anne sütünü nasıl saklayalım????

elifdem

Guru
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2008
1.628
8
Allah emzirmek isteyen bütün annelere bol bol süt versin. ilk başta bu dilekle başlayayım.
göğüslerdeki siskinliği ve ağrıyı azaltmak için ve en önemlsi sütü artırmak için ben sık sık sütümü sağıyorum. faydasını da gördüm acıkcası.

bebeğim su an küçük olduğu için fazla geliyor süt ama ilerde lazım olacak. o yüzden bu sağdıklarımı saklamak istiyorum. işe başlayınca faydası olacak baya.

Anne sütü oda ısısında 6-8 saat, buzdolabında 72 saat buzdolabı buzluğunda 1 ay, derin dondurucuda 3 ay, önceden dondurulumuş ise buzdolabında 24 saat saklanabiliyormuş.

ama ben dondurulup cözülmüş süte pek sıcak bakamıyorum.
siz ne dersiniz?

bir de nasıl saklanacak; süt saklama poşetleri ve siseleri var. kullanmakta bi sakınca olur mu acaba. bir kaç tane buldum bu ürünlerden almayı düşünüyorum. incelemek isterseniz;

Lansinoh Lansinoh Steril Süt Saklama Poşeti (25 Adet) | Özelcan Bebe | Bebek ve Çocuk Malzemeleri, Chicco, Avent, Kraft ve diğer markalara ait ürünler

Lansinoh Lansinoh Süt Saklama Seti 4 Adet | Özelcan Bebe | Bebek ve Çocuk Malzemeleri, Chicco, Avent, Kraft ve diğer markalara ait ürünler

işte böyle kızlar. siz ne dersiniz? kafam karıştı biraz. bu yönteme başvurmalı mı ya da daha önce bu şekilde süt saklamış olan var mı?

bu ürünleri kulanmış olan var mı? artı ve eksileri neler?

besin değeri kaybolursa, tadı değişirse, hijyeni kaybederse diye korkuyorum acıkcası.. o zaman hiç bi anlamı kalmaz.

en güzeli koynuna alıp emzirmek :ecrin_bebek: tabiki ama hayat zor bir kaç ay sonra işe gitmek gerekecek.

fikrini belirten herkese şimdiden teşekkürler.a.sa.s

Son düzenleme:
süt saklama poşeti en çok uygulanan ve çalışan annelerin olmazsa olmasıymış zaten. çalışmayacak olanlar içinde sütün sonradan kullanılması bence şu an boşa gitmesinden daha iyi. bende bugün süt saklama poşeti alıp saklamaya başlıcam çünkü bebeğim 10 günlük olduğu için sütün artıyo ve ben dökmek istemiyorum.

alalım bari naapalım. deneyelim poşet olayını.
alınca kaça nerden aldığını da yazarsan sevinirim.

ben doğum yaptığımda bebişlerim küvözde kaldılar 15 gün ben hep lansinohun süt saklama poşetini kullandım.. kadıköyde bir eczaneden 25 ytl almıştı eşim..akşam evde sağıp poşetde buzdolabının normal yerinde saklıyordum sabah giderken buzlu bir kalıpla hastaneye götürüp hemen yeni doğan ünitesindeki buzdolabının derin dondurucusuna koyuyordum kullanacakları zaman hemşireler geceden alt göze koyuyorlardı sonrada dışarda ılıtıp bebklere veriyorlardı..
bence sen sütünü sağıp direk derin dondurucuya koy ve üzerlerinede tarihlerini yz kullanmayada en eski tarihli olandan başla sabah kullanacaksan önce akşamdan alt normal göze koy sonrada kullanacağında ılık suyun içinde bırak..

benim esımde medıpolun cevresındekı eczanelerden 35 ytl ye almıs posetlerı
ılk zamanlarda oglum goguslerımı bosaltamadıgı ıcın sagıp bu posetlere bır ıkı tane koymustum
yalnız posete koyduktan sonra tarıh atıp hemen dondurucıya attım su an dondurmaya benzıyor

X