Anne üşütürse bebek de üşütür mü?

babaddyaa

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2024
180
73
26
Anne üşütürse süt yoluyla bebeği de üşütür mü?
İkidir kusuyor ve ekşi kokuyor ağzı
Galiba üşüttü yavrum midesini
Benden mi kaynaklı acaba :KK43:

Senden dolayı bebeğin hasta olmaz. Sütten bebeğe hastalık geçmez. Hatta bebeği korumak için vücut antikor üretir ve bebeğe antikorlar geçer. Senden hastalık öperek temasla veya öksürü hapşırık olduğunda hava yolu ile geçer. Sütü emme ile alakası yok

Sizin hastalaninca vücutta ona gore bagisiklik gelistirir yani oyle bebege sutten falan bisey gecmez valla nasil boyle sacma şeyleri çevre dile getirerek anneyi etkiliyor sasiyorum. Siz bakmayin denilenlere ama cocugun belli ki baska sorunu var usuttuyse de sutunuzden değil kendi usumustur vs ya da alerji ya da baska sebep vs vs

Senden dolayı bebeğin hasta olmaz. Sütten bebeğe hastalık geçmez. Hatta bebeği korumak için vücut antikor üretir ve bebeğe antikorlar geçer. Senden hastalık öperek temasla veya öksürü hapşırık olduğunda hava yolu ile geçer. Sütü emme ile alakası yok
Teşekkür ederim ohh iyi geldi

Sizin hastalaninca vücutta ona gore bagisiklik gelistirir yani oyle bebege sutten falan bisey gecmez valla nasil boyle sacma şeyleri çevre dile getirerek anneyi etkiliyor sasiyorum. Siz bakmayin denilenlere ama cocugun belli ki baska sorunu var usuttuyse de sutunuzden değil kendi usumustur vs ya da alerji ya da baska sebep vs vs
Hmm nesi var
Keşke anlayabilsem

Ben ağzım burnum akar vaziyette grip olduğumda bile bebeğime bişey olmamıştı. Yukarda da arkadaşların söylediği gibi sütten tam tersine yararlı şeyler geçer siz hastayken. Bebekler kusarlar zaten çok normal. Kaç aylık bilmiyorum ama fazla emdiği için olabilir,reflusu,alerjisi vs bi kaç bişey olabilir.

Ben ağzım burnum akar vaziyette grip olduğumda bile bebeğime bişey olmamıştı. Yukarda da arkadaşların söylediği gibi sütten tam tersine yararlı şeyler geçer siz hastayken. Bebekler kusarlar zaten çok normal. Kaç aylık bilmiyorum ama fazla emdiği için olabilir,reflusu,alerjisi vs bi kaç bişey olabilir.
Daha 38 günlük
Az az süt kesiği gibi kustuğunda sorun etmiyorum ama birden şırrr diye emdiğini kusunca anlamadım ne oluyor

Daha 38 günlük
Az az süt kesiği gibi kustuğunda sorun etmiyorum ama birden şırrr diye emdiğini kusunca anlamadım ne oluyor
Gazını almıyor, alamıyor olabilirsin
Alerji olabilir
Gerçekten kendi üşümüş üşütmüş olabilirsin
Aşırı sıcak olabilir
Karnına baskı oluyor olabilir
Çok ağladığında kendini sıkınca olabilir
5. Atak haftasında olduğundan yapıyor olabilir.
Ver istedikçe meme tabiki, kusarsa kussun tek yan yatır genzine soluk borusuna kaçmasın. Bir şey olmaz. Kusa kusa büyüyor bebekler.
Susayınca ister güvende hissetmek için ister seni yanında istediği için ister dinlenmek için memede olmak ister kokun için ister korkunca ister.
Muhtemelen atak haftasında büyüme atağı geçiriyor ve anlamlandıramıyor doğal olarak memeye iyice yapıştı sakinleşmek için. O da çok emince sütün de güzel geliyorsa kusuyordur. Ağzının kokmasına takılma karbonatlı su yap ince temiz pamuklu bir tülbent ile sil ağzını sıcakta pamukçuk olmasın. Ben karadut özü veriyorum elimi iyice yıkayıp serçe parmağıma alıp, ağzına veriyorum emerken temizliyor ağzını tabi çok az bir şey yapıyorum. Sağlık ocağındaki doktorum söyledi ama tabi sadece anne sütü dersen karbonatlı kaynayıp ılık su ile ağzını temizle..
Ağzının kokmasının sebebi kusması süt mide asidi ile peynirleşiyor ağzında kalan kalıntı mide asidi kokusudur.
Annenler onu demedi mi terledin hasta ettin diyene kadar çocuğun ağzını dilini temizleyin pamukçuk olursa perişan olursunuz. Senin memene de bulaşırsa yara eder sen de sil memeni veya sık duş al

Sütten bebeğe bulaşabilecek hastalıklar arasında viral,gribal enfeksiyonlar bulunmaz. Anca Allah korusun annede hiv, hepatit, hsv gibi hastalıklar varsa bulaşır ki annede bunlar varsa zaten doğumda bulaşır, önlem alınmazsa o da.Emzirirken maske takın, öpmeyin eğer üşüttüyseniz. Hatta çok emzirdiyseniz de kusmus olabilir. Eğer bebeğiniz de sizin gibi hasta olduysa ya da olursa da emzirmeye devam edin çünkü anne sütü bebeğin ihtiyaç duyduğu her şeyi içeriyor. Bebek hasta olduğunda anne sütü antibiyotik gibi çalışır.

X