Anneler lütfen okuyun

meyveliruj

Üye
Kayıtlı Üye
8 Eylül 2023
50
19
37
Merhaba sevgili anneler, bebeğim 5 gün önce 9. Ay aşısını oldu, o güne kadar gayet iyiydi aşının ilk günü de gayet iyiydi ama ikinci günü bi huzursuzluk başladı bugün de devam ediyor sürekli ağlar vaziyette ateşi 38 lere kadar çıkıyor bazen vücudu soğuk oluyor kafası aşırı yanıyor, bir türlü uykuya dalamıyor Calpol veriyorum anlık rahatlıyor sonra yine aynı, dün sağlık ocağında doktorumuz muayene etti ciğerlerinde sorun yok boğazda kulakta her hangi bir sıkıntı yok, henüz dişleri çıkmadı kontrol etti dişlerde de bi hareketlilik yok, genel bi sıkıntı görünmüyor dedi aşıdan kaynaklı olabilir dedi ama bugün 5 gün oldu bugüne kadar kaç kere aşı oldu hiç böyle olmamıştı, dün gecemiz çok kötü geçti ağlamalar ateşler dünden beri iki seferdir verdiğim şurupları da 10 dakika sonra kusmaya başladı şimdi zorluklarla uyutmayı başardım, ne yapacağımı bilemiyorum, aşıdan mı, diş rahatsızlığı mı başka bir şey mi. Aynı şeyleri yaşayan veya fikirleri olan lütfen yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler

9.ay aşısı kızamık mıydı hatırlayamadım. Eğer oysa kızamık bir ağır ve alerjik bir aşı. Diş bu kadar zorlamaz diye düşünüyorum. Bence bir çocuk doktoruna götürün.

Hiçbir çocuğumda aşılar hiç ateş yapmadı ama ben özelde yaptırdım hep aşıları belki farklıdır bilmiyorum. Şimdi baktım 9.ayda biz bir aşı yapmamışız 2 çocuğuma da. Ne aşısıydı bu acaba?

9.ay aşısı kızamık mıydı hatırlayamadım. Eğer oysa kızamık bir ağır ve alerjik bir aşı. Diş bu kadar zorlamaz diye düşünüyorum. Bence bir çocuk doktoruna götürün.
Eğer alerjik olsa vücudunda kızarıklık olmaz mıydı acaba çünkü öyle bi belirti yok

Aşıyı yaptırdığım yer bana sizin anlattığınız gibi şeyler olabileceğini söylemişti. Ama sizinki hala devam ediyorsa çocuk doktoru görse daha iyi olur.
Sağlık ocağında ki doktor şikayetlerin bugünde devam edebileceğini en geç yarın düzelmiş olması gerektiğini söyledi ama insanın canı sıkılıyor araya da hafta sonu girdi zaten

Sağlık ocağında ki hemşire 9. Ay kızamık aşısı var dedi yönlendirmesiyle olundu

Artık 9 da da yapıyorlar vakalar arttığı için.
Çok şaşırdım. Çünkü ortanca oğluma da 12.ayında yapıldı geçen sene yani. Bu uygulama yeni mi geldi? Kkk ağır bir aşı benimkilerde ateş vs çıkmamıştı ama 9 aylık bebeğe ağır gelmiş olabilir.
Kızım 7 aylık ve 12.ayında yaptıracağım erken yaptırmam doktorumuz da zaten 9.ayda değil 12.ayda aşısı var kkk demişti geçen kontrolde

Çok şaşırdım. Çünkü ortanca oğluma da 12.ayında yapıldı geçen sene yani. Bu uygulama yeni mi geldi? Kkk ağır bir aşı benimkilerde ateş vs çıkmamıştı ama 9 aylık bebeğe ağır gelmiş olabilir.
Kızım 7 aylık ve 12.ayında yaptıracağım erken yaptırmam doktorumuz da zaten 9.ayda değil 12.ayda aşısı var kkk demişti geçen kontrolde
Kızım 2.5 yaşında yaklaşık 3 4 senedir var bu uygulama sanırım. Ben de 12. Ayda olacak diye 9 da yaptırmak istememiştim açıkcası ağır bir aşı olduğu için fakat hem kendi doktorumuz hem de sağlık ocağındaki doktor mutlaka yaptırın diyince yaptırdım. Ama bir arkadaşıma doktoru 12.ayda olacak zaten gerek yok demişti o yaptırmadı. Bu konuda doktorlar arasında ortak görüş yok sizinki de gerek görmemişse yaptırmayın. Biz de hafif ateş olmuştu sadece 1-2 gün ama hemşire ishal kusma da olabilir duruma göre konuşalım demişti.

X