yapmayacak benimde hassas noktalarim vardı ama eşim aldırış etmiyordu agladigim, küstügüm zamanlar oldu ve o da çok kirildigimi görünce bırakti
Para olayına gelince evet keşke kendi paramızı kazanabilsek ama kazanamiyoruz diye gücüne gitmesin para istemek,sonuçta bizde o evin kadiniyiz masraflarimiz yine evimiz çocuklarımız için istemek durumundayız,ben de önceden isteyemezdim şimdi para sayarken görsem içinden çekip alıyorum bu da benim olsun kenarda dursun lazim olursa kullanırım olmazsa paran olmadığı bir zamanda sana veririm diyorum takma kafana rahat ol hersey zamanla değişiyor buna emin ol

Sağol canım Tahtakale den bakarım

aynen calismak iyi gelecek diye dusunuyorum bende. Cunku simdi daha fazla ilgiye ihtiyacim var ve o ilgiyi goremeyince dusunecek vakitte cok olunca isler sarpa sariyo.
Insallah olur o is. O olmazsada bi is bulup baslarim zaten. Bi iki yer var arkadaslarin gel aliriz buraya dedigi. Ama ogretmenlige girebilirsem saatler acisindan en iyisi o olur

her seferinde destan yaziyorum zaten. Anlatiyorum ama yok biz guzelce konusamiyoruz. Bu sefer bende konusmayi dusunmuyorum. Ugrasmicam bakalim ne olursanolsun sikildin

Ya bunu asamiyorum. Yine daha iyiyim ilk evlendigimizde markete giderdik canimin istedigini alamazdim. Esim kizardi sanki yeni tanisiyoruz sacmalama diye. 5 senelik arkadastik ama iste cekiniyorum niye bilmiyorum. Para da istemezdim. Hala istemem. Maasi cekince eve birakir ordan alirim bisey alicaksam. pek gezip tozma durumumda yok malesef. Seneye insallah istedigimi yapabilirsem daha iyi olurum
bilmiyorum canim ya iste 3 bucuk sene falan olmus evleneli. Ama nerdeyse 9 senedir taniyoruz birbirimizi. Evlendigim adamla oncesi farkliydi ama bilemedim boyle olacagini. Ne zaman aliscaz bilmiyorum. Ssurekli evdeyken evin huzursuz olmasinfaha fena. Cok doldum kac gundur. Yazmak biraz iyi geldi.
Parayi yapamiyorum ya. Ben babamdan da isteyemezdim odama birakir cikardi babam hep. Verdiginden fazlasini istemedim hic.

Corbanin altini kiscam pirasanin kini kapatcam diye pirasayi kisip corbayi kapatmisim. Gitti canim pirasa.

İnşallah çalışırsın daha iyi olur,aslında benimde çalışmak istememin nedeni bu bende evde çok sıkılıyorum,ev gezmelerini pek sevmiyorum, bir şeylerle meşgul olmayı seviyorum mesela 2010 da memurluk denedim olmadi birşeyler yapmalıyım diye düşündüm ve çocuk yaptım:))
Şimdi memurluğa hazirlaniyorum o olmazsa iş projem var eşime de çok mantıklı geliyor hatta bu hafta beklemediğimiz gelişmeler oldu bununla ilgili,ama kesin değil bakalım kesinlesirse paylascam sizinle hatta eşim emekli olunca o da benimle bu işi yapacak 10 sene var emekli olmasına hem bir uğraşım olur hem para kazanirim,3 tane çocuğum var bende birşeyler yaparak onlara katkıda bulunmak istiyorum hakkımızda hayırlısı olsun inşallah

Kızlar Sizinkiler de canım sıkılıyor diyor mu bu kız arada bir canım sıkılıyor diyor

Bende babamdan hiç istemedim hatta o benden isterdi çünkü bizim dükkanda kasayı ben toplardım ilk işi bıraktığım zamanlar bende isteyemiyodum ama kredi kartı var bende hatta hesap kartıda bende çek istediğin zaman der ama ben çarşıya bi yere gideceksem bana para bırak derim :))
Bak ücretli öğretmenlik yapabilirsin parası az olur ama saatleri sana uygun olur
Her seferinde diyorum sıkıldınız belki ama :) inan halk eğitimin dikiş kursuna gidiyorum iki senedir haftada iki gün inanki çok iyi geliyo seneye de nasip olurda filografi mi ne var çivilerle çerçeve yapılıyo ona gidecem :))
E Esinn10 bana da eşim hep sana butik açayım diyo :) şimdi babamın dükkanı benim üstüme onu devredebilirsem ben de o işi istiyorum

Bende eğer olursa işyerini başka birine devir edeceğim mecburen hayırlısı olsun canım
Canım sıkıldı dese iyi canı sıkılınca anne başım döndüü diyo ağzını yaya yaya
Aaa bu daha ilginçmis:))
Geçen ilk kez söyledi :))
bizimki de birkaç gündür demeye başladı hic sevmem bu cümleyi çocuklardan duymaktan bikmistim bir de kızım basladi

Dün yeşil mercimek makarna yaptım bugün mercimek var diye yanina tavuklu pilav yaptım dün eşim çalıştığım yerde makarna vardı öğlende dedi ve yemesi makarnayi, az önce aradı çok açım ne yaptın bugün öğlende mercimwkle tavuklu pilav vardı dedi bunun üstüne ben mercimek ve tavuklu pilav dedim söylemek zor oldu:))) ya yapma Allah aşkına off dedi
eee ben ne yapayım şimdi gıcık fabrikanın menüsü benimkinin tipkisiysa benim suçum ne dedim bende

Kizlarr napiyosunuz? İyisiniz insallah bugun kayinpederimin mevlutu vardi kosturma yoruldm baya.

bende dikis kursuna gidicem biturlu kayit yaptiramadim hep kontenjan dolu.

E Esinn10 hirada surekli canim skldi diyo biyre gittmizdede burdan cok skildim diyo :)

Umut sürekli diyor:)

hepsi ayni demek ki büyümüş bunlar yahu canları bile sıkılıyor
@lutita Allah kabul etsin mevludunuzu iyiyiz canım sen nasılsın iyimisin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…